Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha "tudnám" van lélekvándorlás...

Ha "tudnám" van lélekvándorlás és ezért megölném magam, hogy "restartoljak", az nem járna következménnyel?

Figyelt kérdés

Még az is kérdésem: Ha nincs semmi a halál után, se szellem, se menny, se Tartarosz, se semmi, akkor nem mindegy mikor halaok meg. Halálom után úgy sem mondhatom, hogy "Francba, ez elb*sztam." Mert nincs tudatom.

Tehát bármelyik esetnél tökmindegy, hogy megölöm magam, nem?


Reinkarnációnal előről kezdeném, materialista szemléletnél, meg tökmindegy, mert nem tudnék semmiről, mert nem lennék. Tehát ergo semmi értelme az életnek?


2012. szept. 29. 14:35
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
Ne gyertek azzal, hogy az éltben annyi jó dolog van, semmi jó nincs benne, semmit sem lehet élvezni. Nem vágyom se pénz, se hatalom, se figyelem, se élvezetek után. Csak vegatálok. Esetelg olyan öngyilkossági mód, hogy a szerveimet fel lehessen használni azután, létezik?
2012. szept. 29. 14:38
 2/47 anonim ***** válasza:
64%
Ha tudnád biztosan, hogy létezik reinkarnáció, akkor az azzal jár, hogy elfogad a karma - ok-okozat létezését, ami azt jelenti, hogy ha öngyilkos leszel, akkor egy - a mostanihoz hasonló - utat kell bejárnod.
2012. szept. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, elvileg ezért jár egyfajta büntetés, pl. alacsonyabbrendű állatként reinkarnálódsz, kb. mint azok, akik rossz életet éltek.
2012. szept. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
De előfordulhat szerencsésebb eset is, nem? Mert tudom, hogy nálam sokkal rosszabb helyzetű emberek vannak, milliárdok. És nekem nincs is fizakai bántódásom, csak éppen lelkileg már annyi elhatárolódtam az emberektől, hogy képtelen vagyok beilleszkedni. Nekem nem megy. Mindenkit idegesítőnek vagy hülyének vagy szemétnek tartok. Halálosan nem izgatnak a problémái se másnak se nekem.
2012. szept. 29. 14:45
 5/47 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom ha öngyilkos leszel, ugyanezt az életedet kezded élni elölről. Nem tudsz magasabb "dimenzióba" lépni.

Bár ez csak egyéni meglátás.

2012. szept. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Szerintem az állatok nem alacsonyabbrendűek, csak másban jeleskednek. Szóval ez nem gond, pl. mindig is szerettem volna szelni az óceánt valamilyen gyorsan úszó delfincsapatban, vagy cápaként portyázni és várni a fókákra, szerintem ez sokkal értékesebb élet, mint egy emberé.
2012. szept. 29. 14:47
 7/47 A kérdező kommentje:

Ha meg mindannyian kikapcsolunk, és 0, semmi sem lez, olyan mint megszületésünk előtt, akkor meg aztán tényleg halál mindegy, hogy én most 19 évesen kipurcanok, nem?

Ha 80 évesen halnák meg, akkor se mondhatnám senkinek, hogy bizony én 80 évet vegighúztam és láttam sok mindent, mert nem léteznék. Tehát senki sem b*szik rá.

2012. szept. 29. 14:51
 8/47 anonim ***** válasza:

Nem erre gondoltam.

Aki erkölcstelen, vagy öngyilkos, tehát önmagának, vagy másoknak árt, az elvileg egyszerűbb lény pl. féreg képében születik újjá, bár ez lehet, hogy csak akkor, ha sokadszorra is ilyen életet él/ilyen történik.

2012. szept. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

Hát, de legalább a férgek, giliszták stb. nem élnek olyan sokáig. Valami madár vagy vakond tuti felfalna. Vagy valami kiváncsi 5 éves felszelne vagy egy horgász.


Bár amilyen szerencsém van, kiderülne, hogy minden életemben kinyírtam magam. :D És mehetek valami moszatnak egy kőre tapadva. xD

2012. szept. 29. 14:54
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

De az miért lényegtelen hogy milyen hosszan élsz a földön?

Minél hosszabb ideig annál tovább van lehetőséged magadat vagy másokat boldoggá tenni. Hogy még nem jöttél rá mivel és hogy az egy dolog, majd rájössz.


Kezd el kiszámolni a kiszámolhatatlant, mekkora volt rá a sansz hogy te létezz. Hogy kialakuljon a föld, hogy legyen holdunk pont ott ahol most van, hogy pont ekkora távolságra legyünk a naptól, az evulóciós versenyt egy gerinces nyerje meg, hogy a szüleid létezzenek és épp a megfelelő időben bújjanak ágyba ahhoz hogy te legyél a végeredmény.

Vajon milyen oddsra adná ezt egy angol fogadóiroda?


Te mégis itt vagy, éltél már 19 évet és 19 év után azt mondod ez egy hülyeség, nekem ez nem kell.

2012. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!