Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Nem létezik olyan, hogy...

AkitLáttálÁlmodban kérdése:

Nem létezik olyan, hogy szabad akarat?

Figyelt kérdés
Biológiailag,vagyis tudományosan vannak dolgok amik irányítják az ember életét és a döntéseket. A lélek vagy a karma az ami miatt ide születtem? Voltam természet gyógyásznál aki azt mondta nekem, hogy a karma dönti el melyik lélek lesz az anyukám és az apukám. Igaza volt? Ha megszületik valaki akkor előre megvan írva a sorsa, mert a lélek(vagy a karma)úgy döntött? A válaszokat előre is köszönöm.

2014. máj. 8. 16:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
De.
2014. máj. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
És minden egyes döntésem a jövőben előre megvan határozva?
2014. máj. 8. 16:30
 3/23 A kérdező kommentje:
Elnézést, de bővebb választ szeretnék.
2014. máj. 8. 16:31
 4/23 anonim ***** válasza:

szabad akarat mindig van, rajtad áll mit csinálsz.

semmi nincs kőbe vésve!

egy helyzet mindig kétféleképpen oldható meg, ha válaszút előtt állsz!(min kétféleképpen), lehet jó vagy rossz, vagy köztes állapot amit választasz, de az lesz a döntésed, és akkor már az mellett kell kiállnod!

2014. máj. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a sorsod meg van előre írva, azt nem úgy kell elképzelned, hogy akkor te most egy év múlva pl. egyszerűbb példát hozzak fel dohányozni fogsz, és onnét kezdve az életed végéig úgy is marad, hanem vhogy hasonlóan, hogy előtted lesz a lehetősége, hogy rágyújtasz-e, vagy se, de végül a döntés a tiéd lesz. Tehát, hogy megvan írva a sorsod az csak szerintem a helyzetekre értendő, azaz mindig van egy pro, és kontra verzió annak függvényében, hogy mikor hogyan döntesz.

Mindezt én nem csak a természetgyógyászatra, vagy karmás verziókra írom, ez mindennel így van szerintem, pl. keresztényekkel, budhistákkal is stb.

Az életünkön felül a szabad akaratunk a legnagyobb ajándékunk, ezeket csak a "gonosz" próbálja elvenni tőlünk, illetve mi saját magunk is sok esetben magunktól. Azaz az a legtöbb esetben az ember saját maga a legnagyobb ellensége. Lehet kicsit hülyén fogalmaztam, bocsi érte.

2014. máj. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ja, és hogy a hszben feltett kérdésedre is válaszoljak. Nem, a döntésed nincs meghatározva, hogy miről, hogy fogsz dönteni. Ha vki ilyet állít neked bárhol, az hazudik. Nem vagyunk robotok, a másik meg, ha meg nem hazudna az illető, akkor talán tudomány által bizonyítsa be.
2014. máj. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem az életed minden lényeges körülményét a lélek határozta el, aki viszont te vagy. Te most nagyon az egóddal azonosítod magad, pedig nem csak egy személyiség vagy és nem csak ennek az egy személyiségnek az egyetlen oldala. Nincsen kiaknázatlan élet, minden oldaláról megtapasztalod. Minden döntési lehetőséget átélsz, bár most nem vagy ennek tudatában. A lehetségességek elméletéről beszélek. Ennek a jelenlegi személyiségednek vannak lehetséges alternatívái, akiknek a szemszögéből persze ez az itteni éned is csak egy lehetséges én. A halálod után összegződnek a tapasztalatok és mindegyiknek tudatában leszel. Ezenkívül vannak más személyiségeid is, a reinkarnációs énjeid, más életek. Mivel az idő csak egy illúzió, így ezek az életek mind párhuzamosan zajlanak, ezért nincs lehetőség karma szerinti büntetésre vagy jutalmazásra. Egyébként is torzak a jóról és a rosszról alkotott fogalmaink.

Én ebben hiszek. Forrás: Seth könyve.

2014. máj. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek a karmában. Én azt hiszem, hogy a születésünk előtt kiválasztjuk a legfontosabb szereplőket, az alapján, hogy nekünk vagy nekik mit kell tanulniuk az élethelyzetből, ami majd adódik.


Nincs semmi kőbe vésbe, minden egyes lépést nekünk kell az életben eldöntenünk.

2014. máj. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Minden döntésed az adott helyzetben fennálló körülmények által meghatározott, azok kényszerének eredője. Tehát nincs önálló akarat, az ember tevékenysége a külvilágtól elválaszthatatlanul függ.

És mivel a külvilág eseményei is egymástól függnek, minden változás eme bonyolult kapcsolati háló által predesztinált.


A világegyetem történései minden egyes időpillanatban az előző időpillanatban történtek következményei. Lehet azt mondani, hogy úgy döntesz változtatsz a dolgok folyásán, de ez a döntésed és az erre irányuló cselekvésed is csak egy előre kiszámítható következmény.:)

2014. máj. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:

Ha megvan előre írva a sorsom, akkor azt csinálhatok amit akarok?


És ha a lélek határozza meg, akkor ha az én lelkem úgy határoz, hogy mindig levadássza mondjuk a te lelked, akkor a te lelked sem dönthet szabadon, nem? És ilyenkor mondhatjuk, hogy az én lelkem a te lelked felett áll?

2014. máj. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!