Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Régebbi kultúrák iránti...

Xoxolove kérdése:

Régebbi kultúrák iránti rajongás kapcsolatba hozható a reinkarnációval?

Figyelt kérdés

mit gondoltok lehet közöttük összefüggés? lehetséges hogy ha valaki nagyon ragaszkodik ill. rajong egyes ókori ill. középkori kultúrákért, az azért van mert esetleg élt abban a korban?

én pl. imádom az ókori egyiptomi kultúrát és minden velejáróját, ill. eléggé érdekel még a középkori boszorkányos téma .. tudom hogy a kettő között nincs nagy összefüggés, talán a macska! és itt jön a képbe az hogy imádom a macskákat (sokak szerint ijesztő módon!), és ők is engem ..



2012. febr. 22. 11:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
és aki pl a Csillagok Háborújáért rajong fanatikusan az előző életében rohamosztagos volt régen egy távoli galaxisban?
2012. febr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%

Én teljesen biztos vagyok a reinkarnációban.

Nem biztos hogy azért ragaszkodsz ezekhez a dolgokhoz, mert éltél azokban a korokban, lehet hogy valami más módon kapcsolódsz hozzájuk (pl. valaki mesélt róla akit nagyon szerettél, volt egy személyes tárgyad valamikor amit nem tudtál honnan származik de aztán kiderült hogy mondjuk egy ősi egyiptomi dolog).

Mindenesetre én azért nem keresnék nagy összefüggéseket közöttük. Én is imádom a macskákat, nagyon érdekel a sötét középkor, a boszorkányok (de az igazi oldaluk, nem az amit a tv-ben látunk), nagyon szeretem az egyiptomi útleírásokat, dokumentumfilmeket...

Sokkal egyszerűbb lehet a válasz. A macskák egyszerűen kedves és aranyos állatok, téged pedig azért szeretnek, mert megérzik ha valaki szereti őket.

A boszorkányságra és az ókori egyiptomi részre annyit tudnék mondani, hogy az embereket mindig is érdekelte ami a múltban volt, mert oda már nem tudnak visszamenni.

Szóval azért annyira ne fújd fel a dolgot :)

2012. febr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%
Még azt sem tudjuk létezik e reinkarnáció. De ha igen, mert én nem vetem el, csak míg nem tudományos tény, addig komolyan számításba sem vehetem, tehát amennyiben létezik reinkarnáció, szerintem nagyon is elképzelhető, hogy azért rajongunk dolgokért, korokért stb, mert összefüggésben van az előző életünkkel. Attól, hogy számos dolgot nem látunk, még nem értünk, nem tudunk a két kezünkkel megfogni, attól még azok létezhetnek. De ezekben hinni, ezekre alapozni épp olyan hülyeség, mint teljesen elvetni a lehetőségüket.
2012. febr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Reinkarnáció bizonyítása:

Láttam egy egészen meggyőző kisfilmet egy nepáli buddhista szerzetesről és ahogy az ő gyermek korban lévő reinkarnációját megkeresték. Elég hiteles volt.


Javaslok egy-két visszavezetést, utaztatást. Eddig egyen vettem részt, nem mondanám, hogy előző élet volt mindenképpen, de érzelmi-kapcsolati téréket adott rólam, magamról.

2012. febr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
25%
Ha a buddhizmusnak bármilyen hitelessége lenne, akkor nem azzal "érvelnének", hogy időről-időre vmelyik felgyújtja magát
2012. febr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Ezt az utolsó hozzászólást nem egészen értem. Kifejtenéd?
2012. febr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Tudod egyáltalán miért gyújtják fel magukat?
2012. febr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Tudom, de a tanításaik alapjai szerint ez oltári nagy baromság. Akkor hogy lehet így hiteles egy vallás?
2012. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Ha a "Ne ölj!"-re gondolsz, ez magyarázható azzal, hogy ők, akik felgyújtják magukat, alapvetően nem azért teszik hogy meghaljanak, hanem azért, hogy felkeltsék a figyelmet. Ha közben mégis életüket vesztik, akkor azt betudhatják annak, hogy a gondviselésre bízták magukat, ami megmentette volna őket, ha megérdemelnék.
2012. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Akármit megpróbálhatsz belemagyarázni, a hülyeség akkor is hülyeség marad.
2012. febr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!