Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi a tudatosság? Kit nevezhetü...

Mi a tudatosság? Kit nevezhetünk tudatos embernek, mit nevezhetünk tudatos életnek?

Figyelt kérdés

2012. febr. 20. 21:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

ezt szeritem legszebben, legpontosabban József Attila foglamazta meg..

"Én túllépek e mai kocsmán

az értelemig és tovább!" (Ars poetica)


- ez a tovább... ez a tudatos élet, a szabadság,

a bensőből vezérelt ember..


"Az én vezérem bensőmből vezérel!

Emberek, nem vadak -

elmék vagyunk! Szivünk, mig vágyat érlel,

nem kartoték-adat.

Jöjj el, szabadság! Te szülj nekem rendet,

jó szóval oktasd, játszani is engedd

szép, komoly fiadat!"

(Levegőt)

2012. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Tudatos ember az, aki igyekszik mindent megérteni és ráébred, hogy semmit sem értet meg, tehát folyamatosan tanul és állandóan megkérdőjelezi a tudását.
2012. febr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Tedzsasri ***** válasza:
88%

A tudat a lelek megnyilvanulasa,miest a lelek kiszall a testbol a test halott,durva anyag, ami mar semmit nem erez, nem eszlel,nincs tudata.

Mivel a lelek a tudatossag megnyilvanulasa,a tudatos elet a lelki elet es a lelki letezes ismerese es gyakorlasa.

Az ember abban kulonbozik az allattol, h van inteligenciaja,ezert kell erdeklodjon,KI O?...MIERT VAN ITT A FOLDON? MI AZ ELET CELJA? ....stb.

A Bhagavad Gitaban ezekre kapsz valaszt,az embereknek ezt kell tanulmanyozni.Abban minden vilagosan meg van magyarazva.

Az anyagi tudas miutan meghalunk elvesz csak a lelki tudas marad meg.....sajnos abbol sokan semmit sem tudnak,azert nem lelik helyuket a lelki vilagban.Pedig a lelki vilag a valodi vilag ami a vilagegyetem 3/4 t teszi ki,az anyagi vilag csak az 1/4 t,es ez a vilag csak illuzio,de erre sokan akkor jonnek ra mikor meghalnak,akkor veszik eszre, h olyan mintha csak egy alom lett volna.

Nagy baj, h ezt nem tanitjak sehol....de mostmar Pesten tanitjak a Bhaktivedanta egyetemen,oda akarki feliratkozhat akit erdekel a lelki tanitas.

Ha valaki errol hall mar nem elt hiaba,maskep csak elfecsereli eletet.

2012. febr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Az ember is állat.Egy emlős...pontosabban főemlős.Ami legjobban megkülönbözteti az embereket az állatoktól,az a tudatossága.Hormon vezérelt élőlények vagyunk mi is,bennünk is ugyanúgy élnek az ösztönök,mint más élőlényekben.A tudatosság azt jelenti,hogy bár az ösztöneink mást sugallnak,és a hormonjaink mást kényszerítenek ránk,mi mégis a saját magunk által megszabott normák szerint cselekszünk.A dolognak van hátulütője,mégpedig a társadalmi normák.Az ember hasonulási ösztöne,hogy minél jobban be tudjon illeszkedni a környezetébe.Ennek köszönhetően manipulálnak minket,békére(ne lázongj,hanem dolgozz),és divatra...(ha a szomszédnak van plazmatvje,akkor nekem is kell). Ha ezen is túlléptünk,és tényleg a józan ész vezérli a tetteinket,onnan egyediek,és tudatosak lehetünk.
2012. febr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
90%
A kérdésben ott van a felelet. Ellentéte az ösztönös, tudat nélküli létnek. Tudjuk hogy vagyunk, hogy egyszer majd meghalunk, tudjuk mit miért cselekszünk, tervezzük, irányítjuk az életünket. Ezen belül is intelligenciától, egyéntől függően különbségek vannak, ki mennyire éli meg tudatosan a saját életét, mennyire vesz benne részt aktívan, illetve mennyire engedi, hogy a szél csak sodorja magával.
2012. febr. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 man79 ***** válasza:

Ezt előbb válaszoltam másik kérdésre, és válaszolonak (ne legyünk már úgy elszállva, magunktól, kicsit nézzetek magatokba!):


Az érzések sokfélék és nem kell mindennek jelentőséget tulajdonítani. Dolgozik az elméd, megismered a világot és rácsodálkozol magadra, a létre. Ez a legemberibb dolog, amire az állatok képtelenek. Ha kicsit messzebb mész majd, meglátod, hogy a világot Isten teremtette szeretetből és hogy küldetésünk van a földön.


Erre csak egyet tudok mondani, miért hiszi az összes ember hogy intelligensebbek vagyunk az állatoknál?

Mi tudunk az ő nyelvükön beszélni?

Értjük amiket mondani akarnak, fingunk sincs róla, de mi el várjuk hogy ők mi hamarabb parancsra hallgassanak!

Nem biztos mi vagyunk a legintelligensebbek!

Gondoljatok csak bele, van az embertől még egy olyan lény aki hobybol ől? Nem élelem szerzés céljából? Ez nektek civilizáció? Megölni a másikat, a húsáért, fogságban tartani a gyerekeiért (gondolok itt a csirkékre), és ráadásul a legperverzebb dolog, le fejni a teheneket a tejét!


Hozzá teszem magamat is bele sorolom ebbe mert imádom ezeket a termékeket én is! Tehát ki a legprimitívebb? Meg mondom mi!


Ja és nézetek már meg egy hangya klánt, mennyien vannak, és hogy össze tudnak dolgozni, szerintetek hány embert tudnál úgy össze dolgoztatni, mint a hangyákat, hát meg súgom nem sokat, mihelyt van egy 10 fős brigádban kettő jó melós, már a többiek szívatják őket, és keresik a lógásra a megoldásokat!


Na ehhez mit szóltok?

2012. febr. 29. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A tudatos élet röviden megfogalmazva,az az hogy előszőr gondolkodsz,és utána cselekszel.Ennyi a tudatos embert azt már nehezebb megfogalmazni,nem igazán találkoztam még ilyennel,hogy valakire ezt mondták volna,de biztosan bennem van a hiba.

A tudatosság pedig az,hogy valaminek a tudatában vagy és azáltal cselekszel.de ezt már kifejtettem az elején.Nekem ennyi a véleményem erről.Szerintem a léleknek és a szívnek semmi köze a tudatossághoz.

2012. márc. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Szerintem a tudatos ember az, akit első sorban nem az érzelmei vezérelnek, hanem a realitás, tehát megfontolt, előrelátó. Ő az aki jövőt tervez és igyekszik is megvalósítani, ha elég jól csinálja, akkor egyáltalán nem befolyásolható. A tudatos ember így tudatosan éli tudatos életét. Ha ezt az életet tényleg komolyan veszi, akkor biztos nem valami izgalmas, hiszen mindig fel van készülve mindenre. Hol marad a meglepetés? Az ösztönökről nem is beszélve.
2012. márc. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ámen!
2012. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tudatos: az, aki képes jelen lenni.

(jelen LENNI)


József Atillát becsülöm, a legnagyobb magyar metafizikus. Nem volt hajlandó hazudni. (!!!)

2012. márc. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!