Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A születés-halál körforgásából...

A születés-halál körforgásából ki lehet lépni hétköznapi emberként is vagy vannak kötelezően elérendő tudásszintek?

Figyelt kérdés
Olvastam mágusokról meg maximális tudatszintről, amikor valaki uralja az anyagot, úgymond természetfeletti képességei vannak.
2011. máj. 13. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Aki megszületik,az meg is hal. Hogy akarsz ebből a körből kilépni?
2011. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit kevered a dolgokat.Bár én sem vagyok olyan olvasott minden témában de szerintem a születés-halál körforgása egész más tészta.

Akkor lépsz ki ebből amikor már többet nem kell leszületnek a földre ez pedig akkor történik hogyha elérted a legmagasabb fokozatot megvilágosodtál ledobtál magadról minden földi nyavalyát,karmikus dolgokat.

Amíg van karma addig nem fogsz kilépni...

2011. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bármiben is hiszel (vagy nem hiszel), ha úgy próbálod élni (hétköznapi emberként) az életed, hogy normálisan állsz az embertársaidhoz és saját magadhoz, nagy baj nem történhet :)
2011. máj. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem fog menni. Úgy tudom, hogy a legfontosabb az, önzetlen tettek és, hogy megszabadulj a vágyaidtól. Ami nagyon nehéz lesz, alapból már ott gond van, ha ki akarsz lépni a körforgásból. Tehát vágysz a vágytalanságra. És egyébként is, azért akarsz megvilágosodni, hogy természetfeletti képességeid legyenek?

És szerintem az is fontos, hogy felismerd, hogy valójában nincs olyan, hogy te vagy én, hanem egy valami van, amit akár nevezhetünk Istennek is.

Amit te most énnek nevezel az csak az Egod, azaz hamis önkép. És ettől kell megszabadulni.

A buddhisták pl. még egy fűszálnál sem tartják többre magukat, mert tudják, hogy valójában nincs semmi különállóság köztük.


Bocs, ha hülyeségeket is írtam, de még csak most ismerkedek ezzel a filozófiával. De majd jön valaki, aki okosabb és kijavít.:D

2011. máj. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 BlackSword ***** válasza:
Az elsőnek igaza van... Eddig minden megszületett ember meg is halt... Ez már csak a természet rendje... Szóval ne félj a haláltól, mert úgy is eljön érted... Addig viszont élj, ne az életre készülj... Mert nem a halál a borzasztó, hanem a meg nem élt élet...
2011. máj. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem érdekelnek a természetfeletti képességek, csak kíváncsi voltam, hogy van-e összefüggés. Azzal maximálisan egyetértek, hogy a jelen életet kell a legjobban élni.
2011. máj. 14. 18:01
 7/11 BlackSword ***** válasza:
Milyen "jelen élet"??? Több se lesz... Ez nem a jelen élet, hanem Az Élet... Ne készülj következőre, mert nem lesz...
2011. máj. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem készülök a következő életre, ez az egy is épp elég problémás időnként...
2011. máj. 16. 18:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést összetetten is ki lehet fejteni, meg egyszerűen is. Az előbbi esete kockázatosabb: egyrészt több a támpont, másrészt több lehetőség van a félreértésre, mivel ezek szavak; az utóbbi esetén kevésbé valószínű a félreértés és inspiratívabb, ám de homályosabbnak TŰNHET.

Az utóbbi megoldást választom:

Minél nyitottabb vagy saját fejlődésedre, minél rugalmasabb vagy belül (érzelmi világodban, gondolkodásmódod terén, stb.) annál többet megértesz, annál inkább csökkenni fognak a bizonytalanságaid és kérdéseid száma. Az általad említett körfogás nézőpont kérdése. A lényeg, hogy amit aktuálisan képes vagy átfogni lényeddel, gondolataiddal, intuícióiddal, érzelmeiddel, érzékeiddel, arra próbálj minél inkább odafigyelni, megérteni. A tudatod fókuszába kerül minden, ha épp kész vagy rá. (Ezt értelmezheted, sőt ÉRZÉKELHETED időbelileg is, meg időtlen megközelítéssel is, rajtad áll.) A léyneg, hogy az erőltetés nem megoldás általában, legalábbis "nagyívú", globális kérdésekben. Nyugi, és fokozatosság. Ennek hatására hirtelen fejlődési ciklusok is jelentkezhetnek, meg lassabb üteműnek is érzékelheted. Lényeg: jön, amikor jön , bár ez egy időfogalmat alkalmazó mondat volt részemről, tehát ez is egyfajta leírása a kérdéskörnek.

Figyelem, megértés. Figyelem , megértés. Nah, ez pl. egy jó mantra lehetne számodra! ;) Persze csak ha úgy érzed. ;)

2011. máj. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

. . . utóiratom: hangsúlyozom: ez NEM egy technikai kérdés... felőlem pl. jógázhatsz is ,meg hasonlók, de az legfeljebb nagyon áttételesen oldja meg a tudat tágabb dimenzióinak kérdéseit; legfeljebb fokozza kissé a rugalmasságodat, nyitottságodat tudatilag. De a lényeg a figyelem, és a megérteni vágyás. Nem mindegy, min van a hangsúly, nem mindegy, mire és mennyire figyelsz.

Mivel ez alapvetően nem technikákon múlik és semmiféle kémiai szeren nem múlik, bárki, bármikor tudatában lehet olyasminek, ami lényegesen "túl" van a három dimenziós, 5 érzékszervvel felfogható fizikai világ érzékelésén, még azon is bőven "túl", ha itt egy személynek pl. jók a megérzései, kiváló a telepatikus képessége. Azonban az időérzékelés csapdája rendszeresen "visszahúzhatja" a személy tudatát; ez velem is meg szokott esni. Amikor alszunk sokkal teljesebb, sokdimenziós tudatállapotban vagyunk, csak nagyrészt elfelejtjük, minél inkább elfelejti, akkor jobban kötődik a fizikai világ érzékeléséhez. Kb. 5 éves korunkig (a Földön, az utóbbi évezredben legalábbis többnyire ez a tendencia, más fizikai létformákról meg jelenleg nincs tudomásom, de nyilván végtelenféle létezik) még sokdimenziós tudatállapotunkban vagyunk, aztán kezd a figyelmünk fókusza beszűkülni, miközben továbbra is igen-igen sok dimenzióval rendelkezik tudatunk. Ha meghal a fizikai test, a lehetőség adott a teljesebb tudatállapotra. A "visszahúzó", "tudatbeszűkítő" hajlam azonban ez esetben is fennállhat, szintén csak átmenetileg.

2011. máj. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!