Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Értelmes szkeptikusok, és...

Értelmes szkeptikusok, és reinkarnációban (valóban) jártas tagok, szükségem lenne mindkét fél segítségére (? )

Figyelt kérdés

Nos. Én szkeptikus és ateista vagyok. Nem hiszek semmi olyanban, ami nem bizonyítható, és nem tapasztalható meg ellenőrzött körülmények között - nem tagadom, hogy nincs pl. isten, vagy szellemek, csak én nem hiszek benne, de nem állítom, hogy mindent tudó vagyok (ahogy senki sem ismerheti a világegyetem minden titkát). Mottóm: De omnibus dubitandum.

És itt jön a hatalmas nagy DE.

Pár évvel ezelőtt volt egy álmom, ami teljesen eltér a többitől, viszont kapcsolódik egy kis kori álmomhoz. A pár évvel ezelőtti tulajdonképp a folytatása. Röviden: Voltam egy helyen, egy fatemplomnál, éreztem minden illatot, és ami a legfurcsább: bármihez értem (fa, ajtó, stb) pokolian ismerős volt. Félig tudatában voltam, hogy én nem ide való vagyok, ez csak álom/látomás, és ahogy ott járkáltam, megfigyeltem az embereket, félig a "mostani" énem volt, de tudtam, hogy más a hivatásom, és meg KELL találnom valamit, rá KELL jönnöm valamire, és azt is tudtam, hogy már jártam itt, és tudtam, hogy ahogy felkeltem, azonnal el kell indulnom ide. Megmagyarázhatatlan érzés volt, nem de ja vu, körülírhatatlan. Jómagam nem vagyok sírós-picsogós személy, de sírva keltem fel-nem szomorúság, amolyan "otthon voltam, és nem fejeztem be valamit, amit MUSZÁJ". Bizseregtem, remegtem, stb. Még soha nem éreztem ilyet, azt a bizonyos kiskori álmomat leszámítva.

Annyi biztos, hogy a 19. század második felében játszódik, nő voltam (most is az vagyok), és orvos voltam (ami a 19. században igen ritka, női orvos..), de nem kórházban dolgoztam, hanem saját házamban, illetve kijártam a falusiakhoz. Nagyon vallásos közösség volt, (én akkor sem hittem istenben, persze ezt ők is tudták, és nem igazán bíztak bennem - ez is tisztán rémlik), és gyanúsítottak egy nőt boszorkánysággal, féltek tőle, mert állítólag megölt 2-3 embert, de nem tudák rábizonyítani, és mert a férje vagyonos, vagy legalábbis hatalommal bíró személy volt. A kiskori álmomban is orvos voltam, és egy öregasszony (akinek az arca majd 20 év után is tisztán kirajzolódik), nekem akart adni egy könyvet, amit elrejtett egy deszka alá az istállójában, ez KELLETT nekem, ez kulcsfontosságú könyv volt.

Nos, megpróbáltam minél kevésbé ragozni, de le kellett írnom, hogy tudjátok hova tenni.

A következő tény,amit anyám azóta is emleget,én is emlékszem rá, meg is van még néhány papír: ahogy megtanultam írni, mindenhová csak egy nevet írtam (Dr. Lux Andrea), és egészen kicsi koromtól veszekedtem anyukámnak, hogy rossz nevet adott nekem, engem nem így hívnak, és orvos vagyok. Csak "orvososdit" játszottam, és minden létező felületre Dr. Lux Andrea névet véstem. Aztán ez olyan 6 éves korom környékén szép lassan lecsengett, de még középiskolában s zavart, hogy nem Andreának hívnak.

A következő pedig: sok keresés után, de megtaláltam interneten azt a helyet, ahol álmomban jártam. Több hasonlót is találtam, de amikor ama bizonyos hely képét néztem, eddig soha nem tapasztalt érzelmek kerítettek hatalmába, és a legfurcsább, hogy sírtam. Ahogy megláttam, rögtön, mintha csapot nyitottak volna, és azóta is mindig, hiába próbálom visszatartani, nem megy. Itt meg kell jegyeznem, hogy akkor sem sírtam, amikor eltört a csuklóm-csak hogy értsétek a jelentőségét. És persze a vágy, hogy mennem kell, most azonnal indulni, megtalálni a könyvet, muszáj, muszáj, muszáj. Csak sajnos nincs pénzem odautazni, így ez tolódik.


Rengetegféleképpen próbáltam megmagyarázni, filmen láttam, beképzeltem, elővettem a régi pszichológia könyveimet is, de egyre csak ott van bennem, hogy ez nem pszichológiai, nem gyermekkori ábránd- és annak felnőttkori folytatása. Ugyanakkor nem hiszek a reinkarnációban sem. Teljesen tanácstalan vagyok, olvastam már reinkarnációs sztorikat is, nem győztek meg (nem csodálom, ha az enyém sem fog, teljesen megértem), egyszerűen nem tudom hova tenni, és nincs olyan ismerősöm, aki igazán racionális választ tudna adni- van spirituális szemléletű, de ő pl. a horoszkópban is hisz, nem tudok adni a véleményére. Van szkeptikus is, ő viszont azt hiszi mindent tud, csőlátású, olyan mint egy megátalkodott (pl.) keresztény, csak neki a tudomány a mindene (szó szerint)


Tudom, piszok hosszú lett, köszönöm annak, aki elolvasta.

És még jobban köszönöm annak, aki nem fog trollkodni, hanem tanácsot, tapasztalatot, véleményt ír- mind szkeptikust, mind reinkarnációban jártas ember véleményére roppantul kíváncsi vagyok.



2014. júl. 28. 18:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Húú, bocsánat, most látom, mennyi fogalmazási hiba van benne-mentségemre legyen mondva, csak 4 órát aludtam:)
2014. júl. 28. 18:32
 2/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, még egy kiegészítés: tehát 2-3 ember eltűnt, és azt a bizonyos nőt vádolták meg, mert boszorkánynak hitték. De nem tudták "elüldözni", mert a férje befolyásos/vagyonos ember volt.
2014. júl. 28. 19:04
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon jó sztori.Érdemlegeset nem tudok hozzá szólni.Csak annyit 1 hónappal ezelött nem hittem még semmiben sem.De olyan dolgok történtek velem, hogy már hiszek a karmában reinkarnációban és egyébb ezo dologban.Remélem valaki tud neked segìteni:)
2014. júl. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

Ha beleásod magad a reinkarnáció világába, rá kell döbbenj: a "reinkarnáció" is olyan, mint a "gyümölcs".

Különböző vallási tanok (vallási, mert feltételezi a halhatatlan lelket) különbözőképpen képzelik el.

Van olyan, amelyik feltételezi azt, hogy a lélek a test halála után új testet keres újbóli megszületéshez;

aztán van olyan, amelyik szerint az éppen bevégzett életben elkövetett hibáktól függően rövidebb-hosszabb idejű lélekkénti létet tanít.

Tehát:

aki "gyümölcsöt" emleget, meg kell határoznia, hogy alma, körte stb., aki "reinkarnációról" beszél, meg kell határoznia, mewlyik vallási irányzat szerintire gondol.

2014. júl. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Első, köszi a választ:)


Második: Érdekes amit írtál, a gyümölcsös hasonlat.

De, mint írtam, nem vagyok vallásos, a reinkarnáció számomra elfogadható magyarázata az energia megmaradás törvénye. Ebből a szempontból el tudom képzelni, hogy létezik, de nem hiszek benne. És mivel nem vagyok vallásos, nem vagyok teljes mértékig tisztában a különböző hitvilágokkal, mert nem különösebben érdekelnek, legalábbis nem annyira, hogy mélyen beleássam magam. De azok alapján amit írtál, valószínűleg erre "szavaznék":

"Van olyan, amelyik feltételezi azt, hogy a lélek a test halála után új testet keres újbóli megszületéshez; ".

De az én hozzáállásom, hogy ha valami létezik, és van, akkor arról nincs x számú, eltérő tény.

Pl. "az asztal barna". Ez tény, arról lehet vitázni, hogy milyen árnyalat, milyen erezetű, hogyan készült, vagy hogy azért barna mert az, vagy mert csak mi látjuk annak<tehát lehet róla filozofálni, de az "asztal barna" akkor is vitathatatlan tény.

Remélem érthetően vezettem le a gondolkodásom:)

2014. júl. 28. 21:24
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Én szkeptikus vagyok, tudod olyan csőlátású, akinek mindene a tudomány :)

Teszteld magad. Azt mondod, megtaláltad neten azt a helyet, amit álmodban is láttál. Biztos, hogy van róla valami a google-ben, wikipedián. Mielőtt ezeket végigolvasnád (elkéstem ezzel?) próbáld meg megtippelni, hogy milyen események történtek ott a te életed alatt. Háború (egészen tuti), éhínség, járvány? Biztos volt háború, nem vittek el oda (ha már orvos voltál)? Nem soroztak be olyan embereket, akiket szerettél? Próbálj meg "visszaemlékezni" szomszédos faluk vagy városok nevére. Próbálj meg visszaemlékezni olyan dolgokra, amiket elvileg nem tudhatsz. Ha más országban volt, próbálj meg emlékezni a nyelvre. Hogy mondják azon a nyelven azt, hogy kenyér? Ha gondolod, el is kezdheted tanulni a nyelvüket, hátha beugranak szavak. Ha Magyarországon van a kérdéses hely, az egyrészt eléggé valószínűsíti, hogy nincs a dolognak valóságalapja, másrészt pedig akkor próbálj régies szavakat kitalálni. Volt férjed? Testvéred? Milyen kapcsolatod volt a szüleiddel? Háziállat? A házadban a szobák elrendezése? A ház pontos helyzete? stb.

A fenti felsorolás csak brainstorming jellegű, a lényeg hogy próbálj meg visszaemlékezni és objektíven ellenőrizhető állításokat tenni az "előző életedről". Egyrészt rá fogsz jönni (remélhetőleg), hogy a tudásod milyen felületes. Utána próbáld meg ezeket az állításokat ellenőrizni. És ne elégedj meg félmegoldásokkal. Ha apád "emlékeid" szerint mondjuk öt éves korodban meghalt a háborúban, és kiderül, hogy tíz éves korodban meghalt vadászaton, akkor ne elégedj meg, hogy "végülis majdnem", hanem azt értékeld tévedésnek. Aztán elvileg ha elég sokszor tévedsz, az meg fog győzni.

2014. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem igazán értem, hogy milyen választ vársz, hiszen a szkeptikusok úgyis azt mondják majd, hogy csak beképzelted, az ezoterikusok meg azt, hogy ez bizonyíték a reinkarnációra.

Az igazság az, hogy neked kell megtalálnod a választ, te érzed igazán, hogy ez most igaz-e vagy sem. A hitedet az érzéseid alapján kell megtalálnod és nem mások véleményére hagyatkozva.

Én nem igazán vagyok racionális, szerintem a tudomány mérföldekre le van maradva a szellemi tudományok mögött az élet megértése, megismerése terén, de nem vagyok ezoterikus se, aki bedől mindenféle maszlagnak. Az igazság az, hogy egy élő, az egész földet átfogó szellemi tudományból bizniszt csináltak, így egyáltalán nem érdemes kortárs ezoterikus könyvekre, műsorokra pazarolni a drága időnket. Az igazi spiritualitás pedig úgy el van rejtve, hogy még Tibetben is nagyon nehéz rá találni. Ezt csak azért írtam, hogy tudd az én véleményem nem ezoterikus, hanem inkább gnosztikus forrásokból táplálkozik.

Sokszor előfordul, hogy a gyermekek még emlékeznek az előző életükre, sőt olyan is van, hogy egyáltalán semmit sem felejtenek el, ilyen volt pl Janus Pannonius, Lelkemhez c versében így ír:

"Úgy léptél ki a Rák kapuján fönt, hogy nem is ittál

Búsan a Léthe szelíd habjaiból feledést."


Természetes dolog, hogy ezek az emlékek fel-fel derengenek, téged szerintem igazán az győzne meg, ha racionális választ kapnál, így azt tanácsolom, hogy járj utána a dolgoknak. A meditáció sem rossz ötlet, kellő gyakorlással rengeteg mindenre fény derülhet közben. Viszont eszedbe ne jusson semmilyen reikis-vudu-sámán-látó-spiritiszta-gyíkemberhez fordulni, főleg ha pénzért csinálja!

2014. júl. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

A kérdezőhöz, #5

Amennyiben a lélek energia, ugyanakkor tud anyagiasodni, az einsteini anyag-energia egyenlőségi törvény szerint:

- vagy igen nagy energiájú a lélek

- vagy pedig anyagiasulása kis kis tömeget eredményez.

(Vedd figyelembe, hogy a Hirosímára ledobott bomba 64kg urániumot tartalmazott, de ebből csak fél gramm alakut energiává!)

Volt egy (azóta már természetesen megbukott elmélet,) hogy a lélek súlya 20 gramm.

Mi lenne/lett volna a világból, ha minden elhalálozáskor ekkora energia szabadulna fel?

Ha pedig a lélek nem energiaként, hanem anyagként távozik a testből, az a jelenlegi méréstechnikánkkal is kimutatható lenne.

2014. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, mi a kérdés? Hogy létezik-e amit megtapasztaltál? Hogy van-e reinkarnáció? Én hiszem, hogy nem egyszer élünk, hogy mindenkinek van egy "reinkarnácós szerződése" :)

Én talán úgy keresnék megnyugvást, hogy mindenképpen elmennék arra a helyre... talán ott van számodra a Válasz minden kérdésedre, kételyedre.

2014. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Kerlek, ird meg, hogy mi az a hely! :)
2014. aug. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!