Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Valaki aki sokat tud a reinkar...

Baby2014 kérdése:

Valaki aki sokat tud a reinkarnációról .12. hetes terhes vok, és sajnos a párom anyukája 1 hete eltávozott, azóta a nővére azt hajtogatja, hogy majd az anyja lelke fog beleköltözni. Ha újjá is születik a lélek nem hiszem h a gyereke gyerekébe?

Figyelt kérdés
Én nem akarom, hogy ez történjen,én szerettem őt, meg minden, de nem olyan elvei, tulajdonságai voltak,amit szeretnék a gyerekemnek, meg azt se akarom, hogy így kezeljék. Ez hülyeség, hiszek a lélekvándorlásba valamilyen szinten, de ezt nem hiszem el. meg hogy egy 33 éves embernek hogy jut ilyen az eszébe. Nyugtassatok meg, ha tudtok többet erről a lélekvándorlásról. :)
2014. márc. 2. 11:27
 1/7 lmaopony válasza:
mivel már 12 hetes terhes vagy..a babának már van lelke és már él szóval nem fog lelket "cserélni" nyugi ez hülyeség :)
2014. márc. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1-es igaz. A fogantatáskor már ott az inkarnálódó lélek.

Sok fontos már el is dől,pl.a neme. Ne törődj a nővére babonás-mániás(hajtogatja...)effektusaival, valószínű anyja elvesztése fájdalmában ez egy enyhülés számára. Magánügye. NE hagyd, hogy bármilyen szinten ezt neked átadja!! ne hagyd, hogy bebeszélje neked (magadban legyints, ne reagálj)

Megjegyzem: pont ilyen helyzet volt az első gyermekünknél (csak nálunk ilyen butaságot nem hangoztatott senki. Semmiféle hasonlóság nincs a (már felnőtt) gyerekünk és az ő magzati korában elhunyt nagymama közt, semmilyen tekintetben. (mellesleg nagyon jó ember volt, és nem lett volna baj, ha valamilyen vonása benne megjelenik, de nem jelent meg)

A gyermek adottságokkal születik, potenciális képességekkel, Isten gyermekeként (ez azt jelenti, hogy fogantatáskor már eldől, EMBER lesz, nem okapi, káposzta stb - és megismerőképessége és alkotóképessége potenciálisan adott : de hogy milyen lesz, hogy ezeket hogy tudja majd kibontakoztatni az 100%-ban a környezetétől függ, a szocializációtól, első 3 évben főleg az élettérében jelenlévőkől, az anyától és az apától. Az ember az emberré levést az embertől tanulja.

Remélem, hogy tudtam segíteni, és megnyugtatni is.

2014. márc. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, hogy hamarabb választott minket a baba, és akkor ő már egy "újjászületett lélek". De köszönöm a sok jó tanácsot, teljesen megnyugodtam:) Nagyon aranyosak vagytok.:)
2014. márc. 2. 12:12
 4/7 ironsky válasza:
Amikor teherbe estél egy lélek már kiszemelte magának a családotokat. Biztos vagyok benne hogy nem kell aggódnod.
2014. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!

Amikor egy gyermek megfogan, annak karmikus előzményei vannak. Egy lélek világrajövetelét bonyolult dolog megszervezni. Az, aki téged és a párodat választott szüleinek, sok mindent figyelembe vett már azelőtt, hogy az a magzat megfogant volna. Tudja, körülbelül miként álltok a gyerekneveléshez, milyen lesz a TI további sorsotok az ő fejlődése szempontjából, és arra is ügyelnie kell, hogy az a test, amiben élni fog, milyen lesz. Bizonyos elméletek szerint maga a lélek választja ki a fogamzáskor összeolvadó sejteket, hogy olyan test jöjjön létre (olyan nemű, olyan adottságú, olyan betegségekre hajlamos), amire neki ebben az életben szüksége lesz. Mivel Te már hordozod a babát, ez a folyamat végleg lezajlott, a lélek hozzákötődött a magzathoz, és valóban nem kell félned, hogy ismerős vagy rokon lélek úgymond "befurakszik" az életetekbe.

Nyugodj meg, örülj a kisbabádnak, és amikor megszületik, gondolj úgy rá, hogy ott lakik benne egy felnőtt, aki tőled kér segítséget a felnőtté válás hosszú útján.

Szép és problémamentes terhességet kívánok! :)

2014. márc. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépeket írtál:) Köszönöm szépen, jól esnek. Igaziból mi nagyon várjuk,már 1éve próbálkoztunk mikor spontán sikerült, pedig a nőgyógyász azt mondta nehezen lesz,és lehet kell majd lombik,de szerencsére nem így lett.Nagy az öröm, csak tényleg olyan rosszul érintett mikor a nővére ezeket mondta, hogy elkezdtem aggódni, de már látom felesleges, úgyh nagyon köszönöm mindenkinek.:)
2014. márc. 3. 10:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Reinkarnáció szó jelentésének utánanéztél már? Talán kezdhetted volna ezzel. A reinkarnáció latin szó, jelentése "újra megtestesülés".


A lélekvándorlás egy nyugati félrefordítás, amit a hinduizmusból ered, de még ott sem lélekvándorlást jelent. Ennyit jelent, ha agyatlan new age tanok elterjednek.


A reinkarnáció azt jelenti, hogy egy embernek a tulajdonságai és karmája öröklődik tovább az utódjában. Általában egy generációt átugrik. A lélek és a fizikai tulajdonságok öröklődnek tovább. A tulajdonságok azon része öröklődik, amelyek a karmikus feladatok megoldásához szükségesek. Na most azért több rétegű ez a dolog is. Mivel van egyéni karma (ez halálunkkal általában megszakad), van családi karma (ez az amit közvetlen rokonaink örökölhetnek) és van nemzeti karma (ma már ezzel nem törődünk, de őseink igen komolyan vették ezt a dolgot).


Tehát összegzésként. Ne lepődj meg, ha olyan tulajdonságait fedezed fel a gyerekednek a jövőben, amelyek a nagyszülőkre emlékeztetnek. Ez teljesen természetes és rendjén való. Attól pedig soha nem kell aggódni, hogy egy halott ember lelke belemászik egy éppen születő ember testébe. ... Tényleg, folyamatosan ebbe a baromságba ütközöm, és elképzelni sem tudom, hogy honnan szedik ezeket a blődségeket. Nah mindegy...

2014. márc. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!