Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Az alábbi esetben melyik utat...

Az alábbi esetben melyik utat választva tehetek jót magamnak karma szempontjából?

Figyelt kérdés

Még itthon lakom a szüleimnél, akik sajnos elég gyakran vitatkoznak, ami nagy ritkán eléggé elfajul közöttük.


Eddig mindig úgy éreztem, hogy anyu pártjára kell állnom (mert tudom biztosra, hogy ha ő nem foglalkozott volna velem, akkor apu felől meg is dögölhettem volna...de ez egy másik történet) amikor vitánál már komolyabb a dolog.


De mostanában olvasgattam a karmáról, tettekről és visszahatásokról, stb és ez gondolkoztatott el.


2 lehetőséget látok számomra egy-egy ilyen esetben:


1)Megvédem anyut, ha kell, akkor akár az árán is, hogy apuban kárt teszek, ha úgy hozza a helyzet, ha belemegyek abba a lehetőségbe, hogy anyut védem.


2)Hagyom, hogy ők maguk között intézzék el, és ha max. nem bírom hallgatni, látni amit művelnek, arra az időre elmegyek itthonról.


A problémám az elsővel az, hogy hiába védelemből, de ha kárt teszek másban, akkor azt karma szempontjából nekem is visszahat majd...


A második esettel pedig az a problémám, hogy mi van, ha meg kellene mégis védenem anyut, de cserben hagyom, és akkor meg ennek a karmáját szívom meg, ha esetleg segíthettem volna neki, de mégsem tettem...


Tehát melyik esetben döntök helyesen, a szülők közötti konfliktusokban, mint gyerek (értsd: szülők gyereke)


2011. máj. 8. 21:51
 1/7 Tom Benko ***** válasza:
Ne karma miatt döntsél. Tégy úgy, ahogy az etikai érzéked diktál.
2011. máj. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak is azt tedd, ami elvàrható egy gyerektõl a szülövédelmében. Igen ne a karma szerint tedd.
2011. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ilyen esetben nekem, mint (felnőtt) gyermeknek mit kellene tennem?
2011. máj. 8. 22:34
 4/7 maitra79 válasza:
100%
Ha a következmény miatt döntesz valahogy, az nem az őszinte, szívből jövő reakciód, az nem segít. Ne fejből dönts szerintem. Ha úgy érzed bele kell avatkoznod, akkor tedd azt, ha inkább kimaradnál, akkor maradj ki. De az a Te döntésed legyen. Ne valaki, vagy valami miatt. Igazából nincs jó, vagy rossz döntés. Csak döntés van. Viszont a következményt mindig vállalni kell. Csak ne az ok-okozati összefüggés miatt dönts.
2011. máj. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Ezt az életet te választottad magadnak még a leszületésed előtt. Valami neked kell ebből a helyzetből megtanulnod, de csak te tudhatod, hogy mi ez. Hallgass a megérzéseidre.

És figyelj magadra, mert ha sok olyat látsz vagy hallasz amit nem szeretnél, akkor idővel rosszabbodik a látásod és a hallásod. Próbálj a dolgok mögé nézni és képzeld el magad jó pár év múlva, hogy ha ezt vagy azt tennéd meg, hogyan éreznéd magad.

2011. máj. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tetszenek a válaszok, sokkal többet ehhez nem tudok hozzátenni, talán csak annyit: ne bonyolítsd túl a leírt körülményekre nézve a döntésválasztásodat. A helyes döntés szempontjából általában első a megérzés, másodrendű

(bár nem mellékes) a logika, az analízis. Fejleszd tovább megérzőképességedet. Élőben amúgy is könnyebb, mint ha egy virtuális térre (pl. itt, interneten) vonatkozó döntést szeretne az ember meghozni.

2011. máj. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A karma valószínűleg hülyeség. Aki olvas híreket ezt tudja pl.: megkéseltek egy tanárnőt, a gyilkos szabadlábon, nap mint nap erőszakolnak meg nőket. Az ilyen emberek nem érdemlik a rosszat (kivétel a gyilkost) ,de mégis. Szóval a karma egy idillizált világ baromsága.
2011. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!