Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Apukám lassan két éve, hogy...

Apukám lassan két éve, hogy meghalt. Azóta a büntudat egyre rosszabb. Van erre megoldás?

Figyelt kérdés
Apu beteg volt,én nagyon sokat dolgoztam.Egyszerű fizikai munkát végzek,de több munka=több pénz.Kb.egy év alatt teljesen leépült.Próbáltam mindent megvenni neki amire szüksége volt,de nagyon keveset voltam vele.Talán még akkor is dolgoztam amikor nem is kellett volna.Amikor már élete végéhez közeledett idönként mentőt kellett hívni mert rosszul volt.Bevitték,valahogyan erőt leheltek belé,és néhány napig egészen jól volt.Aztán egyszer éjszakás műszakból mentem haza,anyu szólt,hogy hívjak mentőt.Fel kellett emelnem hogy anyu alul át tudja öltöztetni,nem volt nehéz,kb.40kg lehetett.Elvitték,én megittam egy sört aztán lefeküdtem aludni.Aludtam miközben apu a kórház sürgösségi osztályán egy tolókocsin meghalt.Korábban ha bevitte a mentő olyan sűrün hívtuk vagy a mobilját vagy a kórházat,hogy szinte folyamatos kapcsolatban voltunk,és mindig én vittem haza.Az utolsónál nem.Visszagondolva talán azért dolgoztam annyit mert nem akartam ott lenni,így látni.Nagyon bánt,hogy így viselkedtem.És ez a mondás "csak akkor érzed mennyire fontos ha már nincs".Sajnos vissza nem csinálhatom de így sem mehet tovább.38 éves vagyok, két lány apukája.Nagyon gyakran gondolok vissza az egészre,miért nem voltam vele többet,miért nem voltam vele amikor meghalt?Összenyom és senkivel nem tudok beszélni róla és egyre többet gondolok rá.Vajon ő mit érezhetett?Miért nincs itt a fiam?Megőrülök.Ha valakinek sikerült már hasonló helyzettel megbirkóznia attól bármilyen jó tanácsot szívesen vennék.És mindenkitől elnézést ha ennek a kérdésnek nem ebben a kategóriában lenne a helye.
2013. márc. 1. 23:56
 1/6 anonim válasza:
Ez meg sok idejig igy lesz. en is voltam ilyen helyzetben. hidd el hogy ez igy kellet hogy totenjen es igy volt megirva. te csak jot akartal es ezzel rosszat nem csinaltal. legyel buszke magadra hogy nem hijaba dolgoztal annyit es ezt edesapad is tudta
2013. márc. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Irooonmaaan válasza:

Szia!


Sajnos nem tudok semmi igazan okossaggal szolgalni, de szerintem ne gyotord magad. Szerintem apukad tudta nagyon jol, hogy szeretted, hisz megprobaltal mindent megadni neki. Tenyleg fajo, hogy mar nem lathatjuk ujra az elhunyt szeretteinket, de ez sajnos az eletrendje. En is gyakran elgondolkodom, hogy anno latogathattam volna tobbet a nagyszuleimet es sajnos elszomorodom, hogy nem igy tettem. Talan azzal enyhithetsz a fajdalmaidon, hogy a meg elo szeretteidre tobb figyelmet forditasz es kielvezel minden egyes apro percet, amit veluk toltesz. Lehet, hogy tobb munka tobb penz, de mint latod a penz nem boldogit, ami igazan fontos azt ugysem tudod penzert megvenni. Talan meg azt javaslom, hogy minden este ugy altasd el a gyerekeidet, hogy mondd el mennyire szereted oket, ne csak gondold hanem mondd is ki, es tegy igy a parod fele is, meglasd sokkal jobban fogsz aludni.


Na kicsit hosszu lettem es kusza, de remelem hasznalt valamennyire.

2013. márc. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem a te hibád. Ha súlyos beteg lesz egy családtag, attól sajnos az esetek nagy részében még az élet megy tovább, bármilyen kegyetlenül is hangzik. Aztán ahogy telik az idő, meg halad előre a betegség, a családtagok egyrészt megtanulnak alkalmazkodni ehhez a helyzethez és közben élik tovább a mindennapjaikat, másrészt pedig beindul egyfajta hárítómechanizmus is, a helyzet részleges elutasítása, hiszen ez lelkileg rendkívül megterhelő. Sokan ilyenkor akár dühöt vagy neheztelést is érezhetnek a beteg felé és ez is teljesen természetes. Ne rágódj ezen, ember vagy és emberként viselkedtél, ezen tényleg kár önmarcangolni. Apukád pontosan tisztában volt ezzel, amit most leírtam és egészen biztos, hogy nem úgy érzékelte a helyzetet, hogy cserbenhagytad. Egyébként konkrétan ugyanilyet nem éltem még meg, de voltak hasonló érzéseim, amikor az előző szerelmem otthagyott. Derült égből ért a dolog, azt mondta, hogy nem szerelmes, és nehezen, de be kellett ismernie magának, hogy nem én vagyok az a nő, akivel le akarja élni az életét. Összeomlottam és vagy 1 évig azon rágódtam én is, mit ronthattam el, folyamatosan elemeztem, mit hogyan tettem a kapcsolatunk alatt és mit nem kellett volna tennem és mit igen, hogy ez ne következhessen be. Teljesen rá voltam pörögve erre és iszonyatos volt ez az önvád, miszerint én intéztem el magamnak, hogy életem szerelme otthagyjon. Aztán ez elmúlt, amikor már képes voltam reálisan látni a helyzetet, a helyére került minden és megértettem, hogy ha tehettem is volna valamit, annak oka volt, hogy nem tettem/úgy tettem és abban az adott pillanatban annak úgy kellett történnie. Tényleg kár bánkódni. Neked is el fog múlni, ha ezeket majd végiggondolod.
2013. márc. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Egyébként még ajánlom neked Polcz Alaine pszichológusnő könyveit, ő a gyásszal illetve annak feldolgozásával foglalkozott, a téma nagy szaktekintélye volt. Ha végképp nem jutsz ki ebből a bűntudat csapdából, keress fel egy gyászfeldolgozó csoportot, sok ilyen működik, főleg a csoportos interjús forma tenne neked nagyon jót, ahol ugyanilyenen keresztülment emberekkel beszélgettek, amit egy terapeuta irányít. Nagyon hasznos.

2013. márc. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt tudom javasolni, hogy keres egy csendes helyett, ahol csak magadban vagy csendesedjél el, gyújts egy gyertyát, és kezdj el beszélni édesapádhoz, mintha ott ülne veled szemben. Mond el neki, mi az ami bánt téged, és kérj bocsánatot tőle, bár hidd el nincs miért bocsánatot kérned tőle, de mivel úgy érzed, hogy nem tetted meg azt amit, meg kellett volna tenned érte, ezért ezt mond el neki. Hidd el figyelni fog rád, és míg beszélsz hozzá a lelked is felszabadul, és megkönnyebbülsz majd. Ami még nagyon fontos, bocsáss meg magadnak, és mondj el egy imát édesapádért, és magadért, és mond el neki, hogy mennyire szereted, és hogy elengeded őt a tiszta isteni fény felé, ahol megtalálja majd lelki békét. Figyeld a gyertya lángját az ima alatt, mert ezzel keresztül üzen édesapád, hogy halja minden szavad, és tapasztalni fogod annak fényén és nagyságán a megbocsátást és a szeretetet, amit neked küld. A gyertya fényével jelzi, hogy nem haragszik, megérti, és tudja, mit miért tettél, és megbocsát neked, bár tudja, hogy nincs mit megbocsátani, hisz tudja, és te is hidd el, mindent megtettél, amit megtehettél érte. Kívánom, hogy találd meg a lelki békédet, mert ez téged is, és őt is boldoggá teszi.
2013. márc. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Lehet, h már leírták, (csak lusta vagyok végigolvasni az összeset).


Nem az a fontos, h az utolsó pillanatban, zavarodban hogyan viselkedsz. Amikor az apukád előtt lepörgött az élet, akkor nem azt látta, h te abban a percben, amikor meghalt, hol voltál és mit csináltál, hanem azt, h megszülettél, iskolába vitt, együtt vacsoráztok, reggeliztek, játszotok/tanultok, stb., ami valóban számít.

2013. márc. 13. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!