Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Régebbi kultúrák iránti...

Xoxolove kérdése:

Régebbi kultúrák iránti rajongás kapcsolatba hozható a reinkarnációval?

Figyelt kérdés

mit gondoltok lehet közöttük összefüggés? lehetséges hogy ha valaki nagyon ragaszkodik ill. rajong egyes ókori ill. középkori kultúrákért, az azért van mert esetleg élt abban a korban?

én pl. imádom az ókori egyiptomi kultúrát és minden velejáróját, ill. eléggé érdekel még a középkori boszorkányos téma .. tudom hogy a kettő között nincs nagy összefüggés, talán a macska! és itt jön a képbe az hogy imádom a macskákat (sokak szerint ijesztő módon!), és ők is engem ..



2012. febr. 22. 11:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Nem belemagyarázok, csak próbálom elmagyarázni a dolgokat, mivel pontosan nem írtad le hogy milyen tanításra gondolsz ami ezt ellenzi, így csak találgatni tudok, az ésszerűség keretein belül.

Amint megírod hogy konkrétan mit nem értesz, a találgatás máris magyarázatba fog átfordulni.

2012. febr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Ha bármelyik vallás igaznak bizonyulna, akkor nem létezne kismillió féle vallás, csak 1. Ezen azért el kellene gondolkodni.
2012. febr. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Nem a vallás a lényeg, hanem a hit. A hit pedig minden vallásban jelen kell hogy legyen. Teljesen mindegy hogy milyen úton jutsz el a célhoz, de a cél ugyanaz.
2012. febr. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Reinkarnáció nem létezik, semmi nem bizonyítja. Az ellenkezőjét viszont már nagyon sok tudományos kutatás igazolta,(fizika, biológia, orvostudomány, pszichológia, kémia) csak nem akarnak erről tudomást venni azok akik ebben szeretnének hinni. Ennyi a történet. A hinni akarás.
2012. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Pont a hinni akarásban van a lényeg.

Egyébként a reinkarnáció is bizonyított, csak ezt meg azok nem fogadják el, akik az ellenkezőjét bizonyítják.

És ha nincs reinkarnáció, mi lesz akkor az "Az energia nem vész el, csak átalakul" kijelentéssel?

2012. febr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

hát nem tudom .. én nem igazán vagyok egy hivő ember, de abban azért hiszek hogy semmi sem történik véletlenül!

nem ebben kapaszkodok egyébként, csak sok olyan "furcsa" dolog van bennem ezekkel kapcsolatba ami nem teljesen tiszta (pl: tudtam olyan dolgokat egyes egyiptomi szokásokról stb amiről korábban soha nem olvastam vagy láttam .. egyszer láttam a tvben róla egy dokumentum filmet és akkor voltam ugy vele hogy azta én ezeket már rég tudtam .. de nem tanultam róla meg semmi - és ez csak egy eset).

egyébként a hitről meg csak annyit hogy mindenki abban hisz amiben akar .. ha valaki emiatt itél el másokat mert mondjuk szerinte hülye hogy hisz mondjuk jelen esetben a reinkarnációban .. hát nemtudom, inkább sztem az a hülye. nem a vallásról van szó, de hinni valamiben akkor is kell!

2012. febr. 23. 09:34
 17/26 anonim ***** válasza:

Nálad a pont kedves kérdező :)

Hit nélkül el vagyunk veszve. Én nem vagyok vallásos. De hiszek. A kettő teljesen más dolog.

2012. febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Butaságokhoz is lehet hangzatos és okosnak tűnő érveket csatolni. Erről szól a reinkaráció is:-)))))
2012. febr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Soha, de soha ne mondd azt valamire hogy nem létezik, amiről nincsenek meggyőző bizonyítékaid. Ha valamiről nem tudnak a tudósok az nincs??? Vagy hogy van ez???

Mondd azt hogy nem hiszel benne. De ne azt mondd hogy nincs.

2012. febr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
A köldökzsinór egy kábel, hogy mi megy át rajta a két agy között a fene sem tudja. Ugyan hivatalosan nincsenek benne idegek, de az embernél is létezhet azonos tápon wifi üzemmód:) Annyit ez a vélemény is ér mint a tudomány vergődése az agyhullámokkal, ami max. mai tudásunk szerint inkább az órajelnek felel meg, mint működési frekvenciának.
2012. febr. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!