Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért hisznek olyan sokan a...

Miért hisznek olyan sokan a reinkarnációban a fejlett országokban, amikor az ember már igazán rájöhetnének a természetes, józan paraszti eszükkel, hogy hülyeség?

Figyelt kérdés

Pár érv, hogy a reinkarnáció hülyeség:

1. A halálközeli élményt átélt személyek beszámolója alapján a lélek nem földi testbe tér vissza, hanem eljut a létezés egy magasabb síkjára. A halálközeli élmények alapján ennek a létezésnek a bejárata, vagy állapota egy Fény, ami szeretetet, tudást és boldogságot sugároz. Tulajdonképpen ezt az állapotot nevezhetnénk mennyországnak. De vannak negatív halálközeli élmények is, amikor egy öngyilkosságot kísérlő vagy bűnöző ember szintén halálközeli élményt él át, de ő egy rossz, rosszindulatot, haragot, depressziót "sugárzó" helyen találja magát, ahol a lét minden "perce" maga a szenvedés. Tehát a HKÉ-k alapján a menny és a pokol valósak, nem pedig az újjászületés.

2. A lelkek kérdése. Régen a Föld népessége egyenletes ütemben változott. Annyian haltak meg, mint ahányan megszülettek kb.. Ilyenkor lehet azt hinni, hogy akik meghaltak megszületnek azokban akik születnek. Ugyanis a kélt adat, a halálozás és a születés kb. ugyanannyi volt. De napjainkban a születések száma jóval meghaladja a halálozásokét és jóval több test jut az embereknek, mint ahányan meghalnak. Most akkor mi van? Csomó ember lélek nélküli vagy mi? Szerintem sokkal logikusabb azt feltételezni, hogy a lélek vagy a fogantatáskor vagy a fogantatás előtt kicsivel jön létre és aztán a halálakor pedig átlép egy magasabb létezési síkra.

3. A DNS. Minden embernek más a DNS-e. Előttem még nem létezett ilyen ember, mint én és utánam sem fog soha ebben a Földi létben. Ez tudományos tény.

4. Képzeljük el a következő szituációt. Jön egy aszteroida. Becsapódik a Földbe . Mindenki meghal. Na akkor mi történik a körforgásban lévő lelkekkel? Megszűnik a körforgás. Logikusabb feltételezni, hogy a halál után után mindenki a lét egy másik síkjára lép és akkor nem kell azon rágódni, hogyha kihal az élet a bolygón, mi történik a reinkarnációval.....

5. Sok olyan ember, aki azt állítja magáról, hogy valakinek a reinkarnációja az szimplán csak hagyta elszabadulni a képzeletét. A hipnózis során, amikor az egyénnek "feltárják előző életében szerzett élményeit" csupán a képzeletét hagyják elszabadulni és a képzelet által gyártott képet helyeznek az egyén emlékezetébe. Vagy sokan csak hagyják elszabadulni a fantáziájukat, ami lehet a skizofrénia egy nem olyan súlyos fajtájának változata. Tehát sokan, akik azt állítják, hogy előző életükben ők voltak mondjuk Napóleon vagy Mrs. McDonalds, azok szimplán csak skizofrének. Én is bele tudom képzelni magam, mondjuk az ókori Hellász világába, de attól még mégsem életem akkor, mert most élek. Gyártok egy fantáziaképet és azt mondom, hogy ez egy emlék. És akiknek gyenge az akaratuk és a tudatuk,azok elhiszik saját hülyeségeiket. ÉS azokról ne is beszéljünk, akik hazudnak és már ők maguk is elhiszik hazugságaikat.

Tehát a lényeg: csak egy esélyünk van itt a Földön és célszerű ezt kihasználni és az életünket jóra fordítani.


2013. okt. 20. 10:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
"Józan, paraszti ésszel" az nagyobb hülyeségnek hangzik, hogy megszületsz, felhalmozol egy csomó tudást, élettapasztalatot, meghozol bizonyos döntéseket és utána meghalsz, tehát semmi értelme nem volt az egésznek.
2013. okt. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

"tehát semmi értelme nem volt az egésznek."

Dehogynem. Az utódok nemzése. A faj fenntartása. Ez az élet értelme. Csakhogy ezzel az ember nem tud mit kezdeni, mint ahogy azzal a tudattal sem, hogy meghal, és minden megy tovább, mintha mi sem történt volna. Mintha itt sem lett volna. Ezért teremtette magának istent, a mennyországot, az öröklétet, vagy az újjászületést.

2013. okt. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
És ha azt vesszük, a faj fenntartása miért olyan jó. Ha egy ember élete hülyeség, akkor miért értelmesebb ennél az, hogy több nemzedék születik? Valóban értelmetlen lenne az egyes ember élete és a faj fenntartása is, ha nem lenne ott az emberi lélek fejlődése, és a tökéletesség elérésének a lehetősége. Ez viszont csak az újra és újra megszületés által lehetséges.
2013. okt. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

1.Akár menny, akár pokol, az újjászületés megtörténik mindkét esetben. Mindig jobb és tisztább lesz az lélek, és halad a magasabb lélek -síkok felé.

2.Új lelkek is érkeznek, születnek mint lelkek, áramlanak ki, rezgés szerűen, mint valami antennából a rádióhullámok. (Társlelkek és ikerlángok c. könyvben van egy ilyen raz.)

3. A DNS a testre vonatkozik, nem a lélekre. Az ember, az "entitás", nem a test, hanem a lélek. Eredeti isteni lélek. A test a lelket hordozza. A lélek benned, ha nem akarsz tudni róla, szép ház mellőzött lakója, didereg fényes testedben.

4. Egy másik bolygón fogunk újjászületni ebben az esetben.

5.Tisztelnünk kell egymás véleményét, ha nem vagyunk egyetértők, akkor is kerülnünk kell a durva kifejezéseket. Valaki azt hihetné (pl. én), hogy a durva kifejezések csak takargatnak valamit, ez esetben a szűklátókörű szemléletet. Ha olvasnál az ókori Platon filozófiájából valamit, lehet, hogy találnál benne elgondolkodtató részeket.

2013. okt. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 openyoureye ***** válasza:
100%

Kedves kérdező:


1, Az első érved nem tudom honnan szedted, de én még sosem hallottam a rossz hangulatú élményről aki a pokolban járt volna. Persze linkekkel alátámaszthatod az állításod, addig számomra feltevés ugyan úgy, mint a menyország teóriád, mert a fényt ugyan sokan látják, de azt senki sem állíthatja/állítja, hogy az bizony a menyország. Az egy köztes létsík ahonnan a lelkek újra leszületnek. Az állításom ezekkel a könyvekkel tudom alátámasztani:


[link]


[link]


[link]



2, A második állításod is ellentmond önmagának. A lélek nem csak úgy keletkezik a semmiből és nem is azért jön létre, hogy egy megszületendő emberi testet betöltsön, mert különben üres lenne. Valójában jóval több lélke vár leszületésre, mint amennyi test van a földön. Az a feltételezés pedig újfent hibás, hogy a lelkek száma limitálva van és csak annyi születhetne le újra, mint amennyi meghal. Ha ez a feltételezés igaz lenne, az ember kifejlődése, vagy megteremtése után néhány ezer lélek most nem igazán lenne elég mindanyiunknak...



3, Igen és ezzel mit szertnél mondani? Nem a tested születik újá, hanem te magad, mint szellemi lény. Mi ezzel a gond?



4, Jah, mert te úgy képzeled el a reinkarnációt, hogy aki meghal azonnal másik testet ölt az a te tudatlanságodnak az ereménye. Ezzel én nem kérkednék. Szóval ilyen estben először is vannak más bolygók is a világegyetemben, ahol valószínűleg van élet, mert az lenne a legnagyobb vicc ha azt állítanád, hogy nincs. Szóval vagy oda születhetnének, vagy megvárnák a túlvilágon amíg megint lesz egy a fejlődésükhöz megfelelő bolygó ahol leszülethetnek.



Az utolsó szösszenetedre nem is regálnék, mert annyi hülyeséget összehordani amit te ott leírsz, nos, ahhoz csak gartulálni lehet. :)


Ennyit a cáfolataidról. Azt hittem legalább elgondolkoztatsz valami elmés gondolatsorral, de be kell látnom, tévedtem. Még csak meg sem kellett erőlteni magam, pont annyi ideig tartott átgondolni, mint ameddig lepötyögtem. Nevetséges, hogy még arra sem veszik az emberek a fáradtságot, hogy ha cáfolni akarnak valamit, akkor legalább utánna járnának a dolgoknak és így elkerülhető lenne, hogy ugyan azzal a nevetséges érvvel hozakodjanak elő mindannyiszor. Ezekre a "cáfolatokra" simán választ kaphattál volna akár csak 10 perc guglizással is, hisz ezek olyan evidens alap dolgok melyek már mindenütt meg vannak említve. Nem utolsó sorban itt a gyk-n is.


Tessék, itt egy egész oldal hasonló kérdésekkel:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=reinkarn%E1c..



11-nek: Teljesen egyetértek veled.


Miquel-nek:


Tehát az élet értelme a faj fentartása? Minek? Mi különbség van ha létezik egy faj és ha nem? Már kiírtottunk néhányat, változott valami? Ez a leg primitívebb hozzáállás amit valah kitaláltakok agytrösztök. Szaporodjatok csak, úgysem vagytok még elegen...


Üdv,


Openyoureye

2013. okt. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Sowilo ***** válasza:
95%

Felháborító a felfogásod, remélem, tudod. Oké, tegyük fel, hogy nem hiszel a reinkarnációban. Eddig el is fogadnám... de utána azt írod, hogy a menyország-pokol szarságban meg hiszel. A reinkarnációt, amit többezer éven keresztül több vallás logikusan, filozófiai szempontok alapján elemzett, hülyeségnek tartod, viszont a keresztény szemetet meg elhiszed? Hiszel a bibliának, ami egy olyan könyv, aminek a 90%-át az ősi pogány vallásokból ollózták össze, csak meggyaláztak, és eltorzítottak benne dolgokat? Azt hiszem, nincs több kérdésem, elég idióta vagy... de azért kielemzem a hülyeségeidet, nehogy azért csessz le, mert csak oltalak.


1.: a halálközeli élmény nem halálon túli élmény. Lehet egy köztes létsík, ahonnan újjá születnek az emberek, de ami valószínűbb, hogy az elme utolsó hallucinációi. Ja, meg csak nagyjából élik át ugyanazt az emberek, apró eltérések lehetnek. Általában az álmoknak is vannak tipikus sémáik amiket mindenki szokott álmodni, kisebb-nagyobb eltérésekkel. (zuhansz, menekülsz, stb)


2.: ki mondta neked, hogy azonnal reinkarnálódunk, egy másodpercen belül a halál után? Lehet, hogy ezer év múlva. Az idő ebben a szempontban teljesen értelmetlen, itt a világegyetemhez kell viszonyítani, nem az emberekhez. A kvantumfizikában sem beszélnek pédául időről, mert a kvantumrészecskék az idők végezetéig ugyanazok.


3.: remélem vágod, hogy a DNS-nek a testhez van köze, nem a lélekhez.


4.: mert szerinted ez az egyetlen bolygó, amin élet van? Mi vagy te, keresztény?


5.: de ennek mi köze a reinkarnációhoz? Vallásonként megoszlanak a vélemények, hogy kell-e ilyesmivel foglalkozni. Nem jelentheted ki, hogy mindenki aki a reinkarnációban hisz, tudja, ki volt előző életében. Egyébként meg: te nem hiszel benne, ettől még lehet, hogy létezik, mert logikusan nem cáfoltad meg. A skizofrénia meg nem ez. A skizofrén ember jelen időben él meg különböző személyiségeket, nem az előző életére emlékszik. Ajánlom a Harcosok Klubja c. filmet, az tökéletesen bemutatja.

2013. okt. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Sowilo ***** válasza:
100%
Ja, az 5-ös kommenthez még annyit fűznék hozzá: Gautama Sziddhárta buta volt?
2013. okt. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én ateistának vallom magam, ez az én problémám nem érdemes emiatt leszavazni. Viszont, egyes emberek megnyilvánulását nem értem. Miért kell kinevetni vagy hülyének nevezni azokat akik hisznek a reinkarnációban? Ez olyan mintha mindenkit lehülyéznénk akik hisznek valamilyen vallásban. Számomra a vallás és a hit összeegyeztethetetlen a tudománnyal. Én a tudományban hiszek, a biológiában, a fizikában, a kémiában; engem a teológia kevéssé érdekel (habár azért azt tudni szoktam melyik vallás miről 'szól'). De miért kell elítélni azt aki hisz, sok embernek szüksége van rá.

Jöhet a lepontozás!


Üdv, R.

2013. okt. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Sowilo ***** válasza:
100%

18-as, mintha magamat hallanám 2-3 évvel ezelőttről :D Szerintem a tudomány is egy vallás, sőt, gyakorlatilag az átlag embernek a tudomány egy vallás. Az ateizmus is egy vallás, egy hitrendszer. Valamiben mindenképp hiszel, olyan nincs, hogy nem. Az emberi tudatnak elengedhetetlen részei a hitrendszerek. Te találkoztál Mária Teréziával? Nem. Akkor honnan tudod, hogy létezett? Mert azt írja a könyv, meg van róla festmény? Történelmi tények bizonyítják? És azokat honnan tudod, hogy igazak? Mert azt írja a könyv? Honnan tudod, hogy Jézus létezett? Írásos emlékek vannak róla, amiket vagy elhiszel, vagy nem, a hullája nincs meg. Honnan tudod, hogy nincsen élet a Marson? Mert azt mondják neked? Honnan tudod, hogy a nőd nem csalt meg múltkor a buliban, ahova elengedted egyedül? Mert azt mondta, a barinők meg falaznak neki?


Az emberi tudat mindig hisz valamiben. Miben hiszel? Abban, amiben akarsz, illetve ami számodra logikus. A halál utáni dolog csak egy a sok hitrendszer közül. A Buddhisták például rengeteg könyvet írtak már, amiben logikusan, filozófiai elvek szerint elemzik a reinkarnációt, és nem olyan gyenge érvekkel, mint a kérdező.


Én arra jutottam, hogy a pogány(!!!) vallásoknak és a tudománynak együtt kellene működnie. A hinduk, tibeti buddhisták például már többezer éve tudtak olyan kvantumfizikai tényeket, amikre még csak most kezdünk rájönni. Az emberi testnek olyan funkcióit aknázzák ki, erősítik fel, amiről a tudománynak ma még gőze sincs. Szerintem a pogány(!!!) vallásoknak és a tudósoknak kölcsönösen irányt kellene mutatniuk egymásnak, így lehetne a legnagyobb fejlődést elérni.


Valakinek van valami véleménye erről az eszmefuttatásról? :D

2013. okt. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 openyoureye ***** válasza:
100%

Kedves, vagz nem kedves Sowilo,


Tetszett a 16-os kommented, nagyon lényegre törő és szókimondó az enyémmel szemben. Amit pedig a 19-ben fogalmaztál meg arról, hogy az ateizmus is csak hiten alapszik, nos ez is való igaz szerintem. Nevetséges, hogy bizonyos dolgokat amiket ők úgy gondolnak, azt tényként kezelik/hívják. Ráadásul ez csakis az ő privilégiumuk. :)


Kíváncsian várom az ateisták válaszait arra a TÉNYRE amire felhívtad a figyet.

2013. okt. 25. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!