Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha volt 3 elözö életem, ha az...

Ha volt 3 elözö életem, ha az elsö kettöben jó voltam az utolsóban lehettem gonosz?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem igen
2011. febr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mit nevezünk jónak, illetve gonosznak?

Számomra a "jóság" mindig valaminél fejlettebbet jelent. Bölcsebbet, az olyan állapotot, amikor már túllépünk a puszta vegetáción, az önös érdekeken, amikor szert teszünk egyre több empátiára. Nem bántunk mást, sem embert sem állatot, de még növényt sem.

Rájövünk, mind ugyanabból az anyagból vagyunk, a fájdalom, és az öröm mindannyiunk számára egyet jelent.

Át tudom érezni más élőlények fájdalmát, ezért nem ártok nekik. Vagy a legkevesebbet, amennyire elkerülhetetlen.


Ha igaz, azért születünk a Földre, hogy tanuljunk. Ergo: minden létezésünkkel egyre "jobbá" kell váljunk, illetve törvényszerűen válunk.

2011. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, lehetsz "gonosz", de ez annál bonyolultabb ennél. Nem lehet könnyű feladat az univerzumnak pontosan összeegyeztetni az egyes személyek karmáit, cselekedeteit, hogy mikor miért történjen visszahatás. Az is lehet hogy még a 18. században megöltél valakit, és azt még csak most fogod elszenvedni, vagy egy később következő életedben. Bár általában rögtön a következő életben kapod a "büntetést" vagy "jutalmat" a cselekedeteidért, nehéz így ezt megmondani.
2011. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bonatus válasza:
Mindenkinek volt vagy 100 minimum, de 600 is lehetett. Abból akár 33-szor is lehettél jó is meg gonosz is.
2011. febr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!