Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan gyógyszer, ami...

Létezik olyan gyógyszer, ami némileg kordában tudja tartani a durva kényszeres evésrohamokat (nem bulimia), amikor a puszta akarat már kevés?!

Figyelt kérdés

2013. júl. 17. 12:28
 1/4 anonim válasza:

1. Az akaraterő fejleszthető.

2. Ha gyógyszerre hárítod a megoldást a saját felelősséged helyett, akkor éppen ellenkező hatást váltasz ki.

3. Ha mindenképp gyógyszer mellett döntenél, akkor ajánlanék valami homeopátiás készítményt "ártani nem használ" alapon, de akkor 100%-ban hinni kell benn.

2013. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az akaraterőmmel nem gondolnám, hogy gondok vannak, illetve, hogy voltak. Mindig erős akarattal és kitartással rendelkeztem, több dolgot elértem ilyen módon, még olyanokat is, ami nem érdekelt és nehéz is volt, de végigcsináltam, ha már belefogtam stb... de.. ezen a téren olyan szinten elerőtlenedtem, hogy már nem látok megoldást kizárólag "saját" segítséggel. Magamban már nem bízok, mert ez erősebb nálam. 10 éve küzdök. Persze sokáig bírom, de leginkább csak úgy, hogy szinte nem is eszek és csak olyat, amit nem szeretek, hogy "ne csábíthasson el semmi", amivel nem tudnék leállni. Nekem az hogy pár falat a finomból egyszerűen nem megy. Stb. A gyógyszert SEGÍTSÉGnek alkalmaznám, nem attól várnám a megoldást, csak magamtól, de jólesne egy kis induló löket, ha már lelkierőm kevesebb van. (Jelenleg) Érdekelne hogy van ilyen szer????
2013. júl. 17. 17:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen gyógyszer. A bajodat feltehetőleg az okozza, hogy egy egységnyi szénhidrátbevitelre az átlagnál nagyobb inzulinválaszod van, ha rád illik az alábbi: ha eszel, egyre éhesebb vagy, az éhség nem múlik, egész nap ennél, hiába eszel bármennyit, sosem érzed telítettnek magad, egyáltalán nem enni könnyebb mint keveset enned. Ez gebetikailag dől el. Az inzulin kétfázisos felszabadulása mértékének csökkentésével lehet étrenddel ezt mérsékelni, vannak erről könyvek.
2013. júl. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
gyomorgyűrű
2013. júl. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!