Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi történik a halott emberek...

Mi történik a halott emberek lelkével?

Figyelt kérdés
2014. máj. 27. 08:31
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
66%

Még mindig a legműveltebbek kiváltsága annak ismerete például, hogy az embernek idegrendszere van (nem pedig "lelke").


Friedrich Nietzsche

2014. máj. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
34%
Én nem is értem, hogyan lehet hinni ilyenekben. Reinkarnáció és karma, most komolyan? Hogy lehet, hogy még mindig vannak emberek Európába, akik képesek hinni ilyen vad baromságokban?
2014. máj. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
59%
Miért zavar ez téged ? Egyáltalán miért szólsz hozzá is a témához ,ha te ennyire szkeptikus vagy ?! Mindenkinek magánügye miben hisz ;vagy nem hisz !
2014. máj. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
50%
Ha az elmenetele véglegessé vált, akkor elsőként pontról pontra végignézi a leélt életét, és kielemzi, értékeli azon segítőivel együtt, akikkel annak idején megtervezte azt. Világossá válik előtte, hogy indulásakor miket óhajtott megtapasztalni, milyen karmákat vállalt, és mely területeken akart fejlődni. Ekkor kerül tisztába azzal, hogy amikor pl. az árvízben tönkrement a háza, balesetet szenvedett a felesége, vagy épp veseköve lett, ezen események milyen lehetőségeket tartalmaztak a fejlődésére, és mennyit sikerült ezekből tanulnia. Átlátja azt, hogy melyek azok a hibák, amiket már az előző életeiben is elkövetett, és a mostaniban sem sikerült kiküszöbölnie. Ezért ennek a megoldását a következő életében, valamilyen formában, újból napirendre kell tűzze. Tudatosul benne, hogy az egész földi élet nem más, mint saját maga valódi lénye fölfedezésének, megismerésének, és működtetésének az iskolája, és meglátja, hogy mit, és milyen mértékben teljesített ebből eddig, hol tart ebben a folyamatban.
2014. máj. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
És ez a lélek gondol az itt hagyott szeretteire?
2014. máj. 27. 09:10
 6/23 A kérdező kommentje:
Vagy látja őket?
2014. máj. 27. 09:13
 7/23 anonim ***** válasza:
50%
A lélek érzi szerettei szomorúságát ,gondolatait .. A halált megelőző napokban, és a halált követő napokban is, megváltozik az eltávozó viszonya az őt körülvevő földi világhoz. A történésekhez, az emberekhez, és a saját testéhez sem úgy viszonyul már, ahogy emberként szokott, hanem a benne lévő lélek vizsgál. Bár nekünk embereknek nagyon fontos, hogy szerettünk fizikai testét minél odaadóbb gondossággal lássuk el - hiszen ez kötelességünk -, de a haldokló vagy a frissen elhunyt lélek számára ez nem igazán felfogható. Mert a teste már egyre kevésbé képes számára jelzéseket küldeni, így az ilyen jelzések jelentősége is fokozatosan csökken. Ami igazán fontos, amit igazán lát a lélek, az az a szándék, az a lelki tartalom, ami őt körülveszi, ami őfelé irányul. Emlékezni is már csak érzelmileg tud, és nem a gondolat által. Tehát olyan formában kötődik az ittmaradókhoz, hogy azok érzéseit, az őhozzá fűződő lelki kötelékeket, lelki indíttatásokat, az őróla szóló lelki tartalmakat éli át .
2014. máj. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%

Halálunk pillanatában, mikor lelkünk elhagyja a testünket, a legtöbb nem spirituális ember ekkor ébred rá, hogy valójában nem ő halt meg, Ő tovább él, csak a fizikai ruháját vetette le. Ekkor a léleknek lehetősége van még, itt maradni a földön, elbúcsúzhat a szeretteitől, megnézheti akár a temetését is. Ekkor fogja megtudni igazából azt, hogy őt ki szerette és ki nem. Mármint nem a temetésen tudja meg, hanem halála utáni időszakban. Ekkor a lélek úgymond „szabadon” mászkálhat itt a földön, és szó szerint értsd olvashat a gondolataidban!

Ha egy társaságban vagy akár a gondolatodban az elhunytról gondolatok jelennek meg, beszéd téma lesz, akkor ő ott megjelenik, és próbálja a saját igazát a lélek elmondani. Pl: Én szerettelek téged mindig, még akkor is ha te nem úgy gondolod… vagy: én akkor azt az adott pillanatban nem úgy gondoltam mint Te, kérlek bocsáss meg nekem….stb. De itt felsorolhatnék millió és millió példát. Szóval a lényeg az, hogy a lélek kap egy kis időt és még itt maradhat a földön, nem muszáj neki hazamenni a fényhazába.


Mennyi időt kap a lélek ?


49 napot ! Igen jól látod Negyvenkilenc napot! De ebből is az utolsó 7 nap már elég kritikus, ezért inkább azt mondják, hogy 42 napja van a léleknek, hogy hazatérjen a fénybe, mert ezután bezárul a kapu, és megszűnik a lehetősége a szabad távozásra. ..

2014. máj. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
7%
Kérdező ,érintett vagy most ebben a témában ?
2014. máj. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A lélek az nem a lélegzet? Úgy tudtam, hogy a hallottak nem lélegeznek.
2014. máj. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!