Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Akik hisznek a reinkarnációban...

Akik hisznek a reinkarnációban kevésbé ítélik el a gyilkosságot illetve kevésbé félnek a haláltól?

Figyelt kérdés
Mindkét kérdést arra alapozom, hogy ha egyszer valaki úgy fogja fel, hogy nemcsak egy életünk van akkor az életnek csökken az értéke, ha valakit meggyilkolnak akkor úgyis fel lehet fogni, hogy csak " továbbküldték", ami mégis másképp hangzik, mint hogy valakitől elvették az egyetlen életét, a természetes halált pedig szintén csak egy továbblépésnek, ahol bármi más megtörténhet velünk, akár jobb is lehet a mostani helyzetnél.

2014. okt. 2. 23:19
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%

Gyilkosság elfogadhatatlan számomra, én magam viszont nem félek a haláltól.

Megölni valakit (kivéve az eutanáziát) bűn, rossz karmát okoz. Én úgy gondolom, hogy minden emberi lény élete szent és sérthetetlen. Olyasmi amit nem vehetünk el a másiktól, megint csak kivétel az eutanázia. Épp ezért abortusz ellenes is vagyok.

2014. okt. 4. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én is csatlakozom az előttem szólóhoz!
2014. okt. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%

"... aki hisz a karmában, az abban hisz, h az ebben az életben elkövetett bűnei kihatnak a következő életére..." [10]

Nem "néztem be"!

Ugyanis nem ez a Karma!

A Karma tanai szerint az előző életek tettei kihatnak a jelenlegire és a jelenlegi életben elkövetett tettek kihatnak a következő életre!

A Karma tanai szerint az elmúlt "jó élet" hibái a jelenlegi rossz okai.

.

A karmikus tanításnak több faja van, olyan is, hogy a jelengi élet nagy hibája következtében akár állatként, netán bogárként születik ujjá az illető. (Ezért van olyan vallás, akik tagjai söprik maguk előtt az utat, nehogy valamelyik ősök életét kioltsák.)

2014. okt. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mivel a Buddhizmusnak is mint a kereszténységnek különböző ágazatai vannak. Nem minden Buddhista söpri az utat. Ja és aki söpri, azzal mi van?
2014. okt. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hiszek benne, pontosabban hittem de rettegek a haláltól. Attól hogy itthagyom azokat akiket szeretek...


De egyre kevésbé hiszek benne. Ez a h7lye new age divathull@m miatt a lélekvándorlás tana felelőtlenné teszu az embereket, mondván: "ó majd egy következő életben megoldom ezt vagy azt a problémát, most sajnos nem tehetek ellene semmit. Ez egy ilyen élet"

És elpazarolják ezzel tömegek az életüket

2014. dec. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 homo ludensz ***** válasza:
Nem csak te félsz a haláltól,hidd el mindenkiben benne van egy nagyon erős életösztön és azt csak egy megváltozott tudatállapotban tudja bárki is felülírni. A bátrak is az adott felfokozott adrenalin szinttel.A csoportban rohamozó katonák,vagy egy lovasroham valóban kiiktatja a félelmet. Amikor csendben eltöpreng ezen tiszta elmével valaki akkor bizony mindenkiből előtör az ismeretlentől való félelem,mivel semmi szavahihető magyarázat nincs róla. Ezért azzal nyugtatja magát ami van,feltámadás,újra leszületés és ezek különböző válfajai.
2014. dec. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!