Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Valaki összefoglalná nekem...

Pro Patria kérdése:

Valaki összefoglalná nekem egy max A4-es oldal terjedelemben, hogy mik a bizonyítékok a magyarság szkíta származására?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 02:16
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

nem kell ahhoz egy a4- es oldal, elég egyetlen szó is:

semmi

2011. aug. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mantis religiosa ***** válasza:
56%
A rengeteg egyéb bizonyíték közül csak néhány, aminek, ha utána olvasol megtalálod azokat, amelyekkel megtölthetsz egy A4-es oldalt. Ezek a bizonyítékok: Az ókori krónikák, a szilvásváradi barlangleletek, vagy a boszniai piramisokban talált rovásírás, a nagyszentmiklósi kincsleletek. A fentiek közül sokat eredetiben is megnézhetsz. Egy dologtól óvakodj a keresgélés közben: a 06.49-es hozzászólóhoz hasonló, szemellenzős és vaskalapos finnugorságot hirdető áltudósoktól, akik még mindig az ilyen idejétmúlt tanokat terjesztik, szándékosan félrevezetve a tudásra vágyókat.
2011. aug. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

természetesen egy ilyen vaskalapos liberálmarhát, mint én eme meggyőző felsorolás a bizonyítékokat iiletően, nem hat meg - bár, a szerbiai piramis némileg megingatott :)

azért azon el kellene egy kicsinyég gondolkodni minden tisztelt hun- sumér- szkíta- (esetleg)szíriusz rokonsági vonalban hívőnek, hogy a szkíták, mint nép nagyjából az ie. 2. században eltűntek a történelem szinpadáról, így kárpát medencében mintegy 800 évvel később megjelenő magyarsággal való rokonság elmélete erősen billeg :)

2011. aug. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
elnézést, boszniai piramis, nem szerbiai - persze ez teljesen mindegy, mert így is, meg úgy is marhaság :)
2011. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mantis religiosa ***** válasza:
60%
Nos, az, hogy a Kárpát-medencében mikor jelent meg a Magyarság, az a dolog szempontjából nem fontos, mivel már korábban is voltak, csak nem mindannyian itt a Kárpát-medencében. A Bibliában is írnak már Nimródról, nemcsak más krónikákban, így a Magyarok sem csak úgy megjelentek egyik napról a másikra. Aki nem akarja látni, az nem is fogja látni, de az igazság attól még igazság marad.
2011. aug. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

mantis religiosa!


Olvastam, de vagy csak forrástalan szövegeket találtam, vagy pedig borzasztó hosszú irományokat. Nekem meg olyan kellene, ami röviden, de egymást erősítő bizonyítékokat felsorakoztatva kifejti, hogy ez így van.

Te tudsz ilyet mutatni/írni nekem?

2011. aug. 24. 16:32
 7/8 Tom Benko ***** válasza:
Aha, boszniai piramisok... :( Sajnos sokan keverik a nép és a nyelv származását. A magyar nyelv továbbra is finnugor. Erre igen erős bizonyítékok vannak, a többire még gyenge se. A magyar nép pedig vagy az eredeti magyar nyelven beszélő nép, vagy átvette a nyelvet, ekkor legvalószínűbben türk.
2011. aug. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
A Bibliára hivatkozni, mint forrásra meg... Hát, elég problematikus.
2011. aug. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!