Mi az a lélek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 05:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%
Amitől élő az emberi test.
2011. aug. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

A magyar nyelv ezt nagyon szépen őrzi.


Az első lélegzetvétellel (v. lélekzet?) kerül a testbe, életünk végén pedig "kileheljük a lelkünket".

2011. aug. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%

semmi:)

nincs lélek, csak gondolat.

2011. aug. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%
Az én elképzelésem szerint ez olyasmi, ami miatt nem csak "műdödünk", hanem érzünk, akarunk, vágyakozunk, álmodozunk, emiatt tetszik valami, és emiatt nem tetszik a másik valami, stb. Emiatt van egyéniségünk.
2011. aug. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%

Lélek nincs. Csak öntudat van ami nem ilyen csilli-villi ezoterikus izé, hanem szimplán az agyad által felépített tudat. Az aki vagy nem egy benned élő világító izé határozza meg, valamint nincs sok köze az érzelmekhez sem :P

Előző válaszoló feltételezem sosem látogatott meg egy biológia vagy kémia órát sem életében.

2011. aug. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%

ma 13:16!

Talán nem engem kellene leszólnod azért, mert te nem használsz ilyen szavakat. Képzeld, jártam a biosz órákra, 5ös voltam mindig.

2011. aug. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%
Ja, és kémiából is jó voltam. Attól, hogy van erről egy elképzelésem, nem én vagyok a hülye.
2011. aug. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

De ha te jó is voltál azokból akkor kell, hogy legyen egy alap fogalmad arról, hogy mi miként működik benned.

Az más kérdés, hogy az ember szeretné, hogy minden olyan könnyű legyen, hogy ezt az egészet nem kell felfogni mert egy világító izé irányítja de attól az még nem úgy van :P

2011. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%
Ki mondta neked, hogy ez egy világító izé??? Senki sem gondolja így... Mégegyszer mondom, nem engem kell leszólnod, csak mert nem értessz velem egyet. Én sem mondok rád semmit. Képzeld, nekem is megvan a véleményem, ahogy neked is. Szerintem van egy 'szellem', amitől különbözünk egymástól, ami befolyásolja az egyéniségünket, és ami halálunkkor köddé válik, szerinted nincs. Fogadd el, hogy nem úgy gondolkodok, ahogy te, és légyszives ne vond kétségbe, hogy bejártam rendesen a tanórákra, és tanultam is rendesen. Én sem vonom kétségbe a te tanultságodat.
2011. aug. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

Mi a lélek


Lelke mindennek van, ami él! Az embernek szellemi lelke van. Ha valaki azt mondja, hogy szerinte a lélek azaz életelv, amely éltetni tudja az anyagot, akkor tudjátok, hogy ebben az esetben nemcsak az emberi test éltetéséről van szó, hanem a növényi-, állati test éltetéséről is. Az emberek általában ezt értik lélek szó alatt. A szellem szó alatt általában a léleknek azt a képességét szoktátok érteni, amely a földön kizárólag az emberi lélek sajátja. Tehát egy olyan képességet, amely bizonyos körülmények között erkölcsi lénnyé teszi az embert. Vagyis azáltal tudja megtalálni önmagát, hogy meg tudja különböztetni az erkölcsi jót a rossztól, tehát általa véget nem érő jó birtokába juthat az ember, vagyis boldog lehet. Élő emberi test elképzelhetetlen szellemi képességgel rendelkező lélek nélkül, de szellemi képességgel rendelkező lélek létezhet és létezik is az általános értelemben vett emberi test nélkül. A Földön az embert, testben lévő szellemi léleknek szokták nevezni. Örök élete tehát csak a szellemi léleknek van. Igen, mert a szellemi lélek a földi testben sem csupán lenni és szaporodni akar, hanem boldog akar lenni! Ez a vágya pedig megmarad a testi ösztönök megszűntével is. A testben élő szellemi lélek boldog csak azáltal lehet már a földön is, ha hisz abban, hogy élheti azt a jót, amit soha nem kell elveszítenie. Vagyis mindig tud szeretni! A lélek és a test között az egyik nagy különbség az, hogy míg a test tele van automatikus vibrációkkal, addig a lélekben semmiféle automatika nincs! Az emberi test egy olyan jelzőkészülék, amely nemcsak magára a testre hívja fel a figyelmet, hanem magára az egész emberre. Ha a testtel történik valami, az kihat az egész emberre, tehát arra a szellemi valóságra, amelyet mi léleknek nevezünk. Így olyan információkhoz juttat bennünket egy-egy testi elváltozás, amely lelkünk valóságáról ad nekünk már itt a földön olyan képet, amelyet különben meg nem kaphatnánk. Azzal, hogy te elestél, és ez egy lelki élményhez juttatott, erősítette benned a földi léten túli valóság rád gyakorolt hatását. Jelezte, hogy több vagy, mint a tested! Kétségtelen, hogy ezt tudtad elesés nélkül is, de mégis, az a tapasztalati valóság, amelyet átéltél, minőségileg más, mint egyszerű elméleti tudomásul vétele annak, ami eddig is birtokodban volt. A lélek soha nincs az öntudatlanság állapotában! Még az alvás állapotában, vagy különböző drogok hatására is csupán arról van szó, hogy a test állapota miatt az erkölcsi döntések lehetősége felfüggesztődik. De akkor is öntudatos a lélek. Tehát öntudatlan lélek nem létezik! Azt viszont tudni kell, hogy bármi is történhet a testtel, az, erkölcsileg, tehát a boldogságot illetően, nem érintheti lelkedet. Míg, ha lelkeddel történik valami, az bizony, minden esetben a boldogságodat, illetve, boldogtalanságodat formálja. Ezért minden lelki élményt oda kell igazítani a tanításokhoz, ha azt akarjuk, hogy ne sérülést, hanem fejlődést jelentsenek a lelki élmények számunkra.

2011. aug. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!