Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Az Eredeti életcélja az...

Az Eredeti életcélja az emberiségnek (lent) te is így gondolod?

Figyelt kérdés

A halhatatlant kell megragadnunk egy halandó testben.

Hinnünk kell egy láthatatlan Istenben.

Olyan világban kell megtalálnunk a szeretetet,amelyet eláraszt a gyűlölet.

Bőséget kell látnunk,miközben mindenki arról panaszkodik, hogy hiányt szenved.

Ott kell szabadságra lelnünk,ahol államvallás az irányítás.

Becsülnünk kell magunkat ,mikor mindenki bírál és megaláz.

Észre kell vennünk a szépséget a csúfságban.

Kedvességre és lelki derűre kell szert tennünk egy bizonytalan világban.


Oszthatjátok! csak ha tetszik!:)

engem megérint mikor olvasom!!!titeket nem?



2014. máj. 13. 00:00
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
baromság
2014. máj. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Azt hittem te irtad.

De érdemes megprobálni és meglátni a jót. Lehet depizni de az kinek jo?

Max ha elindit egy fejlôdést.

2014. máj. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
nem, ez badarság, akárki is írta, csak Magyarországra koncentrált, és ez nem cél, a cél az, hogy elérjünk valamit, ezek közül egyik sem az
2014. máj. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az emberségnek és mindegyik élőlénynek a Földön a fennmaradás a célja az élet értelmetlen neked kell értelmet adnod az életednek nem fordítva az pedig mindegy, hogy miben hiszel.
2014. máj. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Shai-Hulud ***** válasza:
27%

Az életnek nincs CÉLJA... Még az emberi életnek se.

Egyszerűen csak kialakult, és létezik.

Minden különösebb cél nélkül.

2014. máj. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, mi az, hogy "eredeti".

Kétféle megközelítés van. Egyrészt a földi evolúció és élővilág részei vagyunk, és ilyen értelemben az ember célja (is) maga az élet, az életben maradás és túlélés. Ezen kívül van egy humán megközelítés, erről szólnak a "mi az élet célja, értelme" kérdések, de mivel ilyen extra célt nem kaptunk a természettől, nekünk kell megalkotnunk azt. Ilyen célok lehetnek azok, amiket idéztél, de ezek nem "eredeti" célok, hanem magunk alkotta célok, hogy ne érezzük üresnek az életünket, és esetleg még élvezni is tudjuk. Ha ezeket valami ősi eredendő céloknak nevezzük, akkor könnyebb elfogadni őket, de ettől még magunk által kitalált célok.

Mondjuk ettől még teljesen elfogadhatóak, nincs velük semmi gond. :)

2014. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Pusztán biológiai szempontból az élet egyetlen célja a reprodukció, tehát hogy biztosítsa és fenntartsa a körforgást: megszületek, nemzőképes leszek, gyerekem születik. Aki aztán szintén nemzőképes lesz és gyereke születik...

Hogy ezen kívül mivel töltöm meg, mire koncentrálok a magam körüli dolgokból (pozitív, vagy negatív történésekre), avagy Istenben hiszek-e, teljesen egyéni döntés kérdése. Nem lehet azt mondani, hogy igenis EZ, vagy AZ az emberi lét célja.

A kérdésre a válaszom: nem, nem érint meg. Az egyik hozzászóló olyasmit írt, hogy csak Magyarországról szól. Én is valami ilyesmit érzek. Igaz a mondás: sírva vígad a magyar. Egyszerűen szeretünk szenvedni. Nekem ez az idézet arról szól, hogy ugyan minden nagyon sz*r körülöttem és mindenki csak rossz és támadó, én viszont hősként veszem fel velük a harcot. Ez mind szép és jó, csak nekem álszent. Mert ha igazán meg akarná tölteni az életét jóval, akkor nem a negatívra koncentrálna. Mert hiába mondja minden sorban azt, hogy harcol a negatív és rossz ellen, valójában minden sorban pont arra koncentrál.

2014. máj. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!