Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Aki a reinkarnációban hisz az...

Aki a reinkarnációban hisz az elfogadja, hogy soha többé nem találkozik az elvesztett szeretteivel?

Figyelt kérdés

Nekem nem rég halt meg az anyukám, korábban csak a nagymamámat és a kutyámat vesztettem el a szeretteim közül, már akkor is abban hittem,hogy a halál után egy helyen találkozunk és ott lesz mindenki, de most még jobban ebben hiszek mert így könnyebb, de eközben az újjászületést reálisnak tartom viszont nem akarok benne hinni mert akkor abban a tudatban kéne élnem,hogy soha többé nem találkozok az anyukámmal és ha még így is van könnyebb úgy élnem,hogy abban hiszek,hogy mégis.

De ez a helyzetemből érhető,hogy így akarok gondolkozni, viszont akik még nem veszettek el hozzájuk igazán közel álló személyeket azok hogy tudják elfogadni,hogy ha valakijük meghal soha többé nem találkozhat vele?


2014. aug. 18. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak az én "hitem", de:


ha reinkarnálódsz, attól még a következő életben találkozhatsz anyukáddal, sőt, a karma tana szerint nagy valószínűséggel fogsz találkozni a most körülötted élő emberekkel, csak esetleg más viszony lesz közöttetek (pl. nem anya-gyerek, hanem testvér, stb.). Attól, hogy nem ugyanazt a szerepet fogjátok játszani, mint most, ő még ő lesz.


Igazából abban hiszel, amiben akarsz, 100%-os igazat erről sajnos senki nem tud mondani. Sajnálom, hogy ez történt veled.

2014. aug. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Az emberek milyen sokat tudnak a karmáról, egy olyan bizonyítatlan teóriáról, ami szembe megy mindennel, amit a világról tudunk. Ilyenkor mindig elcsodálkozok, és sosem tudom, hogy az emberek ennyire okosak vagy ennyire buták.
2014. aug. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha ujjá születsz, akkor átmenetileg elvesztesz minden emléket az előző életedről. Ha nem születsz ujjá, akkor viszont egységbe kerülsz mindennel. Az itteni ellenségeidre is ugyanúgy fogsz tekinteni, mint a legjobban szeretett hozzátartozóidra... Mindannyian testvérek vagyunk.


Ha a lélek inkarnálódik, akkor felvesz egy szerepet. Egy gyermek szerepét, majd felnő és szülővé válik, majd megöregszik és eltávozik. Ezt ismétli, míg rá nem jön, hogy mi is történik valójában vele. Aztán eldönti, hogy folytatja e, azzal a kockázattal, hogy újra elfelejthet mindent egy újabb születésben.....

2014. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
84%
kedves második. Szerintem te vagy ennyire buta, és anyagba zárt gondolkodású! Ezen elgondolkoztál már? :)
2014. aug. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Napfonat ***** válasza:

A karma tana szerint mindenképpen találkozni fogsz még vele, de lehet hogy a feeséged vagy az apád lesz.

A kérdés csak az, hogy hiszünk-e A karmában?

2014. aug. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem értek az ilyesmihez, de egyet biztosan mondhatok: nem te döntöd el, melyik vallás az igazi. Ma a reinkarnációban hiszel, akkor ma mindenki reinkarnálódik. Holnap a kereszténységben hiszel, holnap mindenki mennybe meg pokolba jut.

Nem te irányítod a világot, tökmindegy miben hiszel, mert nem a te hitedhez fog igazodni az élet rendje. Most nem leugatni akarlak, de gondolkodj azért.

Tegyük fel hogy a keresztény Isten az igazi. De te nem hiszel őbenne, mert te a buddhizmusban hiszel. Ettől még Isten nem fog neked átváltozni Buddhává, és nem alakul át minden úgy ahogy neked tetszik.

Hiheted te hogy piros az ég, de az attól még kék marad, ha tetszik, ha nem. Remélem érted és nem bántásnak veszed.

2014. aug. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ebben csak az az érdekes, hogy a Buddha nem az isten, hanem olyan mint isten! Aki teljesen tudatára ébredt, és egyenlővé vált a végtelen tudással! Mivel minden emberben ott van a Teremtő! A Buddhizmus nem tagadja meg egy magasabb teremtő energia létét, még a Keresztény, Iszlám, Zsidó vallás csak a saját istenét gondolja jónak! Viszont, nem az a lényeg (az én szemszögemből) hogy ki miben hisz, hanem hogy magában találja meg azt az ösvényt, ami a testi-lelki-szellemi fejlődését fogja szolgálni! Ezt az utat viszont csak magában keresheti, nem elkorcsosult vallások eszméiben, és egy hamis istenképbe vetett hitben! Ja, és még valami. A buddhizmus egy Izmus (a nevében is benne van), nem egy vallás!
2014. aug. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kik az "elvesztett szerettek"?

HA van reinkarnáció és az a fajta van, amire gondolsz, (hogy a lélek kizárólag emberről emberre száll,) akkor lehet, a mostani szeretted előző életedben ádáz ellenséged volt.

Nem kizárt, hogy köv. életedben sem szeretted lesz, a lelked megerősítése érdekében.

2014. aug. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Angelo84 ***** válasza:
100%

Először is fogadd mély együtt érzésemet édesanyád miatt.


Másodrészről pedig, aki a reinkarnációt elfogadja, és a reinkarnációnak a tévedésektől letisztult formáját vallja, az tudja, hogy egy anyaság pl. az egy ruha/szerep, ahogyan maga a test is, amit egy anya ölt mondjuk, illetőleg azt is tudja, hogy az ember igazi mivolta, nem ez a szerep/ruha, hanem belső lényegisége, ami formátlan, örök életű, megingathatatlan, sérthetetlen. S persze tudja, hogy egy olyan "láthatatlan kapocs" van minden és mindenki között, amit szétszedni nem lehet, vagyis az elvesztés csak egy makacs illúzió, és a szerettünk mindig is velünk volt és velünk lesz.

2014. aug. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves negyedik! Téged nem sértegetett a 2. vagy a butát magadra vetted? Tehát akkor Te sem vagy biztos az értelmi képességeidben? Mindenkire rá kell hagyni, hogy miben hisz. Higgyen abba, hogy majd a túlvilágon találkozik a szeretteivel, vagy újjászületik, vagy akármiben. A világ végtelen, akármi is lehet. Azért valaki elmesélhetné nekem, hogy ha van túlvilág, és nem születek ujjá, akkor mi a fenét csinálok évmilliárdokig? Mondjuk, az első 50-100 évben várom a szeretteimet, utána már nem jön egy sem. Vagy, ha valaki többször lett özvegy, akkor az összes volt, házastársa ott toporog, hogy fogadják? Nekem ez egy kicsit komikus. De akkor még a vallás szerint keverjük bele a Poklot is, a Pokolban is várnak a szeretteim? Vagy ott az ellenségeim várnak, a szeretteim meg hiába várnak? Szól nekik valaki, hogy ne várjanak hiába?
2015. júl. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!