Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Teljesen megzavarodtam....

Teljesen megzavarodtam. Szerintetek mit tegyek? Melyik vallást válasszam?

Figyelt kérdés
nagyszüleim, szüleim kiskorom óta keresztény életre neveltek. leginkább a nagymamám, szüleimnek nemvolt konkrét vallása de ugyanúgy hittek Istenben. megkeresztelte, elsőáldozó is voltam majd 5.es-6.os koromban döntöttem úgy hogy nemleszek erős kersztény így nemis fogok bérmálkozni. és nemrég vettem észre hogy inkább a busshizmus valláshoz kötődöm. nemtudom hogy akkormost válatsak-e vallást, tehát legyek buddhista vagy maradjak kersztény. nemtudom hogy melyiket válasszam, szerintetek mit tegyek?

2012. aug. 26. 09:54
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Zsidók 11:6 Hit nélkül pedig senki sem lehet kedves Isten előtt, mert aki az Istent keresi, annak hinnie kell, hogy ő van; és megjutalmazza azokat, akik őt keresik. 7 Hit által kapott kijelentést Nóé azokról a dolgokról, amelyek még nem voltak láthatók, és Istent félve és tisztelve készítette el a bárkát háza népe megmentésére. E hite által ítélte el a világot, és a hitből való igazság örökösévé lett.


"Megcsalja a feleségét, veri a gyerekeit, de a nyilvánosság előtt adja a rendes embert, minden nap templomba jár és megjátssza magát. A mennybe jut?"


2Korinthus 5:10 Mert mindnyájunknak leplezetlenül kell odaállnunk a Krisztus ítélőszéke elé, hogy mindenki megkapja, amit megérdemel, aszerint, amit e testben cselekedett: akár jót, akár gonoszat.


Van Isten s van a fia Jézus. Nem Istent szokták emberként ábrázolni hanem Jézust. Istent nem is tudják ábrázolni mivel nincs élő ember aki látta volna így aztán hogyan is lehetne ábrázolni. Épp ezért van a parancsolat is hogy: - Ne csinálj magadnak faragott képet ....stb.

Pont azért hogy ne a szobrot imád ,ne hozzá imádkozz ,ne benne higgy!


S ha egy mód van rá a katolicizmust ne keverd ide. Mert a katolikus dogmák nem azonosak a Bibliában leírtakkal.

2012. aug. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Csak az a gond, hogy 1-2 tudóst leszámítva senki sem tudja, hogy mi áll a Bibliában. Az eredeti latin fordítás is bizonyítottan rossz, pontatlan, több helyen tartalmaz súlyos értelmi hibákat. Márpedig minden más fordításnak az az alapja, azok pedig szintén tartalmaznak félrefordításokat. Nem én találtam ki, utána lehet olvasni szakirodalomban.

A kanonizációról ne is beszéljünk.

Hacsak nem az eredeti nyelvű Bibliából veszed az idézeteidet, le kéne szállni a magas lóról és toleránsabbnak lenni. Nem azt mondom, hogy ne higgy, csak azt, hogy légy elfogadóbb mások hitével szemben, mert az, amit te Bibliaként ismersz, eltér az eredeti Bibliától.

2012. aug. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Vidiripi, bocs, ha elírtam a nevedet, nem túl jó a memóriám)Szóval szerinted a keresztény juthat pokolba, de ateista sehogy sem juthat mennybe, ha megszakad is. Szomorú gondolat, mert ezek szerint csak a jó keresztény jut mennybe, és akkor nagyon-nagyon kevesen vannak ott. Istent is szokták emberként ábrázolni az elsős hittankönyvemben a világ teremtésénél volt egy kép, hogy egy öreg, szakállas bácsi áll és a kezében tartja a földgolyót. Illetve festményeken is gyakran ábrázolják a Szentháromságot egy idősebb bácsi, egy fiatal férfi és egy galamb triójaként. Egyébként meg gondoltál már arra, hogy minden vallás azt tanítja, hogy csak az az egyetlen igaz. Szerintem ez a tanokat leíró emberek egoizmusa tette hozzá. Isten teremtette Mohamedet és Buddhát éppen úgy, mint Mózest, akkor hogyan tenné meg, hogy elfordul tőlük és attól, amit alkottak?

És szeretnélek megkérni, ha továbbra is vitázni óhajtasz velem, akkor privátban tedd, mert ezzel nem segítünk a kérdezőn.


Utolsó: egyetértek veled. Amikor héberről latinra fordították a Bibliát, akkor 1. alig volt ember a zsidókon kívül, aki akár közepesen beszélt héberül, 2. már akkor is sok egyházi ember a maga hasznára akarta fordítani az emberek hitét, így előfordulhat, hogy a nyelvi ismertek hiánya mellett az önérdek is ferdítette a fordítást.


Kérdező: ha az első válaszolóra hallgatsz, meg is kaptad a választ. Itt vannak a keresztények, Bibliából idézgetnek és bizonygatják, hogy a buddhizmus nem jó, nem igaz, stb. De egy darab buddhista sincs itt, hogy azt mondja: "A kereszténység nem igaz, hazugság az egész, gyere hozzánk."

2012. aug. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Csak az a gond, hogy 1-2 tudóst leszámítva senki sem tudja, hogy mi áll a Bibliában."


S az az 1-2 tudós mit mond mi áll a bibliában?


"Hacsak nem az eredeti nyelvű Bibliából veszed az idézeteidet, le kéne szállni a magas lóról és toleránsabbnak lenni. Nem azt mondom, hogy ne higgy, csak azt, hogy légy elfogadóbb mások hitével szemben, mert az, amit te Bibliaként ismersz, eltér az eredeti Bibliától."


Hol van az az eredeti tekercs amit maguk a tanítványok írtak saját kézzel? Márk ,Máté meg a többiek. Ha a kereszténységről van szó akkor a Biblia az amire épül. Egyértelmű hogy eme írás szerint érvelek. S itt nem arról van szó hogy nem fogadom el mások hitét. Legyen neki a saját hite szerint. De ha azt mondja hogy így vagy úgy értelmezzük Jézus szavait azzal én nem értek egyet. Ez nem csak vallási kérdés hanem szövegértés és nyelvtan is.



"

Vidiripi, bocs, ha elírtam a nevedet, nem túl jó a memóriám)"


Egér jobb gomb ,másolás. De nincs gond. :D


"Szomorú gondolat, mert ezek szerint csak a jó keresztény jut mennybe, és akkor nagyon-nagyon kevesen vannak ott."


Az a gond hogy katolikus dogmák szerint gondolkodsz. Először is még nem lettek az emberek megítélve tehát senki nem került se ide se oda. De hiába cselekszik jó dolgokat ha Istent elutasítja. Mivel ő a Teremtő így joga van megmondani hogy hogyan éljünk az ő elvárásai szerint s ne az emberek elvárásai szerint.


"Istent is szokták emberként ábrázolni az elsős hittankönyvemben a világ teremtésénél volt egy kép, hogy egy öreg, szakállas bácsi áll és a kezében tartja a földgolyót. Illetve festményeken is gyakran ábrázolják a Szentháromságot egy idősebb bácsi, egy fiatal férfi és egy galamb triójaként."


Oké legyen úgy. Bár én nem találkoztam ilyennel. De áruld már el hogy ennek mi a jelentősége?


"Egyébként meg gondoltál már arra, hogy minden vallás azt tanítja, hogy csak az az egyetlen igaz."


Látod ez a jó az egészben. János 14:6 Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.


Melyik vallást említi itt Jézus?


"És szeretnélek megkérni, ha továbbra is vitázni óhajtasz velem, akkor privátban tedd, mert ezzel nem segítünk a kérdezőn."

Szerintem a kérdező majd jelzi ha problémája van. De te is megteheted hogy privátot írsz.


"Utolsó: egyetértek veled. Amikor héberről latinra fordították a Bibliát, akkor 1. alig volt ember a zsidókon kívül, aki akár közepesen beszélt héberül, 2. már akkor is sok egyházi ember a maga hasznára akarta fordítani az emberek hitét, így előfordulhat, hogy a nyelvi ismertek hiánya mellett az önérdek is ferdítette a fordítást."


1. Maximum az Ószövetséget fordíthatták héberről latinra. Mert az Újszövetség egésze görög nyelven íródott. A görögöt meg nem csak Görögországban beszélték akkoriban. Na de ez már történelem.

2. Elképzelhető hogy az önérdek is ferdítette a fordítást.

Már csak azt áruljátok el hogy akkor a XI. század után a pápák miért akadályozták meg hogy minél több nyelvre lefordítsák a Bibliát az átlag emberek nyelvére? Akik a saját anyanyelvükön tudtak olvasni. Ha úgy is elferdítették a saját önös érdekeik szerint akkor miért akadályozták. Volt idő amikor a Biblia birtoklása bűnnek számított és máglyahalál járt érte. Na de ez is történelem. Van egy elméletem az a ferdítés mégsem volt annyira nagy ferdítés. Plusz az egyház nem lehetett biztos abban hogy minden fordítást maradéktalanul felkutatott s megsemmisített. S ezt később a régészet be is bizonyította.


"Kérdező: ha az első válaszolóra hallgatsz, meg is kaptad a választ. Itt vannak a keresztények, Bibliából idézgetnek és bizonygatják, hogy a buddhizmus nem jó, nem igaz, stb. De egy darab buddhista sincs itt, hogy azt mondja: "A kereszténység nem igaz, hazugság az egész, gyere hozzánk."


Egy buddhista biztosan nem fog olyat mondani hogy hazugság az egész kereszténység. Mert a buddhizmus és a kereszténység is szeretetre épül. (leegyszerűsítve)

2012. aug. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

azért nem fordították le latinról más nyelvekre a középkorban hogy az egyszerű emberek ne értsék és ne kezdjenek el gondolkozni rajta, fogadják el úgy, ahogyan a pap bácsi magyarázza. Ha belegondolsz, ma is ez megy, amikor mindenre latin meg angol "szakszavakat" használnak.

Amúgy arra nem gondoltál, hogy azért katolikus dogmák szerint gondolkozok, mert eredetileg a vallásom római katolikus? Csak mert az, a nyolc általánost katolikus iskolában jártam ki (nem dicsekedésből mondom, nem volt jó dolog), és képzeld el, ott azt tanítják, hogy a kereszténységen belül is csak az az igazi, az eredeti amit Jézus alapított, és így Jézus általad idézett szavaival alátámasztva az állításukat magyarázzák, miért nem jó sem a református, sem az evangélikus. Tehát ha te nem katolikus vagy, hanem más keresztény felekezet tagja, akkor az idézeted a visszájára fordulhat. Most kezdjek el arról szövegelni, hogy az én Egyházamat alapította Krisztus, csak én vagyok igazhitű?

"A buddhizmus és a kereszténység is szeretetre épül." Igen, de ne kelljen már történelemórát tartanom arról, hogy a kereszténység mi mindent művelt Jézus nevében, magasról pakolva mindenféle szeretetre. Címszavak: keresztes háború, boszorkányüldözés, Spanyol Inkvizíció, hugenották lemészárlása, indiánok erőszakos térítése, pedofil papok és még sorolhatnám. Míg a buddhizmus tudtommal nem rendelkezik ilyen múlttal (aztán lehet, tájékozatlan vagyok).

A képek azért fontosak, mert sokan úgy képzelik el Istent, az angyalokat és a démonokat, hogy olyanok, mint az emberek. És ettől sokan nem tudnak elvonatkoztatni, ami rengeteg probléma forrása volt és a mai napig az. Ezzel azt próbáltam megmagyarázni, hogy én ebben hiszek: Isten maga a Szeretet, Igazság, stb. és aki ezek által él, az Krisztus által él. Ezzel nem kell egyetértened ezt csak én magyarázom így. Csupán próbáltam elmagyarázni magamat, hogy kicsit megértsük egymást. Mindkettőnkbe azt nevelték, hogy minden más vallás rossz, csak ez az igazi, holott csak azt akarták, hogy féljünk és ne csatlakozzunk más közösséghez. Úgymond az üdvösségünkkel zsaroltak, hogy "Csak ezzel a vallással jutsz a mennybe, ha máshová mész elkárhozol, maradj". Nálad úgy látom be is vált. És én elhiszem, hogy jó ember vagy, rendes, hívő keresztény. Csak szeretném, ha egy előző válaszoló szavaival élve "leszállnál a magas lóról", és észrevennéd, hogy minden vallásban van igazság és hazugság, hiszen emberek alakították, magyarázták és fordították, tévedhetünk, és kicsit jobban elfogadnád a más vallásúakat. És ezennel megkérlek, zárjuk le a vitát, legyünk jóban, és ha mégis tovább szeretnél értekezni velem, privátban tedd, légy szíves.

2012. aug. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólással teljesen egyetértek, de...

A buddhizmus valóban nem rendelkezik olyan negatív múlttal, mint a kereszténység, ők inkább beolvasztották a többi vallást. Viszont a XX. sz.-tól egyre több olyan buddhista szekta jelenik meg, amelyik nem riad vissza az erőszaktól, terrorcselekményektől... Mondanom se kell, hogy mennyi közük van az eredeti buddhista tanokhoz...

A világ legbékésebb tanait is ki lehet forgatni és lehet a nevében ölni, ha jó meggyőzőképességgel rendelkező emberek hirdetik a saját őrültségüket, vallásos köntösbe bújtatva. A tömegek meg követik.

2012. aug. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Tudtam hogy katolikus vagy. De épp azt mondom hogy nem abban kellene gondolkodnod. Na mindegy.


"azért nem fordították le latinról más nyelvekre a középkorban hogy az egyszerű emberek ne értsék és ne kezdjenek el gondolkozni rajta, fogadják el úgy, ahogyan a pap bácsi magyarázza."


Igen így van de ennek ellenére mégis csak voltak olyanok akik megtették. Úgy hogy tudták ha lebuknak akkor a halál vár rájuk.

"2. már akkor is sok egyházi ember a maga hasznára akarta fordítani az emberek hitét, így előfordulhat, hogy a nyelvi ismertek hiánya mellett az önérdek is ferdítette a fordítást."

Szóval akkor mi is van ezzel az önérdekkel?


NEM vagyok katolikus. Nyugodtan mondhatod azt hogy a te vallásod az egyetlen és igaz vallás. De had jegyezzem meg hogy Jézus nem adott nevet az egyházának. (Római katolikus ,Református ,Evangélista ,stb.)


"Látod ez a jó az egészben. János 14:6 Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.

Melyik vallást említi itt Jézus?"


" Igen, de ne kelljen már történelemórát tartanom arról, hogy a kereszténység mi mindent művelt Jézus nevében,..."


Isten nevében csinálták amit csináltak. S igen tudom hogy mire gondolsz. Csak azt nem tudom hogy ez hogyan kapcsolódik a Bibliában megírtakhoz.


A képekről megint csak annyit hogy: - Ne csinálj magadnak faragott képet......


"Isten maga a Szeretet, Igazság, stb. és aki ezek által él, az Krisztus által él."

Igen Jézus pontosan ezt tanítja az ő mennyei Atyáról.


Attól függetlenül hogy én a kereszténység mellett tettem le a voksomat az nem jelenti azt hogy "betámadok" minden nem keresztény vallásút. Viszont kiállok a hitem mellett. Ennyi!


"A világ legbékésebb tanait is ki lehet forgatni és lehet a nevében ölni, ha jó meggyőzőképességgel rendelkező emberek hirdetik a saját őrültségüket, vallásos köntösbe bújtatva. A tömegek meg követik."


Nos valószínűleg ezért is nem engedték a pápák azt hogy a Bibliát lefordítsák köznyelvre. Mert akkor kiderült volna hogy hazudott az egyház. Mivel a Bibliában nem az áll amit ők hirdettek. De ez csak azután derült ki hogy egyre többen olvasták a Bibliát. Úgy fogalmaznék hogy lebuktak. :)

2012. aug. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

jujj megsértettél :D nem gondolkodok katolikus módon, legalábbis próbálok, de nekem csak ennek az egy vallásnak a tanait tanították meg, semmilyen más tanítást nem ismerek a kereszténységen belül. Mint már említettem, engem eléggé megviselt, hogy nyolc éven keresztül nagyon bigott hitoktatásban részesültem, és ezt nem könnyű magam mögött hagyni. Egyelőre azt sem tudom, hogy pontosan melyik tanítás dogma, és melyik van a Bibliában, mivel ezt sem kötötték az orrunkra, és még nem volt időm mindent kikeresgélni az Írásból :) Szóval bocsánatot kérek ha emiatt elbakiztam valamit.


"Nyugodtan mondhatod, hogy a te vallásod az egyetlen és igaz vallás. De hadd jegyezzem meg, hogy Jézus nem adott nevet az egyházának." Nem én mondom, hanem nekem mondták :) És én sosem hittem el. Viszont ha találkozol egy katolikus pappal (vagy lehet csak az az egy ilyen), akkor ő azt fogja mondani, hogy az evangélikus egyház Lutheré, a református Kálviné, a katolikus Jézusé. Csupán próbáltam rávilágítani, hogy ebből a nézőpontból mennyire más az egész kereszténység, azt egy szóval sem mondtam, hogy egyetértek vele.


"Igen így van de ennek ellenére mégis csak voltak olyanok akik megtették. Úgy hogy tudták ha lebuknak akkor a halál vár rájuk."

Nem egészen értem, hogy ez szerinted jó vagy rossz, de mindegy is. Aki jól forgatja a szavakat, az a tömeg anyanyelvén is ki tudja forgatni a Bibliát. Hallottam már rá példát.

"Isten nevében csinálták amit csináltak"

A keresztes háborúkat úgy illusztrálták a kódexekben, hogy a sereget Jézus vezeti, tehát az ő nevében is.

"Csak azt nem tudom hogy ez hogyan kapcsolódik a Bibliában megírtakhoz."

Nem a Bibliában megírtakhoz kapcsolódik, csak úgy megjegyeztem, hogy ennyire vették komolyan a felebaráti szeretetet, a megbocsátást és a többi, Jézus által hirdetett eszmét.

"A képekről megint csak annyit hogy: - Ne csinálj magadnak faragott képet...." Nem csináltam :D Se festettet, se rajzoltat, csak az elsőben kapott színezőmet csináltam meg, mert házi volt :D És fentebb már kifejtettem, hogy szerintem sem kéne semmilyen képet készíteni.

"Attól függetlenül hogy én a kereszténység mellett tettem le a voksomat az nem jelenti azt hogy "betámadok" minden nem keresztény vallásút. Viszont kiállok a hitem mellett" Mint már említettem ez dicséretes. Én is nagyjából ugyanezt tettem, kifejtettem, miben hiszek és próbáltam megindokolni. :)

2012. aug. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Őszinte részvétem a 8 éves bigott katolikus oktatásod miatt. Sajnálom hogy ezt át kellett élned. De talán az az előnye hogy így sokkal jobban együtt tudsz érezni bizonyos dolgokban másokkal hiszen te magad is átélted.


Igen a pap biztosan azt fogja mondani. S nagyon sok ember ezt állítja a saját vallásáról.

Abbéli hitemet hogy a kereszténység az igaz vallás a János 14:6 alapozom. Természetesen ebben az is benne van hogy a Bibliát Isten szavának tartom.


"Igen így van de ennek ellenére mégis csak voltak olyanok akik megtették. Úgy hogy tudták ha lebuknak akkor a halál vár rájuk."

Nem egészen értem, hogy ez szerinted jó vagy rossz, de mindegy is."


Igen ez jó mert így te magad is elolvashatod hogy mi áll az Írásban. S nem csak azt kell hallgatnod amit mondanak neked róla. Te maga is elismered hogy: "Egyelőre azt sem tudom, hogy pontosan melyik tanítás dogma, és melyik van a Bibliában, mivel ezt sem kötötték az orrunkra, és még nem volt időm mindent kikeresgélni az Írásból..."

De ha akarod akkor megteheted. S össze is hasonlíthatod a fordításokat. Bár vannak eltérések de ezek ellenére ugyanazokat a fő gondolatokat tartalmazza mind. (nekem több fordítás is van ,tapasztalat)


"Nem a Bibliában megírtakhoz kapcsolódik, csak úgy megjegyeztem, hogy ennyire vették komolyan a felebaráti szeretetet, a megbocsátást és a többi, Jézus által hirdetett eszmét."

Na erre írtam én hogy lebuktak s ezért jó hogy arra a nyelvre is lefordítják amit az adott személy beszél illetve olvas. Mert így már tudása volt arról hogy amit eddig látott és mondtak neki az nincs összhangban azzal ami ÍRVA vagyon.


"Én is nagyjából ugyanezt tettem, kifejtettem, miben hiszek és próbáltam megindokolni. :)"

Jómagam is ugyan ezt tettem s Bibliai igékkel támasztottam alá hitemet. Vallom hogy Jézus az Úr s hiszem hogy Isten feltámasztotta őt a halálból.

2012. aug. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"Őszinte részvétem a 8 éves bigott katolikus oktatásod miatt. Sajnálom hogy ezt át kellett élned. De talán az az előnye hogy így sokkal jobban együtt tudsz érezni bizonyos dolgokban másokkal hiszen te magad is átélted" Igen, és éppen ezért nem is bánom már annyira, mint akkor.

"Vallom hogy Jézus az Úr s hiszem hogy Isten feltámasztotta őt a halálból." Ebben tökéletesen egyetértek :)

2012. aug. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!