Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit fogok érzékelni ha egyszer...

Mit fogok érzékelni ha egyszer meghalok?

Figyelt kérdés
látni, hallani, szagolni, ízlelni, érzékelni
2013. jan. 26. 11:09
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Osho:Halál a képzelt ellenség

Amikor megszülettünk, megkezdtük utunkat a temető felé. Minden pillanat lenyisszant egy kicsit az életből, s így az mindig rövidebb és rövidebb lesz. Ez okozza a feszültséget, a gyötrődést, az aggodalmat. Minden kényelem, minden fényűzés, minden gazdagság értelmetlenné válik, mert nem viheted őket magaddal. Egyedül kell menned a halálba…


Élj olyan intenzíven, amennyire csak lehet, és akkor maga az élet íze mutatja meg, hogy miért nem kell félni a haláltól. Ha egyszer megismered az életed, és annak tüzét, akkor tudni fogod, hogy nincs halál…


Valahol osho azt irta,a halál olyan mint a sötétség,nem létezik önmagában,a sötétség csak a fény hiánya.Ha kezdeni akarsz valamit a sötétséggel,akkor egy fényforráshoz kell nyúlnod.A sötétség nincs,és magával a sötétséggel nem lehet kezdeni semmit,pont azért mert NINCS.Csak a létező dolgokkal tudsz kezdeni valamit,mert a nemlétező NINCS.Fontos a nincs szó jelentése,gondoljatok bele... mi van semmi? a semmi nem van,hanem nincs :)

2013. márc. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

smacilaci az utolsó idézeted ettől az osho akárkitől egy nagy sóder. Fogalma sincs arról mitől élünk és mi hal meg bennünk van e valami ami túléli a testhalálunkat!


Csak annyiból volt az eleje szimpatikus, hogy az életet annak átélését, minden percének kihasználását teszi az első helyre. S ebben tökéletesen igaza van!!


De a halál nem egy totális megsemmisülés, Semmivé válás, mint ahogy az orvostudomány és egyes filozófiák tartják hogy az élet nem más, mint a semmi felé való irányulás...


Nem! A halállal, csak a test pusztul el.- a tudat, a gondolat, mint energia megmaradhat, sőt halhatatlanként, újra teremtődni lesz képes-- csak nem itt, a Földünkön hanem egy másik élet számára alkalmas bolygón, ha a Föld holt bolygóvá válik. Épp ugy fogja elhagyni a Földünket ez az Energia, mint ahogy a halál percében a testünket a lélek-energia-- amely a Föld szívébe, a földi energiához visszatér, oda belépve azzal azonosulva isteni energiává válhat! HA ÉLETÉBEN NEM SZENNYEZTE BE!!!

2013. márc. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
mami ezt honnan tudod?van rá bármi bizonyítékod?(youtube-os videókon és egyéb internetes cuccokon kívül)
2013. márc. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Kedves mami! Én nem hiszek a féligazságokban.Sok könyvet olvastam amit Osho előadásaiból állítottak össze.És tudom hogy minden szava igaz.

Az hogy hova milyen bolygóraassa születsz,meg mi lesz veled,ezek csak találgatások,ezek az elme játékai,hogy szórakoztassanak.

2013. márc. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

smacilaci bele olvastál a blogomba? abban elmesélem miképp, és hogy szereztem az információkat. Aztán amit megtapasztaltam azt már valóban tovább gondoltam egyszerűen logikával,

Ha mi az élet amely áll testből és lélekenergiából, túlélni vagyunk képesek a testhalált, mint Tudat-energia rendszer és visszatérünk a Magmába-- mert oda tér meg minden holt ha útközben a lávában meg nem semmisül, mert lassú, akkor halhatatlanná válunk belépve a magba"


Ha viszont és ez már csak logikus következtetés, mi így végezzük és minden létezés a kozmoszban, energiaként végzi majd ismét anyaggá alakul, akkor csak elképzelhető az hogy ugyan ezt tesszük egyszer mi is aki túléljük a testhalált. Ez nem misztikum, csak elektro-fizika és anyag keletkezése. Az hogy Istennek titulálta az ember a minket is alkotó Energiákat, mert transzcendens módon megérezte valaminek a létét az egy dolog.


-- amit aztán szépen fel is használtak, körülkerítve egy csomó kitalációval és születtek a téveszmések megannyi vallása, hit-fantazmagóriája!! De hát ilyen az emberi faj hazugságokra alapoz, abban hisz ami csodákat, vagy épp szebb jövőt ígér, miközben észre se veszi, hogy akár a hitével, akár a társadalmilag, homokra építi mindig az életét, de még a lelkének sorsát is.


Azok akik meghalnak és elindulnak a menny-országát keresni, valahol fent.... azok mind egytől egyik megsemmisülnek!!! --ezt érzékelte Buddha és nevezte el nirvánának-- majd lélek-vacogva" visszazöttyent a testébe elmebajt szerezve.


ez hasonló a fagyhalált szenvedett" megállapítottak esetében amitől ha meghallom, kiráz a hideg is.Megszűnik minden életjel és az orvos megállapítja megholt" Holott nagyon sok esetben valószínűleg visszahozható lenne !! az illető-- mi történik? kiviszik a halottasházba ahol szintén hideg van majd később elföldelik-- aztán az a szerencsétlen a földsugárzásától és melegétől, magához tér......!!!!!! Mert a test-energiái csak nagyon lelassultak, ami képes ismét felgyorsulni, és amikor hajnal van akkor ébred a tüdő és működik maximálisan levegőt vesz az a szerencsétlen, és magához tér egy zárt koporsóban!!!!


ennyire keveset tudnak a tudósok, az orvostudomány még, mert elvette a józan gondolkodásukat minden misztikumot hintő vallási maszlag-- nem is merik feltételezni azt hogy a testben lévő energia hálózatok maga a lélek aminek az életet köszönhetjük ENERGIA SZÁLRENDSZER!!

2013. márc. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Logikával nem lehet rájönni az élet misztériumaira,mert a logika csak az elme eszköze,és csak egy meghatározott rendszerben életképes.A létben nincs semmi logika.Osho nem hirdett semmilyen vallásrendszert,és nem ígért semmi konkrétumot.Ő egy megvilágosodott mester,és csak az ajtót mutatja meg,belépni neked kell rajta.
2013. márc. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Laci ne legyél már ilyen maci" megvilágosodott mester... ne röhögtess már.. tele van a világ ilyen széltoló mesterrel.


S hidd el csak logikailag lehet eljutni az igazsághoz.Felhasználva az eddigi tudásunkat. annak idején bemutattam volna talán... a világnak hogy milyen fantasztikus energiának köszönhetjük azt, hogy gondolkodunk... de tudod egy, itt voltak az oroszok, én pedig az emberi fajunkat se nagyon kultiválom, de a politikát, a hatalommal való visszaélést pedig, egyenesen megvetem, tehát egész életemben hallgattam arról, hogy gyermekkoromtól kezdve kilépni voltam képes a testemből, --mert a nyomoroncok elhurcoltak volna kísérleti egérnek.


Tehát marad a logika-- épp eleget tudnak már a fizika elméletből. Nem véletlenül tudták előállítani az első energetikán alapuló Frankenstein. A blikk-ben olvastam róla. Csak épp hasonló lesz a számítógéphez azzal a különbséggel hogy látással" is szerezhet információ, amit behelyezhet a memóriájába.


De gondolkodni, soha a büdös életben nem lesz képes, mivel csak kizárólag test-energetikával -(agyközponttal)rendelkezik.


azzal amivel én elhagyni voltam képes a testemet arról fogalmuk sincs! Pedig az nem csal lát, hall érzékel hanem azon születik az újabb gondolat. Helyesebben a kínaiak megtalálták--de azóta is csak szurkálgatják. és nem tudnak arról hogy valójában mit is találtak.

2013. márc. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Közben el-el megyek mert pucolom az ablakot. Amikor itt vagyok akkor pedig pihenek. A fenébe is, elmúltam 70 éves és sok a munkám itthon, mert két unokámról is én gondoskodom 10 éve. Lassan jönnek haza az iskolából-- az egyik most csapta be az ajtót...--szia mennem kell...
2013. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Ja még ezt--azt írtad hogy-A létben nincs semmi logika.


Tudod ha nem lenne benne logika akkor csak por és hamu vagy épp vas és egyéb anyagok lennénk.Csak az van benne logikai elvek alkotta törvényszerűségek-- de misztérium az nincs benne, azt a vallások magyarázták bele. azért mert még valamit nem ismerünk az nem jelenti azt, hogy misztérium, csupán csak annyit jelent, hogy ismeretlen még

Az élet épp olyan anyagok halmaza mint egy bolygó, csupán törvényszerűen kapcsolódnak benne a molekulák, amit aztán a benne levő nagy energiahálózatok vezérelnek és tettek élővé.

2013. márc. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Szerintem az élet igenis misztérium,másként nem lenne semmi szépsége.Amelyik dolog kiismerhető,az a végén holttá válik,mert csak egy lejárt magnószalag lesz belőle.

Az élet misztériuma attol csodálatos hogy kiismerhetetlen,ebben rejlik a szépsége.Bármi ami tökéletes az egyben halott is,mert nincs további lehetősége a fejlődésre.Az élet egy csoda,és nem pedig egy logikus matematikai egyenlet következménye :)

2013. márc. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!