Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A karma/tikkun/isteni igazságs...

A karma/tikkun/isteni igazságszolgáltatás miért válogat? Én miért kapok vissza mindent többszörösen, míg mások szinte semmit, azt is minimálisan?

Figyelt kérdés

Ok, nem szeretnék panaszkodni. Tudom, hogy van olyan, akinek nálam is rosszabb. Tisztában vagyok vele, hogy az én helyzetem hirtelen remeknek tűnik, ha összevetem az övékkel.


Nem mondom, hogy hibátlan erkölcsű ember vagyok, de még csak kimondottan jó embernek sem mondanám magam. Törekvő vagyok. Az életem alapvetően a helyes alapján próbálom megszervezni. Ez általában összejön, néha pedig nem. De ha nem jön össze (és itt nem nagy hibákra gondolok, amivel más embereknek vagy magamnak nagyobb károkat okoznék, hanem az olyan hibákra, amelyekkel igazából senkinek nem ártottam, max. magamnak, például meggondolatlanul kimondott szavakra, esetleg egy kisebb csalásra, kisebb hazugságra/nem az igaz mondására stb.), akkor többszörösen visszakapom. Ha nem az igazat mondom, szinte azonnal kiderül, olyan kínosan nagy véletlenek alapján, hogy én azt nem tudom a saját nem körültekintő hozzáállásomra fogni. A fene nem gondolta volna, hogy az illető pont abba a iskola melletti magánsuliba fog felvételizni, majd lesz benne annyi fáradtság, hogy utánaérdeklődik, hogy valóbban olyan viszonyban vagyok-e az illetővel. Ha meggondolatlanul kimondok valami negatívat, akkor az azonnal valóra válik... Bezzeg a pozitív nem. Például egyszer azt mondtam indulatomban, hogy egyedül akarok maradni, nem akarok kapcsolatot és undorodom az ellenkező nemtől... Immáron három éve ennek a következményeit nyűgöm: nem is nagyon tudnék kapcsolatot kialakítani, pedig előtte nem volt különösebb gondom vele. Amikor egy nagyon picit csaltam egy versenyben, igazából a dolog nem osztott és nem szorzott (így is, úgy is továbbjutottam volna, csak kerekebb lett volna a pontszámom egy helyesírási hiba miatt), egy pontot szereztem még magamnak, az is azonnal kitudódott megint olyan röhejes magyarázat miatt, amit szintén nem hinnék, hogy az körültekintésemnek volt a hiánya okozott... Ki a f@sz gondolta volna, hogy nemcsak hogy nem az én tanárom javítja, hanem pont egy olyan tanár javítja az én feladatsorom, aki beszkenneli a kijavított feladatsort, és minden egyes hibát kivág a képről, majd elküldi az igazgatónak. Szerencsére nem zártak ki a versenyből, meg semmi megtorlása nem lett a dolognak (bár rezgett a léc), de elbeszélgettek velem arról, hogy hogy lett "f" a "v" a német versenyen... Cseppet sem érte meg... Szerencsém, hogy más tanárok nem tudták meg. Soha életemben nem csaltam, egyszer próbáltam meg, azonnal lebuktam, ezzel együtt a bukott a kép is, amit próbáltam magamról kialakítani, nyilván a speciel a tanár szemében is buktam, szóval a hátralevő éveim alatt messziről el kell kerülnöm.


Azoknak az embereknek hol van a karmájuk/tikkunjuk, akik mocskosul hazudnak a párjuknak/családjuknak/barátaiknak éveken át???? És azoknak, akik csalással viszik végig az egyetemet vagy a gimnáziumot??? Én is ismerek személyesen olyanokat, akik nem egy hurkot rajzoltak egy kics*szett betűhöz, hanem kb. minden dolgozatot (!) telefonról, kis papírról stb. tolnak, és így közepes vagy egész jó (!) tanulók. Valaki még külön ezen célra apró nyomtatót is vett... Nekik hol a sorsuk??? Vagy hogy nagyobb vizekre evezzek: a politikusoknak és egyéb befolyásos embereknek hol a karmájuk???



febr. 27. 19:51
1 2
 1/16 zz22 válasza:
A karma az ok és okozat törvényéből következik. Isten útjai kifürkészhetetlenek. Mindenkinek megvan a maga szerepe. Csak a jó és gonosz tudása miatt érzed rossznak, ami veled történik.
febr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Neked ez lecke, gondoskodás, segítség, hogy megértsd milyen fontos hogy mindig igazat mondj, hogy megfontold mit mondasz, és minden kijelentésünknek súlya van.

Még fiatal vagy, és ha ezeket megfogadod, tanulsz a "játék"-hibáidból, egy sikeres, jó életed lesz.

febr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Grimfox ***** válasza:
48%
A karma nem válogat. A többi esetében nem tudok nyilatkozni.
febr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#2.

Tudom, hogy nem helyes egyik sem, ettől függetlenül néha megesik vagy egyszer megesett. Ez a lecke miért nem azoknak szól, akik rendszeresen elkövetik mindezt? Miért nekem, aki egyszer vagy kétszer megtette? :'-( Ha ez gondoskodás, akkor milyen lenne a hanyagolás?

febr. 27. 20:37
 5/16 Grimfox ***** válasza:
47%
Minél nagyobb karmát halmoz valaki, annál kisebb az az ablak, amikor ez a nagy karma ki tudja fejteni a hatását. Lesz rá alkalom, de van, hogy sokat kell rá várni. Végül annál nagyobbat koppan a dolog.
febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Aki hanyagolva van, az sokszor csak 40-50 évesen jön rá ugyanerre, de onnan már nehezebb.
febr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 zz22 válasza:
Akinek gyakorlata van a rosszban, már természetes módon, szinte észrevétlenül képes elkövetni. Neked nem volt gyakorlatod, ezért buktál le.
febr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7.

Ez sajnos igaz... Mármint nem az a sajnos, hogy nincs gyakorlatom a helytelenben, hanem az, hogy már ilyenekkel is lebuktam...

febr. 27. 21:38
 9/16 anonim válasza:
Én azt gondolom és hiszem, hogy mindenkinek megvan írva mivel kell foglalkozni az életben. Ez nincs kőbe vésve természetesen. Gondolok pl itt egy segítőszakmára ,mondjuk ápoló. Namármost ha valaki nem eszerint êli az életét a karma mondjuk jobban odabasz neki. És itt nem arra gondolok, hogy valakinek ápolónak kell lennie mondjuk, hanem azzal kell foglalkozni amit maga a szakma megtestesít… ebben az esetben a segítést az emebrtársakon. Az lényegtelenebb ,hogyan s miként éred el. Lehetsz mondjuk plasztikai sebész is. Mert ott is segítesz egy bizonyos emebrcsoporton. ( jobb esetben) Nemármost ez igaz az élet többi területére is. Ha megpróbálsz kibújni valami alól, hazudsz, holott az igazsággal kéne segítened az embereken , akkor téged a karma jól tökönrúg. Lehet mások akik csalnak , hazudnak, lopnak azért nincsenek megbüntetve , mert az ő életükben, karmájukban nem a segítés pl a lényeg. Vagy nekik a példamutatás hogy milyen ne legyen az ember. De lhet hülyeség az egèsz amit mondok:D
febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy válogat

De sajnos a miértre nem tudok válaszolni

febr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!