Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek egy lélek mindegyi...

Szerintetek egy lélek mindegyik életében ugyanolyan? Úgy értem meghal, újraszületik, aztán ugyanolyan lesz mint az előzőben? Ugyanaz fogja érdekelni, ugyanolyan lesz a személyisége?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 07:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%
Ha meghalunk, akkor NEM születünk újjá! Csak kitalálták ezt, de nincs rá semmilyen bizonyíték.
2012. okt. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2012. okt. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

A buddhista tanítás szerint, minket nem a testünk, barátaink, ellenségeink, szokásaink, ideológiánk érdeklődési körünk határoz meg, hanem egy belső értelem.

A test múlandó. Harminc év múlva már nem az mint tegnap.

Barátaink, ellenségeink változnak, eltávoznak, meghalnak.

Szokásaink is egyfolytában változnak. Az ideológiák csak szavak, érdeklődési körünk változó.


A hindu tanítás szerint, az ember az lesz a következő életében, ami foglalkoztatta halála pillanatában.

Ha egy férfi nagyon szereti a feleségét, és ezért halála pillanatában csak rá tud gondolni, akkor a következő életében nő lesz.

Hasonlóan, ha egy nő nagyon szereti a férjét, és halála pillanatában rágondol, a következő életében férfi lesz.

Politikusok és nacionalisták a saját országukban fognak reinkarnálódni, mert csak a hazájukra, népükre, párttársaira tud gondolni.

2012. okt. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%

Nincs bizonyíték? Bizonyítsd be hogy nincs bizonyíték!

Az pedig tény, hogy az ember életét a környezete befolyásolja, mind a helyzet, mind pedig a nevelés és a körülvevő ismerősök barátok, tanárok stb. Így ugyanaz az ember másképp viselkedik kölönböző életkörülmények között akár egy életen belül is. Tehát ha a lény egy gazdatestet használ és tovább él a test halála után elmélet szerint nézzük, akkor másképp fog viselkedni, hisz a környezet is más, de bizonyos sajátos jellemzőket megtart, ami gyakorlatilag az ő saját jelleme.

2012. okt. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

Ha pedig teknősbékára gondol az ember halála előtt, akkor teknősbéka lesz...

Azt gondolom, az ember lélekben ugyan olyan marad, tehát vannak alapvető személyiségjegyek, amik megmaradnak, de az új életben ehhez új tapasztalatok jönnek és formálnak rajta.Tudat alatt pedig ott vannak az előző életek emlékei, amik befolyásolhatják.

2012. okt. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én CSAK azoktól várnék választ akik hisznek az újjászületésben. Nem véletlen az, hogy ide írtam a kérdésemet.
2012. okt. 8. 14:29
 7/20 anonim ***** válasza:
67%
Véleményem szerint a lélek akarattal, személyiséggel, tudattal, gondolattal (ha sűrítve akarok fogalmazni, akkor információval) rendelkező energia, ebből következtetem azt, hogyha meghalna a tudat, akkor nem maradna más csak szimpla energia, és csődöt mondana a reinkarnációt megfogalmazó teória. Fordított esetben viszont átörökíthető kell hogy legyen a személyiség szerintem.
2012. okt. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%
A Tarot Nagy Árkánumának lapjai mutatják be a körforgàsban végigjátszandó szerepeinket.
2012. okt. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

"Nincs bizonyíték? Bizonyítsd be hogy nincs bizonyíték!"


Tipikus arrogáns, tudatlan reakció, ráadásul értelmetlen.

2012. okt. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Hát b.meg jó kérdést teszel szerintem fel! Asszem tudom a választ, ha nem akarunk újjászületni: jónak kell lennünk! Ez nehezebb, mint bármi! Akkor kikerülhetünk ebből a szarból!
2012. okt. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!