Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy mindannyian ugyanazok vagyunk?

Figyelt kérdés

Nagyon elborult gondolat, és lehet hülyeség, de érdemes lehet belegondolni, hogy én, te, ő, vagyis minden ember "ugyanaz", minden ember személyét te, én, ő "irányítom/od/ja" de éppen csak saját magad tapasztalod most éppen, az emberi tulajdonságod révén nem tudod megtapasztalni a más személyt (az agy működése, gondolatok, emlékek miatt), legalábbis így érzed, de egy másik "dimenzióban" lehet, hogy most éppen a másik személy vagy?

Nehéz elképzelni, belegondolni az egészbe, de a reinkarnációval hoznám összefüggésbe, mivel szerintem valamiként biztos létezik az újjászületés, vagy valamilyen formában az "élés" még ha nem is bizonyítható, de olyan nincs, hogy nincsen semmi az élet után (akár közben??)...



2014. júl. 2. 02:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
vagyis ezzel azt mondom, hogy halál sem létezik a klasszikus értelemben, nem egy ember, "test" vagyok, vagy
2014. júl. 2. 02:53
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez nincs így.
2014. júl. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem, ez szerintem nem lehetséges, mert a legtöbb ismerősömtől különbözöm, még a saját családtagjaimnak is teljesen más a felfogása a legtöbb dologban. Szóval ha ugyanazok volnánk akkor legalább ugyanarra törekednénk, de ez nincs így.
2014. júl. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, különben nem lenne lehetséges az egység vagy egyesülés (szex is ezért ilyen jó dolog). Minnél tovább haladsz a fejlődésben annál több hasonlóságot vélsz felfedezni önmagaddal és mások jó oldalával.

és lelked annál jobban akarja, tudja a jót és hisz. minden fokozaton meglát valami újat igy egyre több, egyre inkább mindentől eltérő másfajta tudást birtokol (a régebbihez képest.)

2014. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ja és persze ne szexelgess csak úgy, szellemi egyesülést keress ami önzetlen szeretet, a test képtelen önzetlen lenni és csak a szellem irányithatja, hogy rendes, harmonikus, sikeres legyen az élet
2014. júl. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ősi bölcsek és vallási szövegek is azt állítják (kivéve a keresztény, zsidó és muzulmán vallásokat), hogy transzcendens szinten mindannyian egyek vagyunk! Ez számomra csak úgy elképzelhető, hogy minden ember több annál, mint amennyit tudatosan érzékel. Ezen állítás szerint, egy magasabb (rezgés)szinten az emberek sokkal közelebb állnak egymáshoz, mint itt lenn. De léteznek további, emelkedettebb szintek is, és mindegyiken közelebb állnak egymáshoz az emberek, mint az előzőn. Ahogy az ember testének halála után egyre "feljebb" kerül, úgy hullanak le sorban a szemét és elméjét "eltakaró fátylak", és úgy válik egyre tudatosabbá vagy mindentudóvá. Ahogyan egy kesztyűbe bújtatott kéz is csak önmagát képes érzékelni, a mi "leárnyékolt" elménk sem képes felfogni azt, hogy a kesztyűn kívül is van lét! Amikor lelki fejlődésünk útján elérünk a legmagasabb szintig, az lehet a megváltás, mindnyájunk egyesülése egymással, az egyesülés önmagunkkal!
2014. júl. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem,,ilyen marhaságot még sosem hallottam. Nem létezik semmilyen újraszületés meg egyéb faxságok,Felejetsétek már el.. Egyszer élünk,MOST
2014. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem teljesen arra gondoltam, amire az első válaszolók, inkább a 4-es és 6os válaszok közelítenek az elméletemhez... nem túl könnyű értelmezni abból, ahogy leírtam, de mélyebb filozófiai belegondolás szükséges ehhez szerintem

pl a 3-asra reagálva: persze hogy különböző vagy tőlük, hiszen mindenkit máshogy érnek születésétől kezdve a kölcsönhatások, más emlékezi lesznek, más gondolkodás alakul ki, na de pont ez az, hogy csak abban a testben/agyban, amit éppen érzel, irányítasz

És most én is ezzel az eggyel tudok gondolkodni, itt választ megírni például, de miért lenne olyan lehetetlen, hogy ugyanúgy irányíthatnál, élhetnél egy másik emberként a halálod után, akár közben is, "párhuzamos dimenzióban" (de persze ezt a testeddel nem érzékeled, sőt teljesen értelmetlennek hangzik), leegyszerűsített példaként vegyük, hogy beleugrasz egy más ember "bőrébe", és teljesen úgy érzel mindent, mintha teljesen ismernéd magad születéstől kezdve a gondolatokkal, emlékekkel együtt, mint a mostaniban... vmi ilyesmire is gondolok

igen, hülyeségnek hangzik, ha elfoglalt vagy nem érdemes ilyeneken gondolkodni, de szerintem lehet benne igazság valamilyen szinten

Az más kérdés, hogy mi van az állatokkal, növényekkel, egyéb élőlényekkel, de ezekhez további mély gondolkodás szükséges.

2014. júl. 3. 02:07
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat foglalkozom én is hasonló kérdésekkel, és a több ezer oldalnyi olvasmány hatására formálódik énbennem is a világkép. Jelenlegi felfogásomhoz az az elképzelés áll a legközelebb, miszerint az egyén élete kezdet és vég nélkül való, vagyis azóta "van", amióta "világ a világ", vagy amióta Isten megteremtette. Ezen a végeláthatatlan lét-fonalon a jelenlegi földi, fizikai életünk csupán egy félcentis szakasz. Amikor testünk meghal, az énünk felszabadul az anyagi korlátok alól, és hirtelen transzcendens, mindent ismerő lénnyé válik. Ekkor döbben rá a fentebb leírt dologra is többek között, vagyis hogy hoppá! meghaltam, oszt' mégis vagyok! És ekkor ébredhet rá az ember arra is (talán), hogy egy mindenkivel.

Mivel a kvantumfizikusok szerint az anyag pusztán illúzió, és minden energiából és azok különböző hullámhosszú hullámaiból áll, amelyek átjárják egymást, ezért elméletileg egyek vagyunk az állatokkal, növényekkel, bolygókkal, csillagokkal is. Ajánlom Balogh Béla: A végső valóság című könyvét. Lenyűgöző!

2014. júl. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
Hát én erre csak annyit tudok írni ,hogy paradicsomos töltött káposzta.
2014. júl. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!