Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha a lelkek egyre magasabb...

Ha a lelkek egyre magasabb életformában és a megvilágosultak nem születnek ujjá, akkor előbb elfogynak majd a kövek, aztán két szerencsétlen marad az egész földön?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
engem sokkal jobban erdekelne az a lecsupaszitott reinkarnacio elmelet, hogy ha (hangsulyozom lecsupaszitott) mondjuk emberkent rosszat csinalsz, akkor valami alsobbrendu elolenykent fog a lelked ujraszuletni mondjuk patkanykent. Na de patkanykent tehetsz e jot, hogy a lelked magasabbra keruljon? Ugy ertem odaadod egy talalt tonhalkonzerv felet a masik patkanynak, akkor ha meghalsz mint patkany mar emberkent szuletsz ujra mint lelek?
2011. jan. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

a megjelenítés folyamatos dolog.

érdekes és jogos a kérdésed, de azért nem úgy van az megoldva...mindig lesz kő, mindig lesz új "lélek"...csupán az Univerzum léte(fizikailag) véges. De ez nem azt jelenti, hogy bárki is elveszik, ha az Univerzum nem jelenik már meg, mivel van valami, amiben alapban létezik minden egyszerre. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A magasabb szinten álló lények egyesülnek egymással. Végül minden egy lesz.


Másrészt, aki rossz dolgot cselekszik, az alacsonyabb szinten reinkarnálódik, tehát nem olyan gyors ez a fejlődési folyamat.

2011. jan. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ (11:39)! De ha jól tudom (sajnos nem biztos:) szinte minden vallás, (ha jól tudom minden reinkarnációval foglalkozó is) lelkek egy bizonyos csoportjának a "földre űzéséről" beszél.
2011. jan. 23. 16:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nos én úgy látom, hogy a földre űzés csupán metaforikus kijelentés, de vehetjük szó szerint is, csak egy kicsit elrettentő és aggodalmat, csüggedést keltő kissé. helyesebbnek tartom úgy beszélni erről, hogy itt a földön amolyan "kiképzés" folyik a lelkeknek. ez azért, hogy saját bőrön megtanulva azonosuljanak az egyének a feltétel nélküli, önzetlen szeretettel, ami ahhoz szükséges, hogy beléphessenek a valós univerzumi életbe, mivel a Természet sem most jött le a falvédőről, és egy gyarló, önző létforma semmiképp sem kerülhet be, csak ha belátta teljes eszéből/szívéből a szabályt. ha enélkül részt vehetne az igazi univerzumi életbe az ahhoz tartozó képességekkel, akkor másodpercek alatt tönkretenné azt...elég ha itt körbenézünk a Földön. :)


amikor egy lélek öntudatra ébred a fizikai síkon "először", automatikusan az önzésbe esik bele, mivel előtte az egység érzetében volt, s muszáj valamit kreálnia, ami nem az, hogy abból megtanulva értékelhesse, és használhassa újra valós mivoltát...az önzetlen isteni énjét.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes kérdés és sok féle válasz adható rá.

Szerintem nem számít ki milyen szintet ér el, és mennyire megvilágosult. Mert hol is íródott ez a törvény? Ki írta? Mi nem tudthatunk semmi biztosat arról honnan jöttünk, hová tartunk és mi életünk értelme.

És bocs de ezzel nem a Te és mások véleményét akarom megkérdőjelezni azzal kapcsolatban, hogy miben hisztek.

Az én véleményem szerint ha valaki elér egy nagyon magas fejlettségi szintet, akkor is reinkarnálódik.. és nem csak ide a Földre.. mert a Földön kívül még számtalan hely közül lehet választani.

Elképzelhető, hogy nem csak más helyre de más formában is újjászülethetünk. Például lehet hogy valaki egy fa lesz ha újjászületik. Ezt sokan megkérdőjelezhetik, de mégis lehetséges, hisz nem tudhatjuk, milyen érzés a teljes test nélküliség, és mi történik majd akkor velünk ha végleg lejárt az időnk.

2011. jan. 24. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Phoney ***** válasza:

Először is nem hiszek benne, hogy a "lélek" a Földhöz van láncolva. Az univerzum felfoghatatlanul nagy, van honnan "pótolni", ha ez a nagy probléma.


Másrészt, senki sem mondta, hogy pár élet alatt "megvilágosul" az ember. Lehet, hogy hamarabb lesz vége a Földnek, mint hogy észrevehetően sokan "megvilágosodnának". Sőt, az anyagi univerzum is elmúlik egyszer, ha más nem, a kihűléssel megáll az idő.


Harmadrészt, nem hiszek benne, hogy az idő és a tér úgy működik, ahogyan a csökött állati idegrendszerünkkel azt megéljük. Ez valószínűleg csak a saját kis modellkénk a valóságra. Pl. semmi sem zárja ki, hogy egy időben ne élhete egy "lélek" két helyen (persze két különböző állapotában; azaz pl. 2050-ben halt meg, de 2030-ben született újjá, vagy akár 1970-ben). Igaz az ötlet vad, de kizátni nem igazán lehet.

2011. jan. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!