Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Tanítják-e az egyetemen a...

Tanítják-e az egyetemen a "lélek" létezését orvosi képzés keretében? Ha igen mióta?

Figyelt kérdés
Én legfeljebb regényekben olvastam 40-50 évvel ezelőtt a lélekről, de akkor is olyan szövegkörnyezetben, hogy "Jaj, lelkecském, bogaracskám...", de konkrétan nem tudtam, hogy mi az. Úgy gondoltam, hogy kedves megszólítás, vagy mert nem tudják a nevet és ezzel helyettesítik. Ma viszont sokat hallani, hogy ha lelki beteg valaki, akkor előbb-utóbb testi betegségeket fog kapni. De sok orvosról hallottam, hogy meg sem lehet előttük említeni ezt a dolgot. Akkor most mi van? Ehhez még annyit, hogy 15 évvel ezelőtt nagyon kemény Candida problémám volt antibiotikumos időszak után. Már több, mint 1 éve kezeltek gasztroenterológián, de a helyzet nem javult, már azt hittem, hogy rákos vagyok. Alternatív úton kiderítették a problémám (természetgy.) és meg is gyógyítottak. Visszamentem a doktornőhöz elmondani a nagy újságot. Majd nem kivágott, hogy sületlenséget beszélek. A Candida mennyiségét soha nem vizsgálták. Rá 4-5 évre már u.azzal a módszerrel gyógyították a Candidát is a klinikán. Lehet, hogy a lélekkel is ez lesz?

2013. jún. 17. 01:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen orvosi fogalom nincs, hogy tanítanák?
2013. jún. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem tanítják. A "lélek" vallási fogalom, és senki nem tudja bebizonyítani, hogy valóban létezik-e ?
2013. jún. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
A tudomány egész egyszerűen figyelmen kívül hagyja, azokat a jelenségeket amik a lélek létezésére utalnak.
2013. jún. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Pszichológia szakon esetleg, de egyébként nem. És ott is más értelemben, mint amire te gondolsz.

Amúgy ki tudja, lehet, hogy egyszer változik a helyzet, de ahhoz is a tudományos módszerekkel vizsgálhatónak kell lennie. Ez akár empírikus módszer is lehet, ahogy a pszichológiában is, de valami alap kelleni fog.

2013. jún. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Idő pazarlás lenne ilyent tanulni, hidd el nem sok szükségük van rá. Azzal viszont tisztában vannak, hogy a stressz okozhat betegségeket, de nekik nem az a dolguk, hogy téged "lelkileg" kezeljenek, hanem mechanikus a szervezetedben zajló folyamatokra reagáljanak.
2013. jún. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy erről beszélgetni lehessen, meg kellene határozni a lélek fogalmát.

Vallási alapon a testtől független, magasabb rendű tudatról van szó (úgy körülbelül).

Az orvoslás nem így látja, léleknek az emberi tudat, elme sorolható be, amihez sok minden hozzátartozik.

Azt minden orvos elismeri, hogy sok "lelki" eredetű betegség létezik, a stressz és szorongás egyértelmű kapcsolatban áll a gyomorfekéllyel például. Azt is elismerik, hogy a betegség gyógyításához szükség van a pozitív hozzáállásra is. Ezek nem testi tényezők, nem gyógyszerrel gyógyíthatóak, tehát az orvostan elismeri, hogy nem csak anyagból állunk, és hogy nem mindegy gyógyítható gyógyszerrel.

Erre van a pszichológia, a mentálhigiénia, és sok életmóddal foglalkozó tudomány.


Most a természetgyógyászos sztoridba nem mennék bele, kevés információt írtál le róla. Az tény, hogy a tömeggyógyászatban rengeteg a hozzá nem értő, nemtörődöm, bunkó orvos. Ha magánorvosnál kezeltetted volna magad, ő is kiderítette volna, mi a baj, nem csak a természetgyógyász.

2013. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem létező dolgokat nem lehet tanítani.
2013. jún. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ki jogosult eldönteni valaminek a létezését, vagy annak tagadását, majd ezek minden következmény nélküli, tananyagként történő terjesztését hivatalos állásfoglalásként?
2013. jún. 18. 11:20
 9/13 anonim ***** válasza:

A pszichológiát korábban lélekgyógyászatnak is nevezték itt-ott. A papokat pedig lelkész-nek, ami nem is áll messze a terápiás ,megerősítő,vígaszt nyújtó támogatástól ma sem. Az orvostudomány pszichiátriával foglalkozó területe ismeri a lélek betegségeit, persze ez nem egészen a vallási értelmű megközelítés, bár néha egy pap vagy a hit sokat segíthet a gyógyulásban.

Vannak lelki zavarok, stb,stb,stb.....A lényeg,hogy az emberekkel foglalkozó tudomány is mind használja, vizsgálja, tudja,hogy a van psziché. Mondjuk nem a zavaros,belemagyarázós ezos értelemben, hanem mint az emberi elme működéséhez kapcsolt jelenség. A memória, a működtető funkció, a tudat, a vegetatív idegrendszer irányító szerepe akár a kiválasztásban, stb. Van ugye a szorongás,a félelem,az öröm, a bánat, az ezekre való képesség vagy annak hiánya, a különböző mentális képességek,zavarok, az intelligencia mértéke, stb,stb,stb.... Van olyan is ám,eléggé régóta, hogy pszichoszomatikus orvoslás...... A tudomány ismeri a lelki folyamatokat, csak aki nem olvas eleget annak ezek az infók hiányozhatnak.

2013. jún. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az élet az igazi egyetem! A vizsga pedig a halál!

A pszichológia, vagy pszichiátria csakis a kézzel fogható dolgokban hisz, az úgymond materiális valóságban.

A lélek pedig akkor is ott van, nem tudják kivonni az egyenletükből. De hisz hogy is tehetnék?

Akkor a vágyaikat is csak materiális dolgok irányítják?

Hisznek abban, hogy az életünk a végtelen érzékkielégítésből áll? Általában ez a szexualitásból áll. A lélek teljesen más! Semmi köze az ostoba emberek gondolkodásának!

2013. jún. 22. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!