Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Bizonyítékok a reinkarnációra?...

Bizonyítékok a reinkarnációra? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]



[link]


2011. szept. 21. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem is létezik a reinkarnáció, de ezek csak közvetett bizonyítékok lehetnek.

A Láma story lehet akár legenda is, lehetetlen visszaellenőrizni, a többit viszont érdemes megvizsgálni.

2011. szept. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
Elgondolkoztató!
2011. szept. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%

Nincs rá bizonyíték. Mondjuk, nem is létezik.

De a hit benne sokaknak segít a megnyugvásban, ezért minden hithez hasonlóan terápiás hatása lehet.

2011. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
femina.hu... megint egy értelmes magyarázat :D miért nem egyből wikipédiával érvelünk? :D
2011. szept. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Ezek nem bizonyítékok, hanem olyan jelenségek, amik valószínűsítik a reinkarnációt.


Az "előző életekből" hozott információk, tehetségek még nem igazolják, hogy valóban egy korábbi életből származnak. Lehet távérzékelés és telepatikus kapcsolat is. De lehet reinkarnáció is.


Ide köthető a híres buddhista történet, miszerint a Buddhát a reinkarnációról kérdezték a tanítványai - fölmerült a kérdés, hogy az ember ugyanaz-e, aki előző életében volt. A Buddha erre egy kérdéssel felelt: "Este meggyújtom a mécsest, lefekvés előtt eloltom. Másnap este újra meggyújtom. Ugyanaz az edény, ugyanaz a kanóc, ugyanaz az olaj. De vajon ugyanaz-e a láng?"

A tanítványok különböző válaszokat adnak (pl: "erre a kérdésre nincs válasz"; "a láng részben ugyanaz, részben nem ugyanaz"). A Buddha mindegyiknek a saját válasza alapján felel ("a te kérdésedre nincs válasz"; "részben ugyanaz az ember vagy, részben nem").

2011. szept. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
Bizonyíték nincs rá. De miért is kellene,hogy legyen? Ez csak egy jó kis játék a fantáziával, semmi több. Olyan , mint a fantasztikus irodalom. Érdekes, de nem létező.
2011. szept. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azt sem bizonyítja semmi, hogy nem létezik.
2011. szept. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Én gitározni tudok nagyon jól. 1 évig tanultam, és az év végi vizsgán rögtön átraktak a 4. osztályba. A másik dolog az angol. Sosem tanultam rá, se szabályokat se szavakat. Egyszerűen tudom. Most, 15 évesem meg is érkezett a felsőfokú nyelvvizsga. Egy angol/amerikai művész lehettem? :D
2011. szept. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
egyértelmű, hogy létezik. nem is kérdés.
2011. szept. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bizonyítékot ne keres, mert amit olvasol könyvekben és interneten, az lehet egy pali hallucinációs képzelgései.

Ne keress bizonyítékot a reinkarnációra. A hit a legnagyobb bizonyíték.

Bemutathatok több mint 10 könyvet, ami arról szol, hogy a Biblia igaz, vagyis az ember nem majomból lett, hanem öröktől fogva van, és hogy a régi civilizáció rendelkezett atomfegyverekkel.

René Noorbergen: Az elveszett fajok titkai


Lelehet tölteni az internetről is.

A bizonyítékai majdnem meggyőztek.

2011. szept. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!