Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A mantrák gyakorlása ér...

A mantrák gyakorlása ér valamit, ha nem értjük a szövegét?

Figyelt kérdés

Pl. a gayatri mantra "képes eltörölni a rossz karmákat, új, pozitív karmákat teremteni, és megnyitni a csatornát Isten kegyelme számára."


Ez akkor is igaz, ha csak hallgatom, netán meg is tanulom , és naponta többször elmondom anélkül, hogy tudnám, hogy mit is hallgatok, mondok?

Esetleg vannak magyarra lefordított mantrák is, vagy csak eredeti nyelven használhatók?



2014. okt. 17. 23:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. A mantra szövege szent, és elsődlegesen a tudatalattidat célozza. Ott nincsenek nyelvi megkötések. Ha lefordítanád magyarra, gyakorlatilag kiherélnéd.
2014. okt. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Tényleg így gyönyörű és magával ragadó.

Akkor ez nem úgy működik, mint pl. a Miatyánk, Üdvözlégy Mária stb.? Ezeket miért nem eredeti nyelven használjuk?

2014. okt. 17. 23:54
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert nálunk van keresztény vallás, tehát le kellett fordítani. Gondolom eredeti nyelven az is hatásosabb, nem véletlen, hogy a katolikus rituálék latin nyelven vannak.
2014. okt. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Ozmium42 ***** válasza:
65%

Üdv!


A kereszténységről pár szót, mert téves információk jelentek meg.


1. A keresztények nem mantráznak, mert a Biblia leírja, hogy ne tegyék. Az ima akkor jó, ha személyes és átélt, beszéd Istenhez, és nem gépies mormolás.


2. A katolikusok ezt nem tartják be. Valószínűleg azzal védekeznének hogy a Biblia azt is írja, hogy szüntelenül imádkozni kell, és a Bibliában leírt minta imákat lehet ismételgetni, ha nincs saját gondolat.


3. Látható, hogy egyik megközelítésben sincs szerepe semmiféle tudatalattinak, misztikus szerepe a hangok kiejtésének, magának a nyelvnek. A jelentéstartalom fontos, és ezért imádkozik mindenki a saját nyelvén, vagy más olyanon, amit ért.


4. A Biblia héber, arámi és görög nyelven íródott. Nincs köze a latinhoz. A katolicizmus felfutásakor latinra fordították a Biblia teljes egészét, de ez már fordítás volt, és ez is azért történt így, mert a latin volt a római birodalom nyelve, illetve annak bukása után a divatos, klasszikus, tudományos, hivatalos nyelv. Valóban tulajdonítanak neki némely katolikusok szakralitást, ezért is szívesen hallgattak latin nyelvű misét, de én ennek nem tulajdonítok vallási jelentőséget, azon kívül, hogy én is érdekesnek találtam, amíg katolikus voltam.

2014. okt. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Persze hogy ér valamit, ha úgy mantrázol, hogy még csak a jelentésével sem vagy tisztában a szavaknak, amiket ismételgetsz...

Így bármilyen dé'monok neveit is a szádba adhatják, ha akarják legalább...

2014. okt. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"képes eltörölni a rossz karmákat, új, pozitív karmákat teremteni, és megnyitni a csatornát Isten kegyelme számára."


Óriási zavart érzek az elmédben ifjú padavan!


Nincs rossz karma meg jó karma. A karmád van amit át kell élned. Aki ilyenekről beszél és valamelyest kapirgálja hogy miről van szó valószínűleg arról mesél hogy minél inkább megnyílsz az érzéseid és az érzelmeid felé annál könnyeben jönnek elő azok a dolgok amiket át kell élned így annál kevésbé kell hozzá noszogatnia téged az univerzumnak. Annál kevesebb tragédia, vagy összeomlás/baleset fog történni veled. Mert nem az a cél hogy sz@@@r dolgok történjenek hanem hogy felszínre kerüljenek azok a dolgok amik elválasztanak önmagad/saját tudatod megélésétől.


A dolog titka a mentális egyensúly amit az ősi irányzatok böjtöléssel, önmegtartóztatással, mértékletes életmóddal és lelki gyakorlatokkal teremtetek meg. XXI. sz-ban erre vannak hatékonyabb módszerek is.


A gayatri mantra szintén arra nagyon jó hogy segít előhozni az elfojtott dolgokat. A mantráknak egyébként gyakran nincs jelentésük. Varázsigék amiket kántálgatnak.

2014. okt. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
Ozmium, a katolikusok sem csak kötött imákat használnak azt gondolom nagy általánosságban. és főleg nem úgy, ahogyan a mantrákat használják. A Rózsafűzér imádság sem a mantrázásról szól. Ezt nyilván te is tudod. A Mi Atyánkat meg pl annak ellenére hogy viszonylag kötött formula, érthető okokból más keresztény felekezeteknél is imádkozzák.
2014. okt. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#7


100 miatánk és a rózsfüzérezés ugyanúgy működik mint a harekrisnázás



100 miatyánkot már nem lehet meggyőződésből mondani és egyébként is minek? 1x is hallják.


Ha valaki többször mondja akkor ugyanaz a funkciója mint a harekrisnának

2014. okt. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Évek óta hallgatok ilyen "zenéket" (főleg elalváshoz), de eddig nem tudtam, hogy ennek van-e valamilyen hatása, főleg ebben a formában.

Biztos megváltoztatja a tudatállapotot, de ez leginkább a monoton jellege miatt van. Egyszer egy ismerősöm az autóba tett be egy cd-t, egy buddhista mormolást, és 10 perc után ki kellett vetetni, mert nem tudtam tovább vezetni, annyira "kiütött", de ugyanezt a hatást eléri nálam egy nagyon hangos, de érdekes frekvencián működő fröccsöntőgép is a munkahelyemen.


Nem az én elmémben van a zavar, olvastam Pandit Radzsmani Tigunait: A köztes lét titka című könyvben.


Természetesen utánanéztem a mantrák szövegének magyar fordításának. Ma már pár kattintás.

2014. okt. 18. 11:10
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, éppen kocsiban ülve egy darab csokit fogyasztottam vízzel, amikor olvastam ezt a buddhista mormolást, meg a fröccsöntő gépet és úgy felszakadt belőlem a röhögés, hogy majdnem teleküldtem a szélvédőt mogyorós csokidarabokkal... :D

köszönöm

2014. okt. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!