Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért nem emlékszünk az elöző...

Miért nem emlékszünk az elöző életeinkre? Illetve ami ebben az életben ami történt velünk.

Figyelt kérdés
Ha tényleg újjászületünk, vagy alelkünk halál után beleszáll másvalakibe,akkro miért nem visszük vele a gondolatainkat és emlékeinket.Miért kell egy hipnózis ahhoz h. emlékezzünk.Illetve már azt nem értem h. az ember már 1-2 évvel ezelötti dolgokra sem emlékszik, max 1-2 dologra,vagy max dereng h. mintha emlékeznék,de nem tudnám felidézni...
2011. márc. 22. 07:38
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Talán,mert nem is volt előző életünk? Eddig még senki nem bizonyította be,hogy volt és onnan senki nem jött vissza beszámolni róla.

Csak vannak,akik hisznek benne.

2011. márc. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Na látod, 1-2 évvel ezelőtti, sőt pár nappal ezelőtti dolgokra sem emlékszünk tökéletesen.Akkor hogyan emlékezhetnénk egy réges régi előző életre? Valójában persze emlékszünk, de az emlékek a tudatos elme számára nehezen elérhetők.Álmainkban előjöhetnek az előző életek emlékei, és a hipnózis is segíthet ebben.A tudatunkban elraktározott emlékek segíthetnek, formálhatnak minket jelen életünkben is, hatással vannak ránk, akkor is, ha tudatosan nem vagyunk képesek előhívni ezeket az emlékképeket,érzéseket.Nem is lenne olyan jó, ha mindenre emlékeznénk, nagyon zavaró lenne.Az előző életeknek bizonyára nem az emlékezés a célja, hanem az, hogy ez által a lélek fejlődhessen.

Ezt egyébként nem úgy kell elképzelni, hogy halálunk után a lelkünk más valaki testébe száll bele.A lélek saját testet ölt.Lélekben ugyan azok maradunk, akik voltunk, csak jön egy másfajta élet, másfajta tapasztalatokkal és kapunk egy új testet, mintha új ruhába öltöznénk.Én így gondolom.

2011. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%

azért nem emlékszünk az előző életünkre mert nem is volt.

elég logikusnak tünik.

ennél egyszerűbb magyarázat nincs.

de lesznek itt mindjárt agymenések..

2011. márc. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

miert nem emlekszel?


ugyanazert nem emlekszel az elozo eletedre, amiert nem emlekszel a jelenlegire amikor egymas utan 6x nyerted meg a lotto 5ost. Mindketto ugyanugy megtortent bizonyara

2011. márc. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ha megnyerném arról tudnék:-)

Amúgy sem lottózom, szóval ebben tuti vagyok.

Komolyra fordítva, mégis vannak amikre emlékszik az ember.Legyen az részletes vagy nem. Régi vagy új dolgo, mégsem emléskzünk minden napra, h. mikor mi törént,akár körvonalakban sem.

2011. márc. 22. 10:24
 6/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:14

Ebbe lehet igazság. Néha én is álmodok nagyon furcsákat. Ez a kérdés ami fel lett téve már engem is foglalkoztatott. Ha bár nem hiszek az előző életben, de a z álmokban nem egyszer voltam úgy hogy mikor felébredtem úgy éreztem mintha tényleg velem történt volna meg ez.

2011. márc. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Álom:Én szombat este álmodtam a páromról és egy haverjárol h. nála van(évente 1-2 alkalommal látja), netelnek meg ilyenek.Erre hétfőn kiderül h. pénteken tényleg nála volt és a neten nézték a menetrendet :-)

Bár csak jósolni is ilyen jól tudnék :-)

2011. márc. 22. 10:56
 8/10 anonim ***** válasza:

aha. összejöttek egy kis menetrend nézésre..

én a bélyegyűjteményre esküszök.

:)

2011. márc. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

az újjászületések sorozata egyetlen okból van...hogy a tudat(lélek) fejlődjön, ez a fejlődés pedig jellemben zajlik le, azért, hogy az egyén minél jobban egynek érezze magát az Egésszel, mivel csak ekkor szabadulhat meg a korlátoktól, szenvedésektől. a tapasztalás segítségével történik meg ez a dolog, de magára a konkrét események tudására esetleg egy előző életből nincsen szükség...mivel ez a sok emlék nem kissé bezavarná a mostani életet, és az ebben való fejlődést. persze utána lehet nézni, mivel az egyén emlékei meg vannak őrizve...de teljesen felesleges, mert valaki például kutat, és lehet valami olyat talál, ami összetöri lelkileg, vagy éppen nem bírja feldolgozni ez életében, annak ellenére, hogy egy korábbiban sikeresen átélte. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el, hogy előző életedben egy gyermekeket megerőszakoló, pedofil gyilkos voltál. Szeretnél rá emlékezni?

Vagy volt egy szép családod és remek barátaid- szerinted milyen életed lenne, ha emlékeznél a gyermekeidre, és tudnád, hogy már soha nem ölelnek meg, soha meg sem simogathatod a hajukat, nem nevetnek rád, mert egyszerűen már régóta halottak? Ez jobb lenne?

2011. márc. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!