Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A test és a lélek kapcsolata?...

A test és a lélek kapcsolata? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek mi a lélek, ti hogy definiálnátok? Azt mondják, hogy halálunk pillanatában 21g-ot veszítünk a testsúlyunkból, ha úgy tetszik a lelkünk száll ki a testünkből. No, de mit keres a lelkünk a fizikai síkon? Hisz a szellemünk, asztrál testünk, energia testünk, akárhogy nevezzük a szellemi dimenziót képviseli, nem így lenne? Itt feltevődik a másik kérdés, hogyha a lélek a szellemi síkon tevékenykedik, akkor az hogy van összefüggésben a fizikai síkkal, mert ugye ott teljesen más a tér és az idő, a rezgésszám. De ha csak a fizikai dimenzióban létezik a lelkünk, vagyis a testünkben van, akkor az már nem lehet szellemi dimenzióból eredő anyag, mert van fizikai formája, "kézzel fogható", mert ugye van tömege és ha a való valóságban létezik a lelkünk, akkor nem lehet súlya, mivel az érzéseink (nem feltétlen érzelmeink!) is oda tartoznak, még sincs súlyuk, nincsenek fizikai mértékegységek.

Valaki rendet tenne a soraim tartalma között?

+1 kérdés: hol található a lélek, vagy hogy oszlik el a testben, hogy kell elképzelni?


Remélem találok itt 'hozzáértő' embert és nem kell kitörölnöm a seggemet "nincs is lelkünk" színvonalú hozzászólásokkal.


17/F


2011. szept. 11. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%

1. A 21 grammos sztori bizonyítottan hoax. Mese.

2. A "rezgésszám"ot nem tudom értelmezni.

3. Fizikai dimenzió? Szellemi dimenzió? A nép ugyan érti, de téves megfogalmazás, a dimenzió szó nem ezt jelenti.

4. Hol ér véget a fizika, és hol kezdődik a transzcendens? Ez egy nagyon jó kérdés, és én is feltettem már (válaszban), de nem igazán kaptam rá kielégítő választ még soha senkitől. Valószínűleg nem is nagyon fogok.

5. Nincsen is lélek ((:

2011. szept. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Akik úgy vélik, hogy a tudat független a testtől, azok között sokan nem az "ép testben ép lélek" elvet tartják valószínűnek, sokkal inkább fordítva: hogy a test van a tudat terében.


Mintha a test egy rádió lenne, a tudat pedig a hullám, aminek terében van a készülék. Csak éppen a tudat túlmutat minden fizikai határon - téren, időn egyaránt. A parapszichológiai kísérletek egyöntetűen azt igazolják, hogy a tudati elvárások hatnak a külvilágra. Csak éppen ennek a kölcsönhatásnak a működési elvét nem ismerjük.


Parapszichológiáról röviden (félreértések elkerülése végett): [link]

2011. szept. 12. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

A lelket nem lehet felfogni. Aki ezzel próbálkozik, az valószínűleg megőrül, mivel az emberek nem képesek felfogni dolgokat. Ha igaz is az a tézis, hogy 21 grammot veszítünk halálunkkor, az a test a lélek és a szellem szétválásának mellékreakciójának eredményeként tudható be.

Én az ilyen mai ezoterikus felfogásokban nem nagyon hiszek, gondolván az asztrálsík meg barátai megfogalmazásba.

Egy Isten van, nem az a dolgunk, hogy felfogjuk, hanem, hogy vigyázzunk az ajándékaira.

Hogy azért válaszoljak is a kérdésedre,

képzelj el egy macskát. Van teste, és mivel él és mozog, tudata az-az szelleme is van. Hiába láthatod te, hogy odabújik hozzád, dorombol... lelke nincs. Minden különbség, amivel eltérünk az állatoktól és a növényektől, a lélek létezésének tudható be.

A lélek nem létezik térben és időben, egy olyan bonyolult és más formában van jelen, amit az emberi agy nem képes felfogni.

Na most képzeld el, hogy három ember alakú matricád. Ezek egymásra vannak ragasztva. Leszeded a pirosat, ami a test, aztán a kéket, ami a tudat, majd megtalálod a hófehéret, ami pedig a lelkedet szimbolizálja. Csak mi történ miközben szétszedted a három matricát? A test elszakadt, a szellem összegyűrődött, de a lelket a kezedben tartod.


Remélem kielégítő választ adtam,

Egy alkimista. :)

2011. szept. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 -Alucard- ***** válasza:
92%
Van lelkünk bár azt nem úgy kell elképzelni mint valami asztrál micsodát a lélek a tudatban alakul ki és fejlődik és erősödik tovább, nem azért élünk mert lelkünk lenne hanem mert tudattal rendelkezünk mikor megszületünk és haladunk az időkorforgásában tehát "öregszünk" elkezdünk emlékezni,tapasztalni, tanulni, érezni, megtudni dolgokat, élményeket szerezni ahogyan ezeket szerezzük meg úgy alakul ki bennünk a személyiségünk mely eldönti milyen ember is leszünk az életben ami ugye folyamatosan változik vagy váltakozhat.:))) A személyiségünk a mi lelkünk.
2011. szept. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Azért jó lenne, ha nem kevernétek egymással a szellemet, a tudatot, és a lelket... mindhárom tök más, és tök máshogy kapcsolódik a testhez, meg egymáshoz, nem lehet egy lapon emlegetni őket.
2011. szept. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem emlegettem őket egy lapon...

A test a szellem és a lélek, teljesen különbözik, mégis összekapcsolódik.

Nem lehet őket megérteni.

A tudat végül is azért azonos a szellemmel, mert jobb szó nincs már rá. Ennyi.

Végre felnőhetne aki a mai eltúlzott, elnyálasodott idétlen ezotériában hisz.

Vallásos vagyok igen, de a tudományt is szeretem, mert a két dolog ugyan az. Jól írtam, a tudomány a vallás keresése. Mert minden kölcsönhatást, törvény, az egész világot, amit a tudomány meg akar ismerni, Isten teremtette.

Egy alkimista

2011. szept. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem azonos a tudat a szellemmel, de ebbe nem menjünk bele, mert nem ez volt a kérdés.


Viszont itt a Földön fizikai síkon kell léteznünk, és a lelkünk kénytelen alkalmazkodni ehhez a feltételhez. Azaz igenis van itt keresni valója. Mert a lélek képes jelen lenni az asztrál-, mentál-, és egyéb testeinkban, de a fizikai testünkben IS. Pont az a lényege, hogy mindet átjárja, összeköti.


OFF: Aki szerint nincs lélek, azt fogaskerekek mozgatják, vagy mi?

2011. szept. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2011. szept. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2011. szept. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2011. szept. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!