Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Honnan tudom, hogy mi a karmám?

Honnan tudom, hogy mi a karmám?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 13:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Megvárod, hogy megtörténjen, és utólag tudni fogod, hogy az volt.
2013. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan az életedben amit úgy érzed helyes lenne megtenned, de nagyon nem fűlik hozzá a fogad? Na az az.

Jahh, hogy nincs?

Majd lesz :)

2013. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Miért fontos azt tudni?

Szerintem nem változtat semmin,csak éljük az életet,igazul szívből.


Én kérem az Isten segítségét,vezetését mindenben.

És kérem az erőt a dolgok elfogadásához.

Mert az akarással újabb nehézséget(karmát)szerezhetek be magamnak.Ezért jó elfogadni,amit hoz az élet.

2013. szept. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Mondjuk olyanok, hogy bízzak jobban magamban, tapasztaljam meg a türelmet és kitartást, így folyamatosan fejlődjek és legyek jobb ember? Ez folyamat vagy konkrét tettekre kell gondolni (pl orvosnak vagy ügyvédnek tanulni, gyógyítani vagy épp az ártaltlanokat védeni)?

Érezni fogom az életem során, hogy meg kell tennem és meg is fogom vagy elkerülheti az ember és akkor újabb próba jön?


Azt hiszem rájöttem most valami nagyon fontosra! Köszönöm 3.!!!


Nem szabad akarnom annyira azt a valamit, mert újabb akadályokat kapok az utamba. Igen, tapasztaltam. Illetve az egóm lerakása, na ez egy újabb nehéz feladat. De rajta vagyok az ügyön ;)

Fontos az elfogadás és a hála, és hinni, bízni, szeretni...

2013. szept. 18. 14:47
 5/21 anonim ***** válasza:

éled az életed, nem csinálsz szinte semmit, hagyod h az események maguktól megtaláljanak, ezek azok a dolgok, amik sorsszerűek, szinte elkerülhetetlenek az életben.

a többit a szabad akarat miatt úgy befolyásolod ahogy akarod, így teremtvén magadnak új karmát, amit majd egy következő életedben ledolgozhatsz megint:)

2013. szept. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

olyan jól hangzik ez a szabad akarat-osdi,de ez nem egészen úgy van.Inkább szabad döntésünk van,hogy elfogadjuk Isten akaratát amerre terelget,mert ahhoz van adottságunk,és kapjuk az erőt is.


Vagy szembe megyünk,és tűzön-vizen át a saját elképzelésünket akarásunkat visszük véghez 2-3,szoros erővel.És utána kihuzzuk magunkat,hogy lám-lám.Az élet él ha hagyjuk.

2013. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"elfogadjuk Isten akaratát"


Ehhez azért eléggé nyitott szívvel kell élni és spirituálisan egy bizonyos fejlettséget is megkövetel, hogy egy ember lássa hogy ha kész "szolgálni" akkor az ő élete akkor van a legjobb sínen ha összhangban él Istennel azaz az egész világgal.


Amúgy kérdező jól leírtad nagyjából..


"Ez folyamat vagy konkrét tettekre kell gondolni (pl orvosnak vagy ügyvédnek tanulni, gyógyítani vagy épp az ártaltlanokat védeni)?

Érezni fogom az életem során, hogy meg kell tennem és meg is fogom vagy elkerülheti az ember és akkor újabb próba jön?"


Amivel kapcsolatban írtál az az életfeladatodra vonatkozik, ebben az esetben nincs megszabva sok esetben hogy mit kell tenned. Te szabod meg az eszközöket és azt hogy hogyan éred el. De ez amúgy egyénfüggő.

A dolgok nagy része karmikus, pl ha van ellenséged vagy neked ártó dolog azt nem véletlenül vonzottad be.

És igen az élet leckéken keresztül tanít, ha te elkerülöd és nem tanultad meg (pl egy türelemre tanító leckét), akkor újra megkapod azt a feladatot de teljesen más formában. Ezért van az hogy bizonyos emberek ugyanazokat az élethelyzeteket vonzzák.

A türelemre tanító leckék lehetnek a legidegesítőbbek, pl egy olyan helyzetet kaphatsz amitől a falra mászol de mégis csak az taníthat türelemre..


Érdekes mikor ezt a válasz írtam a közepén csengettek a Jehova tanúi xD


Ha valamit nagyon akarsz és akadályokat kapsz az többféle dolgot jelenthet pl azt hogy túl görcsösen akarod, azaz a nem megfelelő hozzáállás miatt nemérheted el a célt, vagy azt hogy nincs még itt az ideje, stb.

Görcsösen nem kell akarni, de az sem jó ha valaki úszik az árral és mindent a "véletlenre meg a sorsra" bízik és kisujját sem mozdítja.

2013. szept. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"Amivel kapcsolatban írtál az az életfeladatodra vonatkozik, ebben az esetben nincs megszabva sok esetben hogy mit kell tenned. Te szabod meg az eszközöket és azt hogy hogyan éred el"


Ezt kifejtve: Te magad választottad meg az életed nagyobb állomásait, amiket nem kerülhetsz el, de az életedben szabad akarat van ezen kívül. De pl ha ebben az életedben az az egyik feladatod hogy gyógyíts, akkor te választod hogy milyen úton jutsz el odáig, vagy milyen típusú gyógyító leszel stb.

2013. szept. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Egy pár száz millió spermium közül te voltál a legügyesebb,ezzel be is fejeződik a karmád a többi rajtad múlik egyes egyedül.
2013. szept. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%
Bebizonyította már valaki,hogy van karma?Szeretném a vizsgálat eredményét látni.Ennek a karma izének akkor lenne értelme,ha minden egyes ember ismerné a saját karmáját,hogy mit,miért kell megcselekednie.Egész életünk egy tanulási folyamat,a tudatunk minden cselekedetünk következményét rögzíti,ez által tudunk elbírálni;mit miért tettünk,ill.teszünk.Ismerjük a feladatainkat;pl.utcán megállok a piros jelzés előtt,zsebkendőbe tüsszentek,tanórán nem kiabálok közbe,a felvett kölcsönt vissza kell fizetnem,wc után kezet mosok,házastársamhoz hűséges maradok,gyermekemet felelősseggel nevelem,stb.stb.Csak pont a karmánkat nem ismerjük,azt a tanulnivalót,amiért megszülettünk mi az,és miért kell tennünk!?És ha nem teljesítem,(azt,amiről nem is tudom,hogy meg kéne tennem mert nem ismerem),akkor újra és újra születek!Így nem jön létre tanulási folyamat!Ennek nincs értelme!
2013. szept. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!