Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Olyan van hogy a lélek nem...

Olyan van hogy a lélek nem bírja tovább? Vagy a lélek mindig bírja, az egó az, ami tart a megsemmisülésétől?

Figyelt kérdés
Mi a helyzet súlyos akár halálos betegségeknél? Ott nem lehetséges hogy a lélek fárad el? Vagy ott is az egó "munkálkodik"?
márc. 18. 14:45
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
75%
Nem a lélek fárad el, hanem a test. 🤔
márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 Grimfox ***** válasza:
57%
A lélek nem fárad el, csak a test, és az elme. Nem csak az ego, hanem az elme, vagy szellem minden része, tudatos, és tudattalan egyaránt.
márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
87%
A tudatalattidba gyűlnek össze olyan dolgok amik lehúznak és úgy érzed hogy már nem bírod. Ezzel egy időben szoktak jelentkezni az önkárosító, önleértékelő gondolatok. Az egó szenved a szeretet, a fény és a tudatosság hiányától és ha enged neki, akkor szoktak jönni a bajok.
márc. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Múlthoz köthető negatív dolgok, emlékek, tapasztalatok.

Kevés jelen, ezáltal a jövő is bizonytalan.

márc. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Hát akkor mindegy, mert a tudatalattihoz nem nagyon lehet hozzáférni.

Majd ha a dolgok végén nem lesz tudat, akkor nem lesz ami szétválasztja az alattot és a fölöttet, és kész.

Gondolom még max meditálni lehetne, amit mindig abbahagyok, mert az égvilágon semmi haszna, úgyhogy akkor ez ilyen.

márc. 18. 17:03
 6/35 Grimfox ***** válasza:
78%
A tudatalattihoz közvetlenül kétféle módon férsz hozzá. Az egyik a meditáció, a másik az álmok. Az álom igazából csak félig közvetlen, mert még meg is kell érteni, miből fakad az álomkép, amit látsz, de könnyebb álmodni, mint meditálni.
márc. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
64%

Semmi haszna? Eleve rossz megközelítés.

És mi van ha pont a meditáció által jutsz közelebb a tudatalattihoz?

A tudatalatti azért létezik, mert túl sok a tudattalan információ ami a jelenben tudatosulhatna.

márc. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

#6 Igen, az álmodás könnyebben megy, így annak lenne értelme, bár mostanában kevesebbet álmodok, mint régen, és érzem is a hiányát. :( Csak ugye ezt nem tudom befolyásolni, mert EZ IS tudatalatti. Lám.


#7 Nem rossz megközelítés, hanem a következtetések levonása a tapasztalatok alapján. Lehet más igen, én nem, mert már próbáltam meditálni, és semmihez nem vitt közelebb. Nem hiába hagytam abba, pedig nem egyszer és nem kétszer álltam neki, hanem jóval többször.


"A tudatalatti azért létezik, mert túl sok a tudattalan információ ami a jelenben tudatosulhatna." Igen de akkor ha nem tudom az okát, hogy miért nem tudatosul, akkor az oka is a tudatalattiban van, tehát nem hozzáférhető.



Plusz. Ki tudja, lehet hogy ha hozzáférnék a tudatalattihoz, ami ott van azt még úgyse bírnám elviselni, mint úgy általánosságban semmit nem bírok.

márc. 18. 17:43
 9/35 W. Tamás ***** válasza:
71%
Kedves Kérdező! Ugye tegeződhetünk? Erősítsd meg a lelked, aztán menj el egy regresszív hipnózisra. Ott sok minden kideríthető, amit máshogy nem tudsz a felszínre hozni. De ne egyedül menj, mert olyat is kérdezhetnek, amikre nem akarsz válaszolni, ellazult állapotban pedig mégis fogsz! (Pl.Bankkártya pin kódját, vagy rád nézve egyéb érzékeny adatokat is kérdezhetnek.) Előző életeid kutatásával választ kaphatsz a miértekre. A lélek halhatatlan, és nem fárad el. Időről időre újra megszületik egy másik testben, hogy tanuljon és fejlődjön, míg egy isteni szintet nem ér el. Van egy jóbarátom, aki teljesen magától tanult meg meditálni, azért mert már előző életeiben is tudott. Neked fiatal a lelked. Valószínüleg nem sok inkarnációd van. Rá kéne jönnöd, hogy mi most az életfeladatod. Mivel a meditáció nem segített, 3 dolgot tehetsz: 1. Ima Istenhez útmutatásért. 2. Álomfejtés. 3.Regresszív Hipnózis.
márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
A léleknek aztán édes mindegy, ha tényleg van reinkarnáció akkor úgyis megy majd tovább. Az nem érez semmit
márc. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!