Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Tényleg vannak bizonyítékok a...

Tényleg vannak bizonyítékok a reinkarnáció létezésére?

Figyelt kérdés

Hallottam valamit, hogy állítólag vissza lehet menni regressziós hipnózis segítségével az előző életbe.

Meg olyat is, hogy főleg gyerekek képesek voltak vissza emlékezni az előző életükre.

De, persze olvastam is az ateista nagy könyvben erről, hogy ez "ezért... meg ezért..." nem az aminek látszik.

Meg hipnotizőrök kritikáját is olvastam róla.

Viszont máshol meg láttam a videókon olyat, hogy jújj... Talán tényleg nem a halál a vég...

A kérdésem az lenne, hogy ti mit tudtok róla?

Van itt olyan közületek akit hipnotizáltak és vissza emlékezett aztán felkereste ahol eltemették? És tényleg ott volt a sírja.

Ingyenes hipnózis van? (Én ki szeretném próbálni, ha van rá minimális realitás is, de pénzt azért nem adnék érte, nehogy átb@szás legyen.)



2013. máj. 15. 12:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%

pszichológusok foglalkoznak regressziós hipnózissal, de nem mindenki hipnotizálható.

nekünk így tanították az egyetemen.


itt egy könyv , ami esetleírásokkal foglalkozik, akik a regressziós hipnózis alatt megtapasztalták előz valamely életüket.


Joe Fisher - Létköz - Megtudhatod,mi célból születtél!

2013. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%

Engem is nagyon foglalkoztat ez a téma.

Thorwald Dethlefsen - Élet az élet után

Nézz utána. :)

2013. máj. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Köszi a könyveket! :)
2013. máj. 15. 12:33
 4/33 Antimod ***** válasza:
93%

"főleg gyerekek képesek voltak vissza emlékezni az előző életükre."


Dr. Ian Stevenson vizsgált ilyet a '60-70-es években, a világ számos pontján. A gyerekek emlékei spontánok voltak, teljesen természetesen mesélték ezeket a szüleiknek. Ő elvileg utánajárt ezeknek - és mivel maga is szkeptikus volt - , nagyon szőrszálhasogató módon ellenőrzött mindent. Nyilván azt sem szerette volna, ha felültetik, átverik őt.

Tudtommal az esetek túlnyomó részében teljesen igazoltnak találta a történeteket, és további részletekre derült fény. Vagyis a gyerekek igazat mondtak olyan dolgokról, amelyekről sem ismeretük, sem (koruknál fogva) fogalmuk nem lehetett volna.


"Ingyenes hipnózis van? (Én ki szeretném próbálni, ha van rá minimális realitás is, de pénzt azért nem adnék érte, nehogy átb@szás legyen.)"


Nem tudok ingyenes lehetőségről. Tudtommal elég konkrét élményeket lehet átélni, de hogy ezt utólag igazolni tudod-e... akadály lehet az eltelt idő, a távolság, a dokumentációk hiánya, de van, akinek ez is sikerült.

2013. máj. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
91%
Én láttam az előző életeimet de nem ajánlom senkinek hogy poénból visszamenjen, mert van megoldandó probléma így is bőven, minek még keresni hozzá.
2013. máj. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nézem is a videót:

http://www.youtube.com/watch?v=vI70dfcSKCQ


Minden további normális választ köszönök. :)

2013. máj. 15. 12:50
 7/33 anonim ***** válasza:
48%
Hát elvileg a halálodat ,az előző életed végét meg tudod nézni. Mécses kell hozzá, meg becsukod a szemed, 3X kimondod, ahány éves ebben az életben voltál; ja várj, lehet szemed nem kell becsukni, mert most valami ilyen beugrott, hogy bele kell bámulni a lángba, hát akkor én nemtom, viszont akkor úgy lepereg előtted állítólag az előző életed.
2013. máj. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Nem poénból akarom csinálni! A legnagyobb kérdésre adna választ, ha ez igaz (a halál). Ezzel óriási dilemma kerülne le rólam, mert már nem lennék bizonytalan evvel a kérdéssel kapcsolatban.
2013. máj. 15. 13:03
 9/33 anonim ***** válasza:
92%

Nem bizonyított, sem az hogy létezik, sem az hogy nemlétezik.

Ha azt nézzük elég sok dolog szól amellett, hogy van reinkarnáció, vagy legalább valami a halál után.

De ezek Nem bizonyítékok, mivel nem tudják hogy mitől lehetnek: Lásd HKÉ

Vannak és voltak már találgatások, csak egyik sem állta meg a helyét.

De pl a fentebb már írt Stevenson is kutatott ezek után.

Elég sok dolgot derített ki, de ez sem elég bizonyíték.

Majd talán pár száz év múlva többet fogunk tudni.

Elég sok olyan dolog van a világon, amit még nem ismerünk, a történelmünket most írjuk. Évről évre változnak a tankönyvek is, mert ami tegnap még elfogadott volt, ma már nem állja meg a helyét.

2013. máj. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Te magad vagy a bizonyíték.

Nem hiszek a reinkarnációba,már az előző életemben sem hittem benne!

2013. máj. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!