Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi a különbség a predesztináci...

Mi a különbség a predesztináció és a karma között?

Figyelt kérdés
Lehet hogy buta kérdés, de nem igazán vagyok tisztában a kettő fogalmával, és ebből kell házidolgozatot írnom etikára, ezért is kérdezem, itt biztos van valami hozzáérő személy.:) Nagyon hálás lennék a pontos válaszért! :)

2013. dec. 8. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Ezek vallási dogmák.


A predesztináció az eleve elrendelés elve. Keresztény dolog. Isten előre elrendelte, hogy ki fog a pokolba és ki a menyországba kerűlni. Egyébként érdekes egy vallásos dogma, mert logikailag hibás (milyen meglepő). Ellenkezik a szabad akarat elvével.


A karma meg arról szól, hogy minden cselekedetünknek ugyanakoora hatása lesz ránk nézve. Ez keleti vallásokba és fiozófiákban van jelen.

2013. dec. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Ja bocsi nem válaszoltam a kérdésedre :D


A predesztináció meghatározza előre, hogy mi lesz a sorsod attól függetlenül hogyan cselekszel, a karma viszont nem. A karma a cselekedeteid alapján alakítja azt.

2013. dec. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, felpontoztalak :)
2013. dec. 8. 15:53
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

1-hez + : a predesztináció kizárólag Kálvin téves nézete volt - ma már a református ok sem fogadják el. Isten képmása szabad- megismerésében és alkotásában is isteni.

"Ahogy egy gyermek utánoz minket játék közben, úgy utánozzuk játékunkban mi azokat az erőket, amelyek a világot teremtették és teremtik." - mondta Paul Klee.


A karma- (a szó a szanszkrit cselekedet szó gyökéből képzett) arról szól a karma tan,hogy minden cselekedetünknek következménye van : ok-okozati láncolatban (a szanszkrit karmabandha =karmikus kötelék erre a törvényszerű láncolatra utal) És hát... a jó cselekedeteknek jó következményei (következő láncszemnél ez már mint ok) az ártó tetteknek ártalmas következményei (és szintén a köv.ben, mint ok ) lesznek.

Ezért használják (mind a hinduk, mind a buddhisták) a "jó karmát csinál" kifejezést, ha valami jót tesz (tanul, csinál,mond) valaki

aa (jó karmát csináltam, hogy erre időt szántam, asszem:))

2013. dec. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!