Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mindössze a Sátán hazugsága...

Mindössze a Sátán hazugsága lenne a reinkarnáció? Szerintem igen

Figyelt kérdés

Reinkarnáció


Isten azt mondta Ádámnak, hogy ha eszik a fáról, „bizonyára meghal”. 1Mózes 2:17 Sátán megígérte Évának: „Bizonyára nem halsz meg.” Sátán nyilvánvalóan ellentmondott Istennek ezzel a hazugsággal. Ezt a hazugságot a modern vallásban egy „reinkarnációnak” nevezett hazugsággal folytatja.


Ez a hamis tanítás az, hogy a lelkek különféle testekkel játszanak zenés székekkel ezen a világon. Ebben az életben egy lény vagy, de a halál után egy másikként térsz vissza. A remény az, hogy az ember felfelé halad ebben a ciklusban, és minden új lakóhellyel egyre jobb lesz.


A reinkarnáció a „karma” tanításán alapul, miszerint mindenki azt kapja, amit megérdemel. A gonoszt a következő életben megbüntetik; és a jót megjutalmazzák.


A hinduizmus a legszélsőségesebb ebben a reinkarnációs/karma rendszerben. Úgy gondolják, hogy mindenki az öt szint valamelyikébe tartozik. Négy kasztot követnek a számkivetettek, akik olyan gonoszak voltak az előző életükben, hogy nem érdemelnek státuszt a négy hierarchikus kaszt egyikében.


Ne tévesszen meg, keresztények. A reinkarnáció és a karma az ördög kegyetlen álhírei. Képzeld el, hogy azt mondod a szegényeknek vagy a bántalmazottaknak: „Azt kapod, amit előző életedből megérdemeltél.” Képzeld el a gazdag és erőteljes mondást: „A pozíciónkat megérdemeljük előző életeink jósága miatt. Az alacsonyrendűek azért vannak itt, hogy szolgáljanak minket. Azt kell tenniük, amit mi akarunk.”


Jézus azt mondja : Szeressétek egymást, ahogy én szerettelek titeket. A Biblia gyengédséget tanít a szegények és kitaszítottak iránt. Azt is megtanítja a forrásokkal megáldott és/vagy szegények felelősségére, hogy megosszák és gondoskodjanak.


A reinkarnáció az ördög hazugsága, amit hihetővé tettek. Nem akarunk meghalni. Sátán azt mondja: "Nem fogsz meghalni." A karma szerint reinkarnálódsz.


nov. 20. 06:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Bizony így van.


A másik hazugsága, hogy Isten elküldte a fiát, hogy feláldozza magát az el sem követett bűneinkért. Ez gyakorlatilag a bűn fogalmának az kifogása.

nov. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én emlékszek előző életemre. Sok ilyen történet van, hiteles utánanyomozással. Létezik reinkarnáció
nov. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Tiszteletlenség más hitek, más vallási utak tanításait gyalázni, kiforgatni.
nov. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy hazugság a sátán létezése. Én nem tudok róla és közben Lucifer sem gonosz. Az egyház nagyon sok dolgot kifordított saját érdekében.
nov. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Jézus azt mondja : Szeressétek egymást, ahogy én szerettelek titeket!"

Kedves Kérdező! Lassan elkezdhetnéd megszeretni te is az egymilliárd hindut, a félmilliárd buddhistát, a kétmilliárd muszlimot és a szintén kétmilliárd ateistát is a saját elképzeléseikkel együtt, mielőtt még véletlenül elkárhozol itt az ellenük való nagy acsarkodásban.

nov. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólóknak igazuk van. Emellett szerintem a reinkarnációt a hinduk eltorzították, úgy, ahogy a kereszténységet is annak idején a kibontakozó egyház a saját hatalma érdekében vélelményem szerint. De szinte minden vallás eltorzítottak az idők folyamán.
nov. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mindössze az emberi gonoszság hazugsága a sátán létezése.
nov. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
"vallást" - így akartam írni
nov. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

3.

Ez akkor lenne igaz, ha a "gyalázkodó" betolakodna a te világodba, egyházadba, otthonodba.

De amikor te elolvasol egy GyK véleményt, csak úgymond "házhoz mentél a pofonért".

Ne feledjük talán azt sem, hogy amikor én például megfogalmazok egy véleményt, kultuált stílusban, gyakran még arra is ügyelve, hogy a másik fórumozót személyesen nem sértegetve, csak általaban fogalmazva.

De ő az én véleményem saját sértésének tekinti, elkezd velem kötekedni, sértegetni. Sunyiban arra játszani, hogy ő provokál, míg végül törölnek engem is, ő meg röhög a markába.

Milyen emberek ezek?

Jellem hol?

De csak csinálja, provokáljon, még jobban felbosszant, azután lehet tiltani, lesz másik megoldás...

Nem lenne jobb békén hagyni a másikat? Nekem ez a véleményem, neked nem tetszik, átugrod vagy reklamálsz.

De véleményeket eltörölni egy ilyen fórumon legnagyobb aljasság, a másik időtöltésének semmibe vétele, szemét munka.

nov. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak üres szócséplés 9#, szavakkal mindig készek vagytok mosdatni az erkölcstelenségeteket.

Remek példa amikor kérdezve mocskolódtok (bár nem tudom te is, de te "felismerted magad ebben", szóval nyilván igen).

Pl : A szervizesek mind ostoba primitív emberek? -látod, csak egy kérdés, ártatlan kérdés.

Szavakkal mindig készek vagytok pótolni a gerincet, a becsületet, a tisztességet, de ezek csak üres szavak, csak ti gondoljátok hogy ez bármi is ér.

nov. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!