Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha a reinkarnáció lehetséges,...

Ha a reinkarnáció lehetséges, mért nem emlékszünk elöbbi életünkre?

Figyelt kérdés
Mi értelme annak,hogy újbol megszülessünk,ha nem emlékszünk előtte mi történt velünk,és miért kell vezekelnünk,hogy ha nem tudjuk mit vétkeztünk előző életünkben?Vagy ez is csak egy olyan dolog,hogy megkönnyitse az embereknek a halál elfogadását,abban a reményben,hogy nem szakadunk el örökre az élettől?
2009. okt. 28. 09:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

látod, épp ezen gondolkodtam valamelyik nap én is...pedig én a reinkarnációt inkább elhiszem, mint a mennyországot... talán a tudatalattink tárolja az előző életek tapasztalatait és megérzések formájában közvetít, segít a helyes döntésben...pl lehet, hogy előző életemben elkövettem egy hibát és most épp elkövetni készülök ugyanazt, mikor a belső hang azt mondja, ne... és ha hallgatok rá, akkor nem történik meg a baj...ha emlékeznénk az előző életünkre, az azért lenne baj, mert fel akarnánk használni a jelenlegiben...egy példa: van egy ember, aki előző életében motoros balesetben meghalt mondjuk egy másik sofőr hibája miatt...ha emlékezne rá, lehet felkutatná a másikat és megölné, vagy be akarná perelni :D teljesen felborítaná az születés-halál természetes rendjét, ha emlékeznénk az előző életünkre....akkor gyakorlatilag halhatatlanok lennénk...

pl képzeld el, hogy meghalnak valakinek a szülei, és ő örökli a házat...erre 10 év múlva eléállít egy 10 éves gyerek, aki előző életében az anyja/apja volt és vissza akarja perelni a házat... elég morbid, nem?

2009. okt. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Jogos kérdés, tudtommal vannak is olyan világok, ahol nem törlődnek az emlékek az újjászületések között. Nálunk azért igen, mert ez egy kemény hely, a rohadt sok fájó emlék meggátolna abban, hogy arra figyelj, amire kell. Előre eldöntöttünk egy élettervet, a többiekkel egyeztettük, azt szeretnénk jól végigélni.

Nem vezeklünk semmiért, ez nem jó szó, a bűnbánat inkább odaát van, illetve csak ott. Itt FEJLŐDNI, tapasztalni, segíteni, tenni-venni akarunk sokféle értelemben.

Ha valaki szemét volt régen, akkor ő talán maga akar később olyan helyzetbe kerülni, hogy átérezze a saját "bűnének" következményét - talán ez tűnik egyfajta vezeklésnek.

2009. okt. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Lehetséges már emlékezni, de nem tudom célszerű-e.

Gyakorlott hipnoterapeuták vissza tudnak vinni előző életeidbe és a köztes időszakokba is, de ha nincs komoly okod, bajod, akkor nem ajánlom. Nem azért vagyunk itt, hogy ezeket firtassuk, hanem másért: EGYMÁSÉRT.

2009. okt. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A 10:04-es válaszoló visszaperelős-gyilkolós történetéből komolyan mondom 5 csillagos horrort lehetne csinálni :D Na ezért nem emlékezhetünk előző életünkre (már ha volt, én nem igen hiszek benne) .
2009. okt. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Csak ha tényleg ujjá születünk,akkor szeretném tudni,hogy ki és mi voltam!Kiket szerettem?Hova tartoztam?Mert semmitől nem retteg az ember annyira,mint attol,hogy a szeretteit elveszíti,nem látja többé!Jó ember lehettem, vagy éppen gonosz? Sok-sok kérdés lenne saját magunkhoz,amire,persze nem tudjuk a választ!A másik,hogy volt már álmom olyan,mintha egy igaz világban lennék,ismeretlen emberek közt,de az álmomban ismerem őket,és más nyelven beszélek velük!Talán az előző életem emlékei jönnek a felszinre,vagy csak túl sokat nézek tv-ét?Néha azért elgondolkodom rajta!:)
2009. okt. 28. 12:10
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
11:31: tudod, mit, nem is rossz ötlet :D lehet írok ebből egy regényt! úgyis csak egy ütős történetre várok, hogy végre írhassak egyet
2009. okt. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 cynic válasza:
57%
Hát mert amikor meghalsz, akkor automatikusan jön a format c: :D.
2009. okt. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 cynic válasza:
100%
10:04 Baz', ismered a Dream Theater - Scenes from a Memory lemezét? :D A történet alapja ugyanez. Idézek wikipediáról: "Az album története egy napjainkban élő férfiról, Nicholasról szól, akinek folyton emlékképek villannak be egy másik világról, egy másik életről, ezért felkeres egy hipnoterapeutát, hogy kiderítse, mi okozza a látomásokat. Rájön, hogy valójában egy 1920-as években élt lány, Victoria reinkarnációja. Ahogy a történet halad előre, feltárul a lány élete és kiderül, hogy a szerelmi háromszögbe keveredett lányt fiatalon ölték meg. Ennél a pontnál kapcsolódik össze a történet a Metropolis első részével, a "The Miracle and the Sleeper"-rel. Egy rejtélyes gyilkosságba csöppenünk, amelynek bonyodalmait végigkövethetjük az egész albumon, egészen a rejtély megoldásáig. Aztán a legvégén egyszer csak jön egy csavar, és néhány utalásból arra következtethet a hallgató, hogy valami egészen más történt. A sztori elég bonyolult, folyamatosan ugrál az időben előre-hátra, és a szövegkönyv nélkül nem mindig lehet pontosan tudni, hogy éppen melyik szereplő beszél és mikor, melyik időben járunk."
2009. okt. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
100%

De a format c: nem mindig tökéletes:)

Innen jöhet szerintem a deja vu.

2009. okt. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem bírnád elviselni az összes halálod meg minden szar emlékét...
2009. okt. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!