Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hisztek a reinkarnációban?...

Hisztek a reinkarnációban? Legyen szó emberi vagy állati lélekről. Lehet hogy a cicám visszajött hozzám?

Figyelt kérdés
Az a fura dolog történt velem, hogy tavaly elütötték a kedvenc cicámat, egy tigris mintaju kislány cica volt. Már első nap tudtam mikor eltűnt, hogy nem jön haza. 3 nap múlva találtam rá az utcában egy árokban. Rengeteget sírtam utána, ennyit még egyik állatomért sem, még egy pici tetoválást is csináltattam az emlékére. Igazából magam sem értettem, miért viselt meg ennyire. Később a testvére (fekete) szült 3 kiscicát, az egyik pontosan ugyanolyan bundával született, ugyanolyan csíkjai voltak,a bal hátsó lábán ugyanott egy fehér folt, ugyanúgy köldöksérves, lány... És a belső tulajdonságai is teljesen megegyeznek, kézben bújós, amúgy tart mindentől és mindenkitől a gazdáin kívül, autók közelében konkrétan pánikrohamot kap. Szerintetek lehetséges lenne hogy visszajött hozzám? Őszintén szólva ijesztő a hasonlóság.

nov. 24. 20:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%

Igen, tudom hogy működik - legalábbis egy részét értem- a lélek-leszületések-életek dolognak.

Elképzelhető hogy visszatért ismét hozzád.

Az állati lelkeket sokszor inkább csoportléleknek tekintik, de én is látom hogy egy-egy állati lélek már kicsit több mint a többi, nincs messze a tovább lépéstől, míg mások még nagyon az elején vannak.


Szóval igen, lehetséges, de persze nem biztos.

nov. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 LeonScottKennedy ***** válasza:
35%
Ezt úgy hívják, hogy genetika. Lélek pedig még mindig nem létezik.
nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem hiszek semmiben. A hit isten és az egyén ellensége.


Nos én azt érzem, hogy igen ő az. Persze lehet, azért manipuláltak engem, hogy neked ez lecke legyen, de akárhogy nézem, ugyanazt a testvérünket érzem mindkettőjükből.


Pedig szeretem az ilyeneknél azt írni, hogy "nem ő az, csak...", és leírni, miért gondolják ezt. De itt azt érzem, hogy ő az.

nov. 25. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Sztem a reinkarnáció az egyetlen ezoterikus dolog, ami tudományosan, nagyon nagyon kifordítva magyarázható. Mi a gondolat, a személyiség az agyban? Elektromosság. Ha meghal valaki, mi lesz ezzel az elektromossággal? Energia nem vész el, csak átalakul. Fizika egyik alaptörvénye. Talán előfordul, h ez az energia megtalál egy új élőlényt, amiben újra személyiséggé “alakul”.

Persze a személyiségjegyeket a genetika is befolyásolja, szóval a külső mellett simán lehet a viselkedésbeni hasonlóságra is magyarázat.

nov. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 LeonScottKennedy ***** válasza:
25%

#4


"Sztem a reinkarnáció az egyetlen ezoterikus dolog, ami tudományosan, nagyon nagyon kifordítva magyarázható."


Nem magyarázható.


"Mi a gondolat, a személyiség az agyban?"


Az agy emergens tulajdonságai. Na, én nem vagyok idegtudós, de hallottam már szakértőt a témában, aki nagyon érthetően és átfogóan képes elmagyarázni a gondolat létrejöttének folyamatát. Ezt speciel ismerjük, egészen a mikromolekuláris szintig, minden lépését a gondolat létrejöttének.


"Ha meghal valaki, mi lesz ezzel az elektromossággal? Energia nem vész el, csak átalakul. Fizika egyik alaptörvénye."


Nagyon eltorzult és gyerekes alkalmazása ez a törvénynek. Az energia átalakulását úgy kell értelmezni, hogy állapotok között váltakozik. Nukleáris energia --> hőenergia --> mechanikus energia. Ilyesmik.

Elektromosságnak nevezni a személyiséget is teljesen értelmetlen. Röviden, semmi értelme annak, amit írsz.


"Talán előfordul, h ez az energia megtalál egy új élőlényt, amiben újra személyiséggé “alakul”."


Biztosan nem fordul elő ilyesmi, számtalan okból. Egynek ott az entrópia törvénye.

nov. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

#5

“Biztosan nem fordul elő ilyesmi”

Nincs az a tudós, aki ezt így kijelentené. Semmi nincs ezen a világon, aminek a működését 100%-osan ismerjük. Az agy működése pl pontosan egy olyan dolog, amiről alig tudunk valamit annak ellenére, h az emberi lét egyik, ha nem a legfontosabb eleme. Ki jelenthetné ki róla, h mi az, ami biztos és mi az, ami nem?

Mellesleg a fizikai törvények sem állandóak mindenhol, lásd pl fekete lyukak és az idő kapcsolata. Ergo: simán elképzelhető konkrétan bármi, h megtörténhet már az ismert univerzumban is. És akkor még bele sem mentünk abba, h mi mindent nem ismerünk. A világ legnagyobb koponyái azért lettek a legnagyobb koponyák, mert nyitottak voltak mindenre. Az ezotéria része engem nem érdekel. Én hiszek benne, h mindenre van tudományos magyarázat.

nov. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

Magára a reinkarnációkra számtalan bizonyíték létezik, egyes kutatók sok ezer ilyen esetet - korábbi életekre emlékező gyereket és felnőttet - vizsgáltak, összegyűjtötték, konkrét eseteknek utanajártak, ellenőriztek megnevezett helyszíneket, személyeket, és bebizonyosodott, hogy valós dolgokra "emlékeztek".


Csak egy példa, Ian Stevenson pszichiáter évtizedeken keresztül foglalkozott a lélek halál utáni létezésének témájával, túllépve a halálközeli élményeken. A virginiai egyetem pszichiátriai tanszékének vezetője elismert szakember volt, több száz szakmai cikket publikált, tehát a tudományos hitelességéhez, igényességéhez nem fér kétség.


Több mint ezer esetet vizsgált meg a világ minden tájáról, és több könyve is megjelent a témában. Nagyon óvatosan fogalmazott minden művében, a tudományos objektivitás és mértéktartás elvei alapján. Ezek a könyvek nem az ezoterikus piacon jelentek meg, hanem tudományos igényű szakmai munkák, emiatt meglehetősen fajsúlyos olvasmányok. Rendkívül részletgazdagon írja le az eseteket, hogy biztosítsa a tudományos hitelességet, mivel a téma igen vitatott ezen a tudományos szakterületen belül.


Stevenson mindebből a reinkarnációra következtet, arra, hogy a lélek a testtől függetlenül létezik. Az ember szerinte nem csak egy biokémiai gép. Az elme pedig megközelítése szerint nem az agy szöveteinek a produktuma, hanem egy azzal párhuzamos létező.


Szerintem helyes, hogy 4# keresi a dolgok magyarázatát.

nov. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 LeonScottKennedy ***** válasza:
33%

#6


"Nincs az a tudós, aki ezt így kijelentené."


Dehogynem. Az állításod olyannyira szembemegy a fizika törvényeivel, racionalitással, logikával és mindennel, amit tudunk, hogy bármelyik fizika / kémia / biológia / idegtudós teljes nyugodtsággal jelentené ki, hogy ilyen biztosan nem történik.


"Az agy működése pl pontosan egy olyan dolog, amiről alig tudunk valamit"


Te alig tudsz valamit. Ne projektáld magad a teljes tudományos közösség helyébe. Neurológusok, idegtudósok, bármilyen szakértő a témában napestig tudna neked mesélni megállás nélkül az agy működéséről. Többet elfelejtettek már, mint amennyit te vagy én valaha tudni fogunk.


"Ki jelenthetné ki róla, h mi az, ami biztos és mi az, ami nem?"


Aki a fele életét arra áldozta, hogy ezt a pályát tanulmányozza.


"Mellesleg a fizikai törvények sem állandóak mindenhol, lásd pl fekete lyukak és az idő kapcsolata."


A relativitáselmélet tökéletesen működik egészen a fekete lyuk eseményhorizontjáig. Azon túl pedig inkább a mi modellünk szorul kiegészítésre, és nem az univerzum fizikája inkonzisztens.


"Ergo: simán elképzelhető konkrétan bármi, h megtörténhet már az ismert univerzumban is."


Így beszél egy abszolút naiv laikus. Nem elképzelhető, hogy bármi megtörténhet. Egy tehén nem fog zsiráfot szülni. Egy csillag nem fog örökké nőni. Egy ember személyisége nem fog varázslatos módon kiszökni valakinek az agyából pont a halála pillanatában és asszimilálódni egy embrióval valakinek a méhébe.

nov. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Nincs az a tudós, aki ezt így kijelentené. Semmi nincs ezen a világon, aminek a működését 100%-osan ismerjük. "

Teljesen igazad van.

nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudhatjuk sajnos biztosan. A történeted alapján azt gondolom, ez már túl sok ahhoz, hogy véletlen legyen. Talán az allatnál is lehet olyan, hogy hamarabb érte a vég, mint a kiszabott ideje és visszatért. De lehet, hogy az erős kötődés miatt. Nagyon szerencsés vagy. Vigyázh rá nagyon, ne engedd most már ki. Remélem még sok hosszú évet fog megélni.
nov. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!