Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Teljesen megzavarodtam....

Teljesen megzavarodtam. Szerintetek mit tegyek? Melyik vallást válasszam?

Figyelt kérdés
nagyszüleim, szüleim kiskorom óta keresztény életre neveltek. leginkább a nagymamám, szüleimnek nemvolt konkrét vallása de ugyanúgy hittek Istenben. megkeresztelte, elsőáldozó is voltam majd 5.es-6.os koromban döntöttem úgy hogy nemleszek erős kersztény így nemis fogok bérmálkozni. és nemrég vettem észre hogy inkább a busshizmus valláshoz kötődöm. nemtudom hogy akkormost válatsak-e vallást, tehát legyek buddhista vagy maradjak kersztény. nemtudom hogy melyiket válasszam, szerintetek mit tegyek?

2012. aug. 26. 09:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
76%
Menj el jópár keresztényhez és mond el, hogy buddhista szeretnél lenni, majd menj el pár budhistához és hazudd azt, hogy budhista vagy és váltani szeretnél a kereszténységre. Nézd meg a reakciókat, amelyik reakció neked jobban tetszik azt választd, mert az a vallás azt a hozzáállást tanítja.
2012. aug. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
0%
+d +d -t
2012. aug. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
18%
szerintem higgy a bibliában, mint filozófiában, tehát én a helyedben keresztény maradnék
2012. aug. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
első: bölcs válasz :) szerintem amúgy ne befolyásoljon, hogy a családodban milyen vallásúak vannak. Ha a buddhizmussal tudsz azonosulni, akkor legyél az, ilyen egyszerű
2012. aug. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
28%
A Buddhizmus út az igaz.
2012. aug. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
67%

Elkötelezettség nélkül, előzetesen ismerkedj meg ezzel is, azzal is, és meglehet, hogy önmagadban találsz a kettő ötvözetéből egy harmadikat. Az lesz az igazi!


Isten mindenütt ott van, nemcsak a templomban!


Hogy a keresztények Istennek nevezik, a buddhisták Buddhának, az iszlám Allah-nak, teljesen mindegy.

Mindenütt ott van, mindig segít, ha kéred, és őneki teljesen mindegy milyen néven szólítod!

2012. aug. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Miért kellene választani? Miért kellene egy standard hithez ragaszkodnod? Olvass sokat, és alakítsd ki, hogy te miben hiszel. Mára ezek teljesen elkanyarodtak a gyökerektől (ha sokat olvasol, akkor rá fogsz jönni), ezért sem értem, hogy miért kellene egy az egyben követni őket. Jézus és Buddha forogna a sírjában, ha tudna. Ráadásul a különböző vallásoknál sok egyezés van, ha az alapokat nézzük, a csomagolásban van jelentős eltérés.

Persze így nem lenne meg az az élmény, ami sok vallásos ember számára fontos: egy hatalmas csoporthoz tartozni. Egyedül lennél. De legalább nem kellene olyan dolgokat magadra erőltetned, amiben nem hiszel teljes meggyőződéssel.

2012. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem egyiket se.Higgy a tudományban mert arra legalább van bizonyíték!
2012. aug. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
23%

Vidiripi


János 14:6 Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.


Ezek Jézus szavai.

Igaz ez a buddhizmusra is? Náluk van az igazság és az élet? Talán merülj el kicsit jobban a Bibliában ne a katolicizmusban hanem a Bibliában kezd az evangéliumokkal. Ha további kérdésed van akkor szólj!

2012. aug. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"Hogy a keresztények Istennek nevezik, a buddhisták Buddhának, az iszlám Allah-nak, teljesen mindegy.

Mindenütt ott van, mindig segít, ha kéred, és őneki teljesen mindegy milyen néven szólítod!"


Jézusnak nem volt mindegy hogy hogyan szólítja ő mennyei Atyának szólította.



"Jézus és Buddha forogna a sírjában, ha tudna."


Ez jó volt viccnek. Jézus nem forog a sírjában mert ő feltámadt. Buddha viszont nem. Buddha halott Jézus él.

2012. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!