Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Isten szeret embereket megszív...

Isten szeret embereket megszívatni?

Figyelt kérdés
Ha van reinkarnáció akkor felmerül annak a lehetősége, hogy több életen át szenvedni fog kínok között az életben az emberke. Ha pedig nincs reinkarnáció akkor mindenkinek 1 élete van csak és utána örökön-örökön-örökké a nagy semmi lesz,ennyi volt minden,ki kell élvezni 60-90-esetleg 100 évig vagy kicsit tovább az életet utána meg semmi örökre? Mindkettő lehetőség sz*ar. Már bocsánat a szóhasználatért. Érdekelnek a vélemények. A válaszokat előre is köszönöm.

2013. júl. 22. 17:09
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Utoirat: A kérdésem nem istenre hanem amit utána írtam dologra vonatkozik,még mielőtt valaki félre érti.
2013. júl. 22. 17:12
 2/33 anonim válasza:
tulvilagi elet lehet h van erre nem gondoltal? Am sztem isten nem szivat senkit, cs megbuntet ha megerdemled!
2013. júl. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Igazából erre tényleg nem gondoltam. Túlvilági élet...ez a lehetőség se jutott az eszembe. Más is írhat,érdekelnek a vélemények.
2013. júl. 22. 18:10
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

az ember csakis magát szívatja meg, azért amit a múltban elkövetett, és most a karmája lett.

ahogy egy bölcs mondás tartja.

nézd meg jelenlegi életedet, és megmutatja, h a múltban miket cselekedtél, milyen ember voltál, és h a jövőben mi vár rád?

nézd meg hogy most milyen ember vagy!

2013. júl. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem feltétlen fog szenvedni több életen keresztül.Ezt az dönti el hogy az itteni életében hogyan viselkedett.Anno hittanórákon azt magyarázták hogy amikor meghalunk, akkor egy mérlegre kerül a lelkünk két részre osztva.Egyik oldalt a rossz másikon a jó tettek.Ha a rossz tettek többen vannak mint a jók akkor szenvedni fogsz, ha a jótettek vannak többségben, akkor a mennyországba kerülsz.

Reinkarnáció pedig lehetséges szerintem, mivel ismerek egy olyan embert, aki arról szeret beszélni, hogy mik voltak akkor amikor felfedezték Amerikát.És suliba is a felmérőit ebből a témából, szín ötösre írta mindig.Néha amikor a tanár megmutatta a füzetét (mert őt is lenyűgözte), néhány részletet olyan részletesen leírt, mintha átélte volna az egészet.Olyan részleteket is beleírt amikről a történészek is csak regényekben hallottak.

2013. júl. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki világa olyan, amilyet elképzel. Te csak ezt a két lehetőséget látod? Szerintem nem szívat meg senkit sem Isten, sőt meg sem büntet, csak akkor érzed úgy, hogy büntet, ha elfordultál tőle. És szerintem van reinkarnáció és, ha jó a karmád, akkor leszel boldog.
2013. júl. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Antimod ***** válasza:
100%

A reinkarnáció lényege valószínűleg a tanulás, ezért van karma is. Nem a szenvedés a lényeg, hanem a következmény, illetve az érem mindkét oldalának megtapasztalása.

Isten nem szívat, hanem "magunkra hagy" olyan értelemben, mint a felnőtté válás: meg kell tanulni a saját határainkat és az univerzális törvényeket.

2013. júl. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
69%
Az a véleményem, hogy KIZÁRT, hogy a halál után csak a nagy semmi legyen.Valaminek lennie kell.
2013. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Utolso válaszolo. Pont én is ezt gondoltam. Utolso elötti válaszlo : nyugtato!
2013. júl. 22. 21:53
 10/33 A kérdező kommentje:
Mármint a 21:17-es válaszlonak mondtam a nyugit. Amihez nem ért ne pofázza be. Jóbol is megárt a sok.
2013. júl. 22. 21:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!