Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szepes Máriáról és az életművé...

Szepes Máriáról és az életművéről mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Elsősorban a reinkarnációra gondolok ami számára alapvető. Sokszor írta, hogy az élet örök.

Őszintén szólva én nem hiszek ezekben, sem a mennyországban vagy a pokolban, az újjászületésben, de azért szép gondolatok ezek és ő annyira a belső meggyőződéséből mondta, hogy nem hiszem, hogy ne gondolta volna komolyan.

Honnan volt neki ez a betonbiztos meggyőződése?

Én arra is gondoltam, hogy mi van, ha ő aki színész családba született és gyerekkorától vonzotta ez a világ, hogy ezt a vonzódását a színpadhoz azzal kárpótolta, hogy a közönségének, híveinek ilyeneket adott elő.



2023. okt. 26. 16:51
 1/6 anonim válasza:
0%
Nem hiszek benne. Mint ahogyan azt ma már tudjuk, a bolygónkat konkrétan fel fogja égetni egyszer a Nap. Na most, akkor mi lesz az úgymond lélekkel, ha egyszer nem lesz hová újjászületnie?
2023. okt. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
Semmit, mivel gondolkodni tilos, már a Tolle is megmondta, meg a többi kispajtása.
2023. okt. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A színész ősöktől olyan genetikát örökölt, amely hajlamosította őt a kifinomult érzékelésre, amely a spiritualitás megélésekhez elengedhetetlen. A művészetek által megtapasztalt katarzis, úgymond "előszobája" a spirituális megtapasztalásoknak.


A mennyország és pokol inkább a vallások terméke, de a tiszta spiritualitás már ezek felett áll, meghaladva azokat korlátozó, negatív hitrendszereit. Az újjászületés valóban létezik, bár eredetileg nem teljesen úgy működik, mint itt a Földön. Általában tapasztal a lélek "valahol", azután kedve szerint továbbállhat, itt viszont könnyű belekeveredni egy karmikus csapdába, ami - részben - egy mesterségesen létrehozott kreáció.


Szerintem, ő elhivatott "misztikus" volt, legalábbis az életműve erre enged következtetni. 🙂

2023. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen "hitetlen" voltam egész életemben mígnem egyszer több olyan dolog zajlott le egymást követően amire nem lehetséges egyszerűen más magyarázat csak az, ha valóban van olyan közeg a mi világon túl ahonnan van hatalma "valaminek" befolyással lenni arra ami itt történik. Semmi más nem lehet magyarázat arra amiket átéltem és kész. Ilyen élményt követően persze kialakul egy más perpektíva amiben már úgy megfigyelsz ahogy eddig ezt nem tetted. Olyan anyagokat hajlandó vagy megfontolni mint Michael Newton pszichiáter sokezres tételben elvégzett hipnózisainak eredménye ahol ennyi ember egymástól totálisan függetlenül mind pontosan, precízen teljesen ugyanazt meséli a létközi "életéről", a rendszerről aminek a részei vagyunk. Stb. Gondolom Szepes Máriának is megvan a maga története ami persze csak neki bizonyíték, hisz csak vele történt és mindenki más vagy elhiszi vagy nem.
jan. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Szepes Mária szavaiba is bele lehet magyarázni sok mindent.

Ő kétségkívül egy intelligens hölgy volt, de íróként, majd később idős emberként hajlamos volt elszakadni a fizikai valóságtól is, noha szellemi épségét egyébként nagyon jól megtartotta.

Amikor én is azt mondom, hogy kiszolgálói vagyunk egy rendszernek, amit az evolúció ránk osztott (a faj továbbvitelét), az nem sokban különbözik, csak valakik ezt a hangyaszerepet szeretnék megszépíteni, mindenféle isteni hitekkel.

Pedig semmik nem vagyunk, porszemek sem, a Világegyetemhez képest.

Egyszerűen nem vagyunk fontosak, egyébként.

Ezért sem indokolja semmi az örök életet, reinkarnációt, ami csak egy kitaláció, hogy az embereknek reményt nyújtson.

Íróként Ő is hinni akart ebben, nagyon erősen, de szerintem attól még ez csak egy önámítás.

jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1# Minden biológiai fizikai lét véges , a Föld úgy jár mint a Mars Szaturnusz a Hold, ezek rég halott bolygók . A Föld Nappá alakulas még pár milliárd év . A mi rendszerünk egy kis rész a fizikai síkon , van több létforma másként .
jan. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!