Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért van az, hogy a karmáról...

Miért van az, hogy a karmáról mindenhol a neten csak magyarázó cikkek vannak? Olyannal még nem is találkoztam hogy valaki cáfolná hogy létezik.

Figyelt kérdés
És honnan tudják biztosra az emberek ha elmennek egy szakemberhez, hogy igazat mond az előző életükről ? Mindenki ezer százalékig biztos benne hogy ha azt mondták neki hogy előző életében valami szörnyűséget csinált, most azt kapja vissza.
2014. aug. 3. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Létezése cáfolata: nincs bizonyíték létezésére!

Nem azt kell bizonyítani, hogy valami nincs, hanem azt, hogy valami van!

Az nem bizonyíték, hogy sok "előző élet-kutató" állítja igazat mondanak...

2014. aug. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A 'karma' eredeti értelemben önmagában tapasztalható: cselekedek láncolata (a szó is a szneszkritˇkr gyökből ered: cselekedni, alkotni, teremteni), ami ok-okozati összefüggések szerint működik törvényszerűen. Ezt tapasztaljuk. Pl.:Ha sokat kiabálsz berekedsz -> és utána suttogva beszélsz-> orvoshoz mész->gyógyít->tanulsz belőle->kevésbé ordibálsz legközelebb (a koncerten ) Ez is karmikus. Láncolat.

Az, hogy ez több életen át hat, az egy plusz elképzelés, szerintem nem bizonyítható. Vannak olyanok, akik emlékeznek előző megtestesülésekre, de ez nekem nem jelent semmit, és semmiképp nem lehet sz igazságtartalmát felfedezni (és nem is érdekel) A "szakembert" általában pénzért érdekli. Sajnos ennek sem tud senki utánanézni.

A karma és a sors nem ugyanaz és nagyon nem szabad összekeverni. A karma csak tőlem függ. Az, hogy hová születünk, milyen környezetben, milyen sorscsapások érnek szerintem nem karmikus. pl.: Nem ugyanaz egy etióp csecsemőnek lenni, mint Kanadában egy milliomos családba születni stb.

2014. aug. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*szanszkrit
2014. aug. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahogy senki sem foglalkozik azzal sem, hogy a reformátusok ellen érveljen. Egyszerűbb isten léte ellen érvelni, mint végigjárni az összes vallást, és mind ellen külön érveket találni. Ehhez hasonlóan senki nem foglalkozik külön a karmával. Ha megmutatjuk, hogy a "lélek", mint testtől teljesen elválasztható entitás léte értelmetlen és alaptalan, akkor megmutattuk, hogy a lélekvándorlás, karma, és minden hasonló dolog értelmetlen és alaptalan. A lélek léte ellen érvelő cikkek, videók, stb. pedig könnyen találhatóak.



"A 'karma' eredeti értelemben önmagában tapasztalható: cselekedek láncolata (a szó is a szneszkritˇkr gyökből ered: cselekedni, alkotni, teremteni), ami ok-okozati összefüggések szerint működik törvényszerűen. Ezt tapasztaljuk. Pl.:Ha sokat kiabálsz berekedsz -> és utána suttogva beszélsz-> orvoshoz mész->gyógyít->tanulsz belőle->kevésbé ordibálsz legközelebb (a koncerten ) Ez is karmikus. Láncolat. "


Lehet, hogy eredeti értelmében ezt jelenti, de amíg a világon egy darab ember sincs, aki elsősorban ezt érti karma alatt, addig ez csak fölösleges okoskodás.

2014. aug. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

perszehogy 'okoskodás', nem gondoltam, hogy megért valaki, csak ülök itt reszelgetem a körmeimet és hülyeségeket beszélek, mint a nyuszi - de a karma nem egyenlő a reinkarnációval és a SORSSAL - ezt nem egy ember (pl. én) hanem milliók tudják. Vegyük csak a buddhistákat, akik nem tartják realitásnak a reinkarnációt (mint a hinduk), mivel nincs olyan szubsztancia, ami vándorol, de KARMÁVAl viszont erősen foglalkoznak)

üdv.: az okoskodó

2014. aug. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, én nagyon is megértem amit írsz :)
2014. aug. 3. 14:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Szó nincs arról, hogy nem értettem meg, amit írtál, csak nem gondolom, hogy releváns a kérdéssel kapcsolatban. Amit te is megérthettél volna, ha felfogod a szavaim jelentését ahelyett, hogy 5 éves kisgyereket játszol.
2014. aug. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt kell bizonyítani, hogy van egy hasonló kutatásnak pont az a lényege, hogy bebizonyítód a kételkedőknek, hogy van reinkarnáció, csak akkor jöhet szóba a cáfolat.

A reinkarnációra még egyáltalán nem született elfogadható magyarázat pontosan ez az témakör, amit nagyon nehéz lenne bizonyítani a sok hasonló élettörténet miatt konkrétan annyi ember él a Földön, hogy ennek gyakoriságából hasonló élettörtek születnek.

Én szívesen foglalkozók ezzel a témával az pedig nem igaz, hogy senki nem foglalkozik ezzel, csak azt nem szeretem, amikor hittel érvelnek mert a hit és valaminek létezését bizonyítani két külön fogalom.

2014. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Napfonat ***** válasza:
A "karma" nem egy darab krumpli, amit meg lehet fogni, és bizonyítom, hogy van. A karmát úgy lehet bizonyítani, hogy nagyon tudatossá válsz, és figyeled magad! Minden megnyilvánulásodra odafigyelsz, és figyeled, hogy milyen válaszreakció érkezik rá, akár egy váratlan irányból. Az "Isten nem bottal ver" népi mondás is abból az ősi bölcsességből merít, amely alapvetőnek fogadja el a karma létezését.
2014. aug. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!