Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi az oka, hogy egy halálközel...

Levka Reina kérdése:

Mi az oka, hogy egy halálközeli élmény, a "fény" látása után a legtöbb ember jó irányba változik, és mi lehet az oka, ha nem?

Figyelt kérdés

Nemrég beszéltem egy úrral, aki cukorbeteg, vérnyomásos, tüdőbeteg, és egyszer, amikor kómában volt és lélegeztették is, látta ezt a fényt - állítja, hogy létezik. (Amúgy nem vagyok vele napi kapcsolatban.)

A gyermekétől viszont tudom, hogy szíjjal, vasalózsinórral, minden elképzelhető dologgal verte, volt, hogy lapáttal ment neki - még jó, hogy félreugrott - és még azóta is "számkivetett" ez a fiú, az apa csak a másik házasságából származó gyerekének a gyerekeit kezeli unokaként, stb.

És ez a dolog a "fény" után sem változott. Vajon miért? És minek kellene történnie, hogy ő valamilyen szinten "megtérjen?", ha ez nem hatott rá?


2011. aug. 21. 19:20
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Az említett "gyermek" ma már 35 éves, háromgyerekes apa. Most már értelme sem lenne feljelenteni, bizonyíték sincs rá. Azt, hogy az akkori tornatanár, vagy az iskolaorvos hová tette a szemét, arról vannak gondolataim...

A fiú a lelke mélyén őrlődik, azt mondja, nem érdekli az egész, de ugyanakkor ő is érzi, hogy ez nem így van...

Kezet emelni sosem fog az apjára, maximum elkerüli (17 éves korában minden nehézséget bevállalva eljött tőle).

Nem tudom, mi következménye lehet ennek itt a földön, amit át is él... Mert ez, hogy fia és annak családja csak a legszükségesebb mértékben tart vele kapcsolatot, ez is következmény, de nem "esik le" neki!

2011. aug. 28. 20:09
 12/20 anonim ***** válasza:
92%
Úgy tudom, hogy azon 20 év alattiaknál akiket már egyszer újra kellett éleszteni, gyakoribb az öngyilkossági arány az átlagnál. Ez aztán a pozitív irányba változás:)
2011. szept. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Antimod ***** válasza:
100%

"Úgy tudom, hogy azon 20 év alattiaknál akiket már egyszer újra kellett éleszteni, gyakoribb az öngyilkossági arány az átlagnál. Ez aztán a pozitív irányba változás:)"


Magyarázat: sok visszatért börtönnek éli meg a testét. Képtelen azzal szembesülni, hogy ezt az életet kell folytatnia, és azt, hogy élményeit senkinek sem mondhatja el, mert hülyének, megkattantnak nézik miatta (lám, visszajött, de milyen lett...). Te is azt érzed, amikor nagy öröm ér, hogy meg kell osztanod valakivel, nem?

Ezek az emberek gyakorlatilag megtudják, mi van a haláluk után. Mivel a nyugati civilizáció retteg a haláltól, ezért óriási teher gördül le ezen emberek válláról. De nem mondhatják el senkinek. Itteni életük emiatt gúzsba kötött lesz, sokan elszigetelődnek, értelmetlennek látják folytatni. Ezért "menekülnek" át a túlvilágba, idő előtt. (Egyébként nagyon helytelenül teszik.)

2011. dec. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
66%

Tudod kérdező akivel Te beszéltél csak hallott ezt-azt de ő soha nem látta-- hazudik.


aki meglátja az alagút végén a Fényt az ami után visszahozzák teljesen más emberré lesz. Na persze nem a Fény az oka-- mert attól még nagyon messze volt, hanem annak a tudata hogy a halál nem egy totális megsemmisülés, hanem valami..... lesz utána.. valami--- kell hogy ott legyen-... tehát ami biztos az biztos, inkább megjavulok ÉN gondolja mindegyik!


Aki már az alagútnak látszó térnek a végére ért, és valóban meglátja az igazi Fényt árasztó csodát, azt már nem képes visszahozni az orvostudomány.

2012. nov. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
58%

Antimod-- nem azért lesznek öngyilkosok csupán, mert valamit átéltek, hanem sajnos ha sokára hozzák vissza sérülhet az agy anyagcsere folyamata-- következmény labilis, depresszióra való hajlam.


Persze aki átélt bármit is és az élete egy csődtömeg, akkor bizony visszavágyódhat arra az útra--


De nagyon nagy hiba mert az út nagyobbik fele maga a pokol lesz (nem vallásos értelemben!) amihez a léleknek elég erősnek kell lennie-- hogy kibírja. Minél becsületesebben él valaki minél tovább annál tisztább, erősebb és gyorsabb lesz a lélek haladása-- a gyenge lélek elpusztulhat az utolsó út megprobáltatásán

2012. nov. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Hogy miért nem változott meg az élmény után? Nem tudni. Meg szerintem azt sem ,hogy Ő ott mit élt át. Ilyenkor az ember lehet ,hogy a karmikus dolgaikba is bele tud látni és ott olyan dolgot tudott meg amit vagy nagyon szégyel és képtelen vele szembe nézni és ezért nem veszi fel vele a kapcsolatot. Nem lehet megmondani erről az öreget kellene faggatni ,de szerintem nem beszélne Róla.
2014. febr. 22. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A 20 év alatti meg valószínű azért lesz nagyobb eséllyel öngyilkos ,mert ott szeretet van és elfogadás és boldogság :) Itt meg nincs ,ha visszajönnek látják ,hogy itt csak lökdösik nincs megértés és főképp nincsenek szeretve és vágynak vissza. Ahhoz ,hogy "visszaszokjanak" ide, meg túl fiatal az értelmük ,hogy megértsék ,hogy sajnos itt kell élni egy életet ,ha megy ha nem .A jobban belegondolunk akkor a személyiségünk és az életünkért a felelősséget is csak ez után vállaljuk miután felnőttünk és meg van engedve nekünk az önálló döntés hozás.
2014. febr. 22. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
66%

Miért változnak meg? -- mert a lélek utolsó útja a Földünk szívébe vezet. De előtte van aki megtapasztalja a végtelenség birtoklásának érzetét amely azt sugallja egy vagyok a Mindenséggel. Amikor visszahoztam ilyen embert a valóságba akkor szinte gyűlölt, haragudott rám mondván; miért hoztál vissza, nem kértelek rá! Ő nem látott semmi fényt odáig nem jutott csak a Tér végtelenségét érzékelte amelytől nagyon boldog volt a keserves élete után.


A másik típus az aki elindul a föld szíve felé az pedig a láva rétegen vezet át és megtapasztalja a lélek (rajta a még mindig létező halovány ÉN is hogy annyi gazemberséget követett el élete során hogy haladása lassú és bármikor elpusztulhat elvesztve a halhatatlanság lehetőségét az öröklétet, s ha az ÉN esetleg nem is emlékszik reá de a lélek igen és átéli mind azt a fájdalmat amit életük során Ő és a az ÉN másoknak okozott-- ettől az Én akarata ellenére megszelídül, s ha még is ártana másoknak akkor az saját maga is elszenvedi testi fájdalomként!!!!


A harmadik tipus aki annyira butácska hogy ide-oda vetődik és fel sem fog semmit annak fantasztikumából amit átél és mivel időben visszarántják az életbe semmi emléke nem marad-- az ilyenek szoktak aztán kitalálni többnyire hazugságokat-- jöttek felé a rokonok stb.


Egyetlen probléma van csak a halál átélésével kapcsolatban, hogy az aki meghal véglegesen és a lélek elindul amely csak pár perces, de az csodálatos élmény ha valaki Emberként élt, s ha eljut a Föld szívéig és belép oda, attól kezdve megszűnik önmaga létezni, mert eggyé válik a Földünk szellemi energiájával.


Nincs mennyek országa, nincs angyalok, se alvilág se alvilági lények semmi csoda, se feltámadás- de a pokol a maga módján, izzó örvénylő lávatömegként létezik- Mert minden az életünk a halál utáni állapot is a Természet és természeti erők részműködése. Részei vagyunk életünkben a kézzel fogható anyagi valóságnak, és részeivé válunk a halál után a mindent teremteni, de pusztítani is képes Energiáknak.


Ezért tiszteld az életet önmagadét és másokét mert csak ez az egy van, nem lesz több! Itt a Földön legalábbis soha! mert ahogy az élet anyag és felbomlik elpusztul épp úgy a bolygónk is anyag kiég, elpusztul s egy füstölgő kődarabbá lesz, mint a Vénusz.

2014. febr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az utolsónak ennyi butaságot!
2014. febr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nos régen ez engem is foglalkoztatott hogy mi lesz halál után , aztán addig kerestem a megoldást míg rá nem jöttem hogy lehet kideríteni.És az lett az eredmény hogy a tudat megszünik a test szétr@had.Tehát akik bár mit is tapasztalnak az csak illúzió, aminek meg nem lehet kiszámolni a kimenetelét mert nem logikus.Tehát képzelet függő a dolog.
2020. júl. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!