Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Reinkarnáció dimenziók?

Reinkarnáció dimenziók?

Figyelt kérdés
Olvastam itt több kérdésnél is a válaszok között, hogy “második dimenziós szint” meg “harmadik dimenzió” stb. Ezek mit jelentenek? Hány dimenzió van, és mik azok?

ápr. 26. 17:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

“Próbálom megérteni”, ennyit írtam. Nem pedig azt, hogy teljesen értem. Persze, hogy nem értem.

Természetesen nem azért olvasok e témában, hogy azután kidolgozzak egy olyan elméletet, amely leírja az univerzum teljes működését, vagy ilyesmi. Ez nem célom, és soha nem is volt. Nekem bőven elegendő, hogy érdekes olvasmány legyen. Na mindegy, ezt nem fogom túlmagyarázni.

Egyébként akár lehetnek is “felsőbb matematikai ismereteim”, ezt nem tudhatod… nyilván nincsenek, mert teljesen más irányban tanultam tovább. Érettségi szintje, ennyi. Nem lehet néhány mondat alapján ezt megítélni.


De amúgy teljesen mindegy, hogy én, vagy bárki más ostoba-e itt, a kérdés nem erről szól, hanem a reinkarnációról. Erre szeretnék választ kapni. Nem elvont elméleteket boncolgatni.

ápr. 27. 11:27
 12/17 anonim ***** válasza:

Ennyit még hozzáfűznék: "Egyébként akár lehetnek is “felsőbb matematikai ismereteim”, ezt nem tudhatod…" " Nem lehet néhány mondat alapján ezt megítélni.".

Dehogynem, ha lennének, nem kérdeznél ilyen butaságot. Az utolsó mondatodon végképp jót nevettem. A reinkarnáció is egy elvont elmélet, csupán annyiban különbözik a matematikától, hogy utóbbi tényszerű és empirikus, előbbi pedig ezeket a jellemzőket messze nélkülöző dolgokon alapszik.

ápr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nézd, ez az egész nem ide tartozik. Annak örülök, ha nevettél, mert legalább ennyi értelme volt a “beszélgetésnek”.
ápr. 27. 12:10
 14/17 anonim ***** válasza:
66%

Ismeritek a 3. dimenziót. Benne léteztek. Sőt, van fogalmatok a 4. dimenzióról is. Benne mozogtok. Ez az idő. Az ember felfogóképességének határa, a 4 dimenzió. Ez az idő. Olyan, mint ha háttal zuhannánk egy szakadékba. A zuhanást megállítani nem tudjuk és csak azt látjuk, ami már megtörtént. A 3. dimenziót értjük , hiszen akadálytalanúl mozgunk benne. A 4. dimenziót , bár értjük, de nem mozgunk benne akadálytalanúl. Ha így lenne, időutazók lennénk. Annyit tudunk tenni, hogy az idő múlásának érzékelését megtanúljuk manipulálni. Repül az idő, ha az ember jól érzi magát és megállni látszik a munkahelyen.

Amiről eddig beszéltem tiszta tudomány.


A 4. térdimenzió? ez a megnevezés nem helyes. Az már nem tér, nem is sík. Az egy olyan halmaz, melyben helyet foglal az általunk ismert 3 dimenzió és az idő. Ezt nevezik sokan 5. dimenziónak. Isteni dimenzió. Legjobb tudásom szerint Isten tartózkodási helye, ami egyben átvitt értelemben pokol és menyország is. Csökevényes emberi értelmünk felfogóképessége ehez jelenleg elégtelen. Felszínét kapartathatjuk. Nevezzük most "magasságnak" azt a dimenziót. Abban a "magasságban" nincs múlt, jelen, jövő, mert mindenre egyszerre lehetséges rálátni. Aki onnan szemlél egy kisbabát, az látja azt öregemberként is. Aki onnan szemlél egy öregembert, az látja őt kisbabaként is. Arról a "magasságról" mindent lehet látni. Az egész univerzum úgy tárúl abban a "magasságban" élő szeme elé, mint ha az ember egy hegycsúcsról látná a környéget. A különbség olyasmi, hogy maximális mértékben lehet látni egy hangyát is arról a hegycsúcsról, "magasságról".

Abban a "magasságban" nincs távolság, nincs sötétség. Ott mindentudás van.


Igen, a holtak is ott végzik. Sőt, mi is ott fogjuk végezni. Illetve mi is ott végeztük, mert ez már onnan nézve megtörtént. Mi jelenleg olyanok vagyunk a mint rajzok egy papírlapon. nem látjuk az alkotót. Fel sem bírjuk fogni. Olyanok vagyunk, mint a hangyák és esélyünk sincs felfogni, amikor egy ember lép el mellettünk. De ahogy vannak emberek, akik néha egy-egy cukormorzsát dobnak egy-egy hangya elé, úgy mi is kaphatunk némi információt, amit képesek vagyunk megemészteni. Vagy ahogy egy rajzot, úgy minket is ki lehet egészíteni, át lehet rajzolni.


És akkor elérkeztünk a lényeghez: Vallások, ezoterikus tanok mind hoznak némi bölcsességet abból a "magasságból".


Aranyszabály, hogy tedd azt mással, amit szeretnéd, hogy veled is megtegyenek és ne tedd azt mással, amit nem szeretnél, hogy veled is megtegyenek.


Ez egy biztos pont, amit minden vallás, minden valamire való tanítás tartalmaz.

Amit én tudok, azt fentről súgták meg nekem. Angyal súgta? Dzsin súgta? Vagy megvilágosodtam? Esetleg a szellemvilág tudatta e velem?

Ez mind ugyanaz csak más szavakkal. Ebből az 5. érzékelési dimenzióból érkezett. Évek óta tanítom ezt az embereknek. Mi is részesei vagyunk ennek az érzékelési dimenziónak. mind egyek vagyunk, ha tetszik, ha nem. Mind ugyanabba a testbe reinkarnálódtunk, mind ugyanakkor világosodtunk meg, mind Istenek vagyunk. Emberkét, egyénként idegvégződései vagyunk a mindenségnek. A különbség közöttünk nem más, mint a tapasztalataink.

ápr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
47%

Kérdező, az ilyen spirituális dimenziókat, frekvenciákat, rezgéseket ne nagyon akard megérteni, semmi logika nincs benne, fizikához sincs semmi köze.

Tudomásul kell venni, hogy vannak fantáziavilágokban élő emberek, ezeket ők találják ki.

Némelyik egy mondatot nem bír leírni hibátlanul, de elvárná, hogy komolyan vegyék.

Mint amikor a Mónika Show-ban is megjelent egy nő, hogy neki megjelent három "ufonauta", még be is mutatkoztak neki, mondott valami hülye neveket is. Természetesen a szokásos szürkék voltak, új-mexikói Roswell akcentussal, gondolom én.

Mikor mondják a nőnek, hogy kicsit élénk a fantáziája, ő a legnagyobb őszinteséggel válaszolja:

- De hiszen én ezt láttam!

Persze, hogy látta, de láthatóan valami baja van az agyának, azért lát ilyeneket. Ilyenek ezek a misztikus magasabb dimenziók is. Ne akard megérteni, mert beleőrülsz még magad is.

ápr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

14: köszönöm a kimerítő választ!

15: neked is köszönöm!


Örülök, hogy van, aki megértette a kérdést. Erre vonatkozott, ugyanis, nem a természettudományos megközelítésre. Én ahogy kivettem a szövegkörnyezetből, valahogy úgy használják, hogy pl: növényi élet, az második “dimenzió”, állat az harmadik “dimenzió”. A dimenzió szónak ez az értelme volt az tehát, amire magyarázatot szerettem volna kapni. Pusztán a kíváncsiság vezérelt, egyébként nem nagyon hiszek ebben, habár a biztos tudat, hogy van reinkarnáció, kicsit megnyugtató lenne.

ápr. 27. 14:44
 17/17 anonim ***** válasza:
#14 Nem tudom, hogy honnan vetted ezt a baromságot, de talán nem ártana még további időt szánnod a relativitáselmélet tanulmányozására, mert súlyosan, ellenben sokféleképp cáfolhatóan és mindenféle alapot nélkülözve ellentmondasz annak. Ez olyan, mintha én azt állítanám önhitt meggyőződéssel, hogy sajtból van a Hold.
ápr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!