Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Tanítják-e az egyetemen a...

Tanítják-e az egyetemen a "lélek" létezését orvosi képzés keretében? Ha igen mióta?

Figyelt kérdés
Én legfeljebb regényekben olvastam 40-50 évvel ezelőtt a lélekről, de akkor is olyan szövegkörnyezetben, hogy "Jaj, lelkecském, bogaracskám...", de konkrétan nem tudtam, hogy mi az. Úgy gondoltam, hogy kedves megszólítás, vagy mert nem tudják a nevet és ezzel helyettesítik. Ma viszont sokat hallani, hogy ha lelki beteg valaki, akkor előbb-utóbb testi betegségeket fog kapni. De sok orvosról hallottam, hogy meg sem lehet előttük említeni ezt a dolgot. Akkor most mi van? Ehhez még annyit, hogy 15 évvel ezelőtt nagyon kemény Candida problémám volt antibiotikumos időszak után. Már több, mint 1 éve kezeltek gasztroenterológián, de a helyzet nem javult, már azt hittem, hogy rákos vagyok. Alternatív úton kiderítették a problémám (természetgy.) és meg is gyógyítottak. Visszamentem a doktornőhöz elmondani a nagy újságot. Majd nem kivágott, hogy sületlenséget beszélek. A Candida mennyiségét soha nem vizsgálták. Rá 4-5 évre már u.azzal a módszerrel gyógyították a Candidát is a klinikán. Lehet, hogy a lélekkel is ez lesz?

2013. jún. 17. 01:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

3. Püthagorasz (Kr. e. 582-507): "Mercurius adományaként lelke minden vándorlására emlékezett, valamint arra is, hogy lelke mit tapasztalt a halál és az újjászületés között.


4. Platón (Kr. e. 427-347): "A lélek idősebb, mint a test. A lelkek szakadatlanul újra és újra megszületnek a világra. Az igaz filozófus lelke, amennyire lehet, tartózkodik az élvezetektől és vágyaktól, fájdalomtól és félelmektől... Mivel ha ugyanazt a véleményt alkotja, mint a test, és ugyanazokban a dolgokban leli élvezetét, sohasem tud tiszta állapotban a Hádészbe jutni, hanem mindig a testtől szennyezetten kell eltávoznia, és így hamar át kell költöznie egy másik testbe, következésképpen nem érintkezik azzal, ami isteni, tiszta és változatlan. Tudjátok meg: ha rosszabbá váltok, akkor a rosszabb lelkek közé kerültök, de ha jobbá, akkor a jó lelkek közé; az egymást követő életek és halálok sorozatában úgy fogtok szenvedni, ahogy a hasonlóknak szenvedniük kell a hasonlók kezei által.

Szent Ágoston (354-430) annyira tisztelte Platónt, hogy ezt írta Contra Academicos címet viselő munkájában: "Platón üzenete a legtisztább és legsugárzóbb minden filozófia között; végre szétoszlatta a tévedés sötétjét, és most ott ragyog, elsősorban Plótinosznál, aki platónista, és olyannyira hasonlatos mesteréhez, hogy az ember azt hinné, együtt éltek, vagy inkább — mivel oly hosszú idő választotta el őket —, hogy Platón Plótinoszban született újjá.

2013. jún. 23. 19:35
 12/13 anonim ***** válasza:
Persze, tanítják. Régóta, a kezdetektől. Mi a bajod ezzel? Olvass sokat.
2013. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nincs semmi bajom vele! Feltettem egy kérdést és válaszokat kaptam. Közben el kezdtem utána járni, olvastam sokat! Az előző bemásolt idézetet is így találtam. Ha már az ókorban is tanították és elfogadták a lélek létezését, akkor most miért képez kivételt a lélek létezésének tanítása, elfogadása a többi ókori tudós és filozófus által felfedezett matematikai, fizikai, filózófiai, orvosi stb. tanainak napjainkban történő oktatásától?
2013. júl. 7. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!