Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A haldoklók valóban láthatják...

A haldoklók valóban láthatják a már meghalt hozzátartozóikat vagy csak az emlékek? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Múlt héten az anyukám meglátogatta a haldokló sógornőjét a kórházban (apukám bátyjának a feleségét). Először még normálisan kérdezett az unokákról, egyszercsak a lányától kérdezi, hogy a Nóri (anyukám) a Pityuval (apukám aki már rég meghalt) jött? Mikor elmesélte anyukám mindjárt mondtam, hogy a nénikém megfog halni. Pár napon belül igy is történt. És ugyanigy volt a nagymamámmal, hosszú haláltusája volt szegénynek. És ő is sokszor emlegette a halottait, akár úgy hogy ott vannak, akár úgy mintha vele történnének a dolgok azokkal az emberekkel akkor és ott.
2012. máj. 8. 14:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Biztosan már idősek is voltak, és néha az idősek emlékezete kihagy, vagy olyat mondanak, ami nincs úgy. A halál pedig olyan megterhelés az emberi testre, hogy megzavarodik az ember, és mond dolgokat. Tehát nem látják.
2012. máj. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én bár szkeptikus vagyok, de azt gondolom, ezt nem tudhatjuk.
2012. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

érdekes, az én mamám is így volt. halála előtt fél évvel nagyon ramatyul nézett ki, azt hittük meghal, aztán másnapra feltámadt. és magában beszélt 3 napig, nem evett, nem ivott, viszont beszélt egész nap, éjszaka is, a régi halottakat emlegette mindig..

aztán rá fél évre megint rosszul lett, megint a halottakat látta maga előtt. és meghalt nemsokára. :(


úgyhogy van benne valami igazság!

2012. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Diavolino44 ***** válasza:

Az az igazsag, hogy nagyon egyszeru azt mondani hogy valaki hallucinal s nincs maganal. De biztos volt almod amikor egy az egybe azt hitted, hogy az a valosag. Erezted a fajdalmat, lattal hallottal. Honnan tudod hogy az a vilag nem volt igazi?

S igen en hiszem, hogy aki idosebb koraban hal meg az latja a szellemvilagot.

Nagymamam is rengeteget beszel felre mar nagyon idos, szeretem hallgatni a torteneteit. Egy ironak nincs ilyen fantaziaja nem hogy egy 80 eves mamikanak. :)

2012. máj. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

Ahogy öregszenek az emberek,egyre sűrűbben gondolnak az elhunyt szeretteikre. Sokuknak nem működik jól a rövidtávú emlékezete,viszont a régi dolgokra jobban emlékszik.

Nagyon kevés az az idős,aki teljesen tiszta elmével bír a halála előtt.

Ezért emlegeti a rég elhunytakat,az élők helyett. Nem azért,mert látja a halottakat.

Akinek még jól működik a rövidtávú emlékezete,tiszta a gondolkodása,az az élő hozzátartozóival foglalkozik,utolsó percéig,nem a meghaltakkal.

2012. máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%
Idős otthonban dolgozom és az esetek többségében haláluk előtt nem csak hogy emlegetik a rég elhunytat,hanem integetnek is nekik ,(általában fenn a plafon magasságába néznek,szerintem ott látják őket),akkor is mikor azt hiszik nem látja őket senki.Szerintem létezik az a dolog,hogy látják őket.
2012. máj. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám keresztapukája december végén halt meg.

Már évek óta beteg volt, de a felesége mindvégig mellette volt.

Éjfél körül már rosszul volt, akkor már a szüleiről beszélt, régi gyerekkori emlékeket hozott fel, mutogatott, integetett. 2-3órával később pedig azt mondta, hogy "Még ne, várjatok egy kicsit, várjatok reggelig". Közben bevitték a kórházba, ott még eszméleténél volt majd reggel 6-7körül hirtelen meghalt.


Mamám rákos volt, mielőtt meghalt ő is sokat beszélt halottakról, régi emlékekről.


Szerintem valóban látunk valamit, mielőtt meghalunk.

2012. máj. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én mamám is rákos volt, januárban halt meg. Én nem tapasztaltam nála ilyen jelenségeket. Előfordult, hogy a papám nevén szólította az élettársát(papa 17 éve halt meg), de ennyi. Viszont én tapasztaltam fura dolgokat. Amikor még jól volt a mama, nem tudtuk, hogy rákos, csak a háta fájt, nekem furcsa álmaim voltak. Az első álom az volt, hogy egy fekete alak ott áll az ágyam végében, és engem néz. Ez mondjuk inkább félálomba történt. Aztán eltelt pár nap, talán 1-2 hét, megtudtuk, hogy rákos a mama. Aztán újra ezzel az alakkal álmodtam, aki már beszélt is hozzám. Azt mondta, hogy eljött a mamáért, nem sokára magával viszi. Nem láttam az arcát, de a hangját hallottam és felismertem. A papa volt az, aki 17 éve halott volt. 3 éves voltam, amikor a papa elment. Nemsokkal az álom után a mama meghalt. Azóta is keresem a válaszokat, szeretném hinni, hogy tényleg a papa jött el hozzám felkészíteni a mama elvesztésére. De nagyon gyanítom, hogy csak az agyam szórakozott velem. :(
2012. máj. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó borsókázik a bőröm a történetedtől!

Ezek szerint mások is tapasztalták ezt. Érdekes minden esetre. Hát bizakodhatunk legalább hogy van élet a halál után is.

2012. máj. 9. 14:19
 10/19 anonim válasza:
100%
A mamám haldoklott és a szemben levő ágyon ami mellesleg üres volt apukámat merte felvélni, holott meghalt elötte 2 hónapja. Még mondta is , hogy mit üzen nekem édesapám. Beszélt a nagyinak a műtétről, énnekem meg a nagyi mondta,hogy el szeretne onnan menni apukám, és végig elmondta apám műtétét amibe belehalt úgy, hogy látta apukám a felnyitott testét. A vért,az orvosokat, ápolókat. Nem tudtam kik műtötték és pontosan leírta a műtétet!Nem valami butaságot beszélt! Megnéztem és stimmelt a leírás az orvosokról is.Mindenben igazat mondott!!! A mamám nem is tudhatott semmit, azt sem , hogy meghalt !!! Érdekes nem hiszek az ilyen dolgokban, de átéltem!!!...reggelre meghalt ő is.
2012. máj. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!