Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha jótett helyében jót várj,...

Ha jótett helyében jót várj, akkor velem mégis miért csak rossz dolgok történnek, úgy, hogy soha nem ártok, csak adok? Ennyire szerencsétlen lennék?

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Manapság ez már baromság,hogy "azt kapsz, amit adsz..."

Mert már mindenki,ha egy kicsit is jó szándékú a másikkal,egyből lehúzza,ott ahol tudja...velünk is ez van...túl jó szívű család és emiatt mindig mi húzzuk a rövidebbet...

2010. aug. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez valahogy úgy lehet, hogy ne várj semmit.

Élj úgy, ahogy lelkiismereted diktálja. (idealizált esetben, ugye, nem okozunk kárt, fájdalmat senkinek.)


A jutalmad pedig az, hogy tiszta vagy. Nyugodtan alszol.

A jó dolgokat pedig, amik történnek velünk, észrevesszük, megköszönjük.

A rosszat pedig megemésszük valahogy. :S

Tudjuk, hogy végül minden megoldódik.

2010. aug. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Helló.

Ha azért teszel jót, hogy viszonozva legyen, akkor nem tettél te jót...mert haszonlesésből cselekedtél, vagyis önzően, ami pedig a "bűn" alapja. Ha tényleg jó vagy, akkor türelmes és megértő is, és meglásd a látszólagos semmiből fog érkezni a "jutalom". :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

nem haszonlesésből teszek jót, hanem mert ez esik jól. csak nem értem azt a sok rosszat, ami velünk történik....

2010. aug. 13. 12:34
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Helló.


Én nem megvádolni akartalak, csak szóltam. Leírtam, hogy türelem és megértés, de akkor a "rossz" jelenlétét nem érted, ahogyan állítod. A rossz azért létezik, mert anélkül nem lennénk képesek értékelni a jót. Kontraszt hiányában fogalmunk sem lenne a boldogságról és szeretetről...ez gondolom világos. S egy dolgot ne felejts el...te létezel, vagyis el nem veszel a semmibe...a fizikai világ tanulópálya...lelked/elméd okul, hogy nemesedjen és elérhesse a teljes önzetlenség állapotát, de erre csak úgy képes, ha megérti a negatív dolgokat, abszorbeálja azokat, és a jóval azonosul. Te jó "úton" vagy, mert pusztán a segítségadásból cselekedsz...ez tényleg pozitív, és meglásd meglesz a "jussod", de ne várd...Az pedig, hogy "balszerencsével" vagy megáldva annyit tesz, hogy ezt neked meg kell éljed...mert be kell lásd, hogy nincs okod az aggodalomra, nincs okod a félelemre, illetve idegeskedésre a téged ért bántalmak miatt. Csak próbálj meg a lehető legönzetlenebb lenni, a felsőbbrendű éned megvéd, segít, és az az ami tanít téged valójában, ha szívből magadba nézel, megleled...Direkt üldöz a szerencsétlenség tehát, és te magad választottad ezt magadnak, hogy tanulj belőle. A felsőbbrendű éned a te javadat akarja, mert szeret. :)

Ha teljes megértést akarsz, akkor oda tudom neked adni a tanítást, ami lejegyzi az ember eredetét, a világegyetem mibenlétét, és megadja a legkorrektebb "képet" Istenről...vagyis ÖNmagad VALÓságáról. Ha érdekelj nyugodtan szólj, és megismerheted a miérteket magad is. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ:)

Nem vettem vádaskodásnak, ne érts félre.

Természetesen érdekel, akár privátban:)

2010. aug. 14. 13:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem a szolgalelkűség a megoldás, nem másokért kell élned. Ahogy fentebb írták, magadnak kell megfelelned.

A te fejlődésed, kiteljesedésed számít, mert az életed a tiéd,és ehhez az anyagi biztonságod is hozzá tartozik, de látom, szívedben érzed azt a jóságot, amit mindenki érez valahol, még ha el is feledi, és ez jó, mert ez vezet el önmagadhoz: a mások tisztelete úgy hozzá tartozik a fejlődésedhez, mint önmagad művelése.

Mások életét nem élheted, helyettük nem dönthetsz, de saját életeddel támogathatsz másokat, és utat mutathatsz nekik.

Meg kell tanulnod elfogadni, és nem önzésnek tekinteni, ha kívánságaidat végre kimondod.

2010. aug. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ez azért van, mert hagyod magad kihasználni!
2010. okt. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
na igen... asszem gyenge jellem vagyok:S képtelen vagyok nemet mondani többnyire:S nem tudom hogy kellene változtatnom ezen:S
2010. okt. 22. 13:55
 10/10 Maresz4321 válasza:
Bizony kihasznál mindenki, ha ezt tudják rólad. Rádkapnak. Telnek az évek, majd rájössz, hogy amikor neked kell segítség, senki nem ér rá, nem tud. Sok módszerrel lehet megtanulni nemet mondani. Először is, soha ne mondd, hogy szerencsétlen vagy. Aztán találd ki az ellenkezőjét, azt mondogasd magadban. Ha 230-szor elmondod, akkor már az agy működéséből adódóan lesz olyan pillanat, amikor beépül. (Agykontroll módszer egyszerűsítve.) Kell ehhez vagy 3 hét, de ha nagyon beépült az előző szokás, több is kellhet. S kezdj olyan dolgokra nemet mondani előbb, ami nem túl számottevő. (Nem kell rosszul érezned magadat, amiért nem segítettél)
2016. ápr. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!