Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miként betegíti meg a lélek...

Miként betegíti meg a lélek saját magát, illetve a fizikai testet, ha...?

Figyelt kérdés
Ha a lélek valójában bennünk lakozik és a véleményünk is formálja. Igaz, a vélemény valójában nem is a sajátunk, hiszen a külvilágból szerzett információk alakítják olyanná, amilyen. A külvilág információit viszont könny megszűrni. A média sem tár elénk mindent. Ha pedig megszűrik, lehetséges, hogy valakik ezt okkal teszik. Nyilván nem barátságos okkal, hiszen akkor nem titkolnák magukat illetve a terveiket. Lehetséges, hogy az életünket akarják lerövidíteni? Mit jelent egyáltalán az élet? Ha meghalunk, azzal véget ér, vagy éppen akkor kezdődik el? Sokkal valószínűbb, hogy az valaminek a kezdete. A kezdet pedig meghatározó a lélek számára. Nyilvánvaló, hogy a karma is hatással van rá, hiszen a tetteink következményekkel járnak. Ezek pedig hatást gyakorolnak az elménkre, a tetteinkre, a világlátásunkra. Ebből következik az is, hogy két embernek nem lehet mindenről ugyanaz a véleménye. Ugyanis ők különböző tapasztalattal rendelkeznek, így hát az egész életútjuk teljesen más. Na de akkor létezik egyenlőség? Talán pont a karma kompenzálna? Hiszen egyes embereknek könnyű élet jut, másoknak pedig nehéz sors. Miként kompenzál a karma? A lélekre való kihatással? Netán a tudatunk megformálásával? Viszont azt is fontos szemrevételezni, hogy a tudatunkat számos hatással megpróbálják negatív irányba torzítani. Lehet, hogy ezért van az is, hogy gyerekek nyitottabbak az ezotériára, mint a felnőttek. Hisz az ő agyuk még nem csak a világi dolgokra vannak berendezve. A megoldás tehát egyszerű: elő kell csalni a bennünk rejlő gyermeki ént. Amennyiben erre képesek leszünk, öngyógyítóvá válunk és megnyílik előttünk a boldogság kapuja. Ma sok ember azt hiszi, hogy boldog, de valójában nem azok. Egy álboldogságot élnek meg, a valódi örömöt pedig el sem tudják képzelni. Azonban ha egyszer megtapasztalják, megértik a világot. De vajon tényleg csak annyi a világ, mint amennyit tapasztalunk belőle? A világi emberek ezt gondolják, pedig nyilvánvalóan tévednek. Igaz, hogy a tévedés megerősít, hiszen a tévedéseink által tanulhatunk, azaz fejlődhetünk. A hibára ugyanúgy szükség van a fejlődés tekintetében, mint a tudásunk fejlesztésére. De milyen tudást szerzünk meg? Ki tudja megítélni, hogy a mi tudásunk az valós, vagy hamis tudás? Létezik egyáltalán ilyen? Lehet, hogy ami egyikünknek valós tudás, az a másikunknak hamis tudás és fordítva. Fontos, hogy az ember csak a saját szerepét szemlélje. Ha mások helyzetét vizsgáljuk, az tévútra visz minket. Ha pedig mélyen beleássuk magunkat egy zsákutcába, abból nagyon nehéz lesz visszafordulni. Persze minden lehetséges, semmi sem lehetetlen. A lehetetlen csak akkor lép fel, ha valamit elfogadunk lehetetlennek. Amennyiben mi azt mondjuk, hogy minden lehetséges, akkor olyan lehetőségek nyílnak meg előttünk, amire korábban nem láttunk esélyt. Az esélyek pedig mindig előttünk állnak, csak nem mindig látjuk meg. Sajnos mi magunk takarjuk le a szemünket azokkal a téves beidegződésekkel, melyekkel magunkat altatjuk. Hiszen az édes álomból nem könnyű kitörni. Könnyű lenne, de mi szándékosan altatjuk magunkat. A valóság sajnos rémálom. De talán pont azért rémálom, mert ahelyett, hogy a valóságban élnénk, teremtünk magunknak egy álomvilágot. Mit gondoltok?
2023. okt. 29. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, ahogy az eső életet ad a fának, de sok eső a gyökerét kimossa.
2023. okt. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"Fontos, hogy az ember csak a saját szerepét szemlélje. Ha mások helyzetét vizsgáljuk, az tévútra visz minket. Ha pedig mélyen beleássuk magunkat egy zsákutcába, abból nagyon nehéz lesz visszafordulni. Persze minden lehetséges, semmi sem lehetetlen. A lehetetlen csak akkor lép fel, ha valamit elfogadunk lehetetlennek. Amennyiben mi azt mondjuk, hogy minden lehetséges, akkor olyan lehetőségek nyílnak meg előttünk, amire korábban nem láttunk esélyt. Az esélyek pedig mindig előttünk állnak, csak nem mindig látjuk meg. Sajnos mi magunk takarjuk le a szemünket azokkal a téves beidegződésekkel, melyekkel magunkat altatjuk. Hiszen az édes álomból nem könnyű kitörni. Könnyű lenne, de mi szándékosan altatjuk magunkat. A valóság sajnos rémálom. De talán pont azért rémálom, mert ahelyett, hogy a valóságban élnénk, teremtünk magunknak egy álomvilágot."
2023. okt. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Már megbetegítette a lelkét, a testi betegsége csak a megnyilvánult következmény.
2023. okt. 30. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És gyógyítani hogyan lehet?
2023. okt. 30. 07:33
 5/7 Weirby ***** válasza:

Hadd próbáljam megfejteni a lényeget.

Először is, azt hiszem, hogy a lélek és a fizikai test kölcsönhatásban van egymással. Ha a lélek nem boldog vagy zavart, az a fizikai testünkön is meglátszik. Például a stressz miatt pattanások alakulhatnak ki az arcon. Tudod, én is azt hiszem, hogy vannak emberek, akik nem akarják, hogy az igazságot lássuk, és valóban megszűrik az információt. Mágiával? Talán!

A boldogságot illetően pedig... Hm, igen, sokan csak az álboldogságot élik meg, és nem is tudják, mi a valódi öröm. Talán a mágiában és az ezotériában keresendő a válasz. Az álom és a valóság közötti határ pedig olyan vékony, hogy sokszor már magam sem tudom, hol vagyok. De talán ez az egész csak egy illúzió?

2023. okt. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"a valóság sajnos rémálom"


Nem így látom, de nem vitatkozom, csak az érzéseimet szeretném átadni.


Nem formálok 'álomvilágot'. Valahol tudom, most és ebben a pillanatban élek. Ez a legfontosabb. MOST.


Elfogadom hogy a testem a fizikai valójában beteg. De én élni akarok, tartson bármeddig és ki vagy mi akadályozna meg ebben?! Nem gondolkodom a miérteken, mi értelme lenne?

Hagyom hogy testem s lelkem egy legyen.


A gyermeki énet őrizni kell, nem szabad elfelejtenünk hogy SZABADNAK születtünk.


Ha szabad vagy, minden lehetséges!


Egyenlőnek születünk, csak másképp működünk életünk során. Nem baj ez. Így van jól.


/ Ugye tudod Kedves Zöld Sárkány, nem szeretlek, de elfogadom hogy vagy és ezáltal színesebb az élet. /

Provokáltál és én hagytam magam.

2023. okt. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

„Miként betegíti meg a lélek saját magát, illetve a fizikai testet”


Miért betegítené meg saját magát, külső hatások betegítik meg. Röviden el tudom mondani minden élőnyény magáért él, és maga a világ közepe. Számára te eszköz vagy fenyegetés vagy. Az hogy neki jó legyen hogy abból neked milyen károd származik úgy hogy neki abból előnye van számára érdektelen. A nagy cél az hogy te egy hatékony báb rabszolga eszköz legyél ami ebből az állapotból képtelen kilépni. Ezáltal nálad fejlettebb okosabb „embereknek” jobb életet teremtesz, olyat amit maguktól nem tudnának.

nov. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!