Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha magunknak választjuk az...

Ha magunknak választjuk az életet, akkor ki az a hülye aki rossz életet választ magának?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam, hogy mi választjuk ki, hogy hova akarunk születni és mit kezdjünk az életünkkel. Akkor mégis ki az a hülye aki idegbeteg anyát és alkoholista apát választ? Vagy a hajléktalanok akik megfagynak, szaréletű bűnözők/gyilkosok, depressziós/fogyatékos/végtagnélküli stb emberek ilyen életet szeretnének? Miért?

2012. aug. 11. 21:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
43%
A lélek fejlődése szempontjából a földi élet a legjobb iskola. Aki tanulni jön, valamiért tényleg nehezebb sorsot választ. Gondolom ezáltal válhat azzá, aki teljesíteni tudja a vállalt életfeladatát.
2012. aug. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem ne foglalkozz ezzel. Az egész belemagyarázós , értelmezgetős történet sánta. Akkor végig tudnia kellene mindenkinek,hogy korábban miken ment keresztül, ki volt előtte, hogy tényleg tanulhasson belőle. Nincs ilyen. Így csak a szenvedést éli meg és a küszködést egész életében és álmodozik a reinkarnációról vagy egyéb nemlétező dolgokról,hogy vígaszt leljen:-)))Senki nem választ, (Hogyan is választana?) hanem egyszerűen megszüli az anyukája és felneveli a család ha szerencsés. Egyszerű ez:-)))
2012. aug. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Elég földhöz ragadt elmélet utolsó,de ahány ember annyi vélemény.
2012. aug. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
69%

"Akkor végig tudnia kellene mindenkinek,hogy korábban miken ment keresztül"


Már miért is kellene? Egyébként meg senki nem mondta, hogy nem tudjuk. Akár egy elfojtott traumát, emlékezhetünk tudat alatt előző életeinkre. Ez persze csak egy feltevés.


A "Ha így lenne, akkor... ezért nem igaz" gondolatok radikálisan egyoldalúak, és ezért általában sántítanak is. Mindig feltűnik, mennyi mindent magyaráznak így:


- Ha ilyen könnyű lenne, már mindenki csinálná.

- Ha létezne Isten, nem történne ez meg az.

- Ha működne, akkor már elismerték és bizonyították volna.

- Ha mi választanánk, akkor jót választanánk, ezért nyilván hülyeség.


Ezek az érvelések meg sem közelítik a korrektséget, sőt, nem is érvelések. Ezt most csak úgy általánosságban írtam, senki ellen nem szólaltam fel.


A kérdésre a válasz pedig lehet pl. az, hogy az illető valami rosszat tett egyik életében, és önként bevállalja a sanyarú sorsot, mert LELKIismeret furdalása van. És ugyebár egy felsőbb pozícióból gondolkodik, tapasztalni akar.


Vagy egy elrugaszkodottabb: egy lélek meg akarja tapasztalni a megbocsátás mély és hatalmas érzését. Ezért megszületik egy olyan családba, ahol lesz kinek megbocsátani (pl. alkoholista apa ugye...)


Mondjuk elég meredek a téma. :)

2012. aug. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A leszületések azért is történnek,hogy az ember tapasztaljon.Azért születhet valaki pl. nyomorba,mert azt választotta,hogy ezt tapasztalja meg.Persze,a karma is közrejátszik abban,hogy az ember milyen életet választ magának.


A tapasztalat azért szükséges,mert állítólag az Isten tapasztal rajtunk keresztül.Lehet hülyeségnek hangzik,de úgy olvastam,hogy volt egy olyan állapot,amikor semmi más nem volt,csak az Isten.Isten volt a minden,és a minden volt a semmi.A semmi volt az Isten.Ez volt az idők kezdetén,bár ekkor még idő sem volt.Aztán az isteni kivált önmagából,megszületett az istenin kívüli állapot.Ezt nevezik a tudósok ősrobbanásnak.Az Isten meg akarta tapasztalni,milyen az istenin kívüli állapot,ezért teremtett meg mindent,minket is,és most tapasztal.Az isteni kivált magából,és most visszatér önmagába.Ehhez van szükség tapasztalásra,mindennek a megtapasztalására.

2012. aug. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
8-asnak igaza van, én is így tudom. :)A Földre tanulni jövünk, és helyrehozni az előző életünkben elkövetett hibáinkat.
2012. szept. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!