Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Téged irritál ha valaki a...

Téged irritál ha valaki a reinkarnációban hisz?

Figyelt kérdés
Engem csak azért irritál mert látom, hogy olyankor a Sátán cinikusan nevet az illetőn az orra alatt, hogy ezt is eltávolítottuk Istentől.

febr. 1. 07:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Engem az istenhívő valláskárosultak irritálnak.
febr. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Ha érted a reinkarnációt, akkor nehéz elválasztani Istentől. Ez is az érzésekről és a szeretetről szól. Semmi Istentelen nincs benne. Mit tanít neked ez a fogalom?
febr. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
28%
Nincs Sátán, tévesen összemossák Luciferrel, és Lucifer sem távolít el senkit Istentől. Inkább az egyházzal van így probléma...
febr. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
59%
Én ezt a sátáni téveszmét nevezem egyház-károsultságnak.
febr. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
26%

Nem irritál, inkább sajnálom, hogy ezt hiszi el.

Szabad akarata van mindenkinek, Isten sem sérti meg a szabad akarat lehetőségét.

febr. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
41%
Engem az ilyenek irritálnak, mint a kérdezö, aki ördögöt meg egyebeket lát, ezzl ugyanis pszichiátrián lenne a helye.
febr. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszek a reinkarnációban ugyan, de érdekel a téma. Szeretném, ha létezne, de mint mondtam, ez még nem egyelő azzal, hogy akkor hiszek is. Éppen ezért engem nem hogy irritál, de kifejezetten szívesen beszélgetnék egy olyan emberrel, aki hisz a reinkarnációban.


Ha valaki a túlvilágban hisz az rendben van, ha valaki inkább a szellemvilágban, tehát, hogy itt maradunk szellemként, ok. De kérdező, ezzel a véleménnyel, hogy valaki emiatt eltávolodik Istentől, szerintem nem vagy valami elfogadó. Miért nem vagy elfogadó és türelmes?

Ateista vagyok de mindig meglepnek az ilyen hívők, aki egyszerű dolgok miatt nem fogadja el a másikat. Jó, persze a lopást, a hazudozást, gyilkolást ne fogadjuk el, de ez nem bűn, hogy valaki a reinkarnációban hisz. Nem arra tanította az Isten, Jézus az embereket, hogy legyenek elfogadóak? Akkor az ilyen hívők, nem félnek, hogy ők meg azért esnek bűnbe, mert ítélkeznek? De kérdem tényleg laikusként.

febr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
26%

A reinkarnáció egy baromság, amit a nyugatiak kitaláltak arra, hogy a lelküket nyugtatgassák, az élet örökös körforgása miatt.

Még mindig azt vallom az embernek egy élete van, valahonnan ide jöttünk, valahová tartunk. Lehet ez egy börtön, de hogy ennek mi értelme volt, az életnek, arra csak utána kapjuk meg a választ.

Hiába vannak "igaz történetek" hogy valaki emlékszik az előző életére, nem tartom hitelesnek. Gondoljunk csak arra, az usa és britannia mindig is szerette irányítani a világot, háborúval, járvánnyal és mindennel.

febr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

Ha elhisszük amit Isten mond, akkor miért hisszük el, amit nem mond?

Isten kijelentette, hogy Ádám akkor fog meghalni, ha hozzányúl a fához.

Ha nem nyúl hozzá, még ma is élne. Tehát nem reinkarnálódik.

Ha pedig még is, akkor a halál nem büntetés.


Ha még is a halál a büntetés, akkor miért mondják némelyek, hogy egy más életformában is szenvednie kell valakinek, mert emberként hibázott?

Ha pedig emberként hibázott, akkor nem élhet emberként.

Akkor Isten az életet büntetésre is használhatja?

Mert ha igen, akkor az élet milyen ajándék? Kinek kell ilyen ajándék?

Egy normálisan gondolkodó élőlény, hihetetlen, hogy elhiszi azt, hogy Isten azért hozott létre életet, hogy egy hiba miatt végtelen gyötrelemmel fizet.

Arról nem is beszélve, hogy a vétek milyen nagyságú, és mennyi ideig tette.

Tegyük fel, hogy egy ember, 3 évig erkölcstelenül él.

Isten megfosztja az emberi létezésétől, utána pedig egy másik létformában végtelen időkön keresztül szadizza mert nem bírt parancsolni emberként a szexualitásának.

Akár melyik oldalról nézem, a szeretet megtestesítőjeként, hogyan tudja ezt alkalmazni?

Plusz, elküldi a fiát, hogy haljon meg az emberiségért, hogy a bűnt eltörölhesse, és az élet újra jogos legyen.

Közben a fia halála abszolút nem ér semmit, mert mindenképpen büntetést kap a vétkező, tehát nincs kegyelmi ajándék Jézusban.

Jézus ilyennek mutatta be az Atyját?

Lehet, hogy csak nálam, de érthetetlen ez, és igazságtalan, a fiával szemben meg pláne.

febr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
29%
Jézus maga mondta Jánosról, hogy ő volt egykoron Ábrahám.
febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!