Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Az, hogy nagyon szeretem a...

Az, hogy nagyon szeretem a retro zenéket, slágereket, lehet köze az előző életemhez? (1995.12.27-én születtem)

Figyelt kérdés

2014. okt. 18. 13:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a szüleidhez, és ha nem is emlékszel, de Ők ezeket hallgatták és Te is hallottad már a pocakban is. Én 76-os vagyok és imádom a 70 évek zenéit.
2014. okt. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
7%

Mi az a "retro"??? Nem ismerek ilyen magyar szót!!!

Az anyanyelveden nem tudnál kérdéseket feltenni, társalogni???

2014. okt. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

2.) A "retro" értelmes szó, az Idegen Szavak Szótárában bizonyára megtalálod, a kérdező jót írt, te viszont ha hallgttál volna, bölcs maradtál volna...


"retro

múltbéli divat vagy szokás szerinti; múltba való visszatekintés"



1.) Nem tuti, hogy a szülei hallgatták, amiket a kérdező szeret, én tudom, mik mentek nálunk, én is szeretek bizonyos retro zenéket, zenekarokat, de teljesen mást, mint amit a szüleim (nagyszüleim) hallgattak.


Kérdező, a retro divat is, és azért csináltak anno nagyon jó zenéket, nem meglepő, ha esetleg szereted ezeket, sok mai előadó meg se közelíti... Hogy van-e köze valamiféle előző élethez, azt nem tudom, de az ízlésedhez biztosan.

2014. okt. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
#2 Te nagy magyarkodó szélsőjobber vagy??? Akkor felvilágosítalak te tudatlan kultúrbarbár, hogy a magyar szavak legtöbbje mind idegen nyelvekből jött át a magyar nyelvbe, pl. latin --> templom, tábla, iskola / német --> tánc, puszi, polgár, herceg, sláger / de vannak még szláv, iráni, török és rengeteg jövevényszó, amikteljesen természetesen magyarnak hangzanak manapság. Ma is rengeteg jövevényszót használunk, amik még nem magyarosodtak, pl. CD, email, retro, diszpécser, menedzser, akár tetszik a beszűkült gondolkodású magyarkodó hun fejednek, akár nem. ;)
2014. okt. 18. 13:45
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez butaság. Akkor senki nem hallgatna mai zenét, ha mindenki az előző életében hallgatott zenéket szeretné, már ha van egyáltalán előző élet.

A pocakos dolog már egy jobb felvetés, de az esetek többségében szerintem ez nem számít. (Én pl nem hinném, hogy anyukám death metált hallgatott volna régebben :P :D)

Szerintem ez leginkább a személyiségedtől függ, hogy mire vagy nyitott, milyen témák állnak hozzád közel, stb.

2014. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon szeretem azokat a zenéket valóban, amiket anyum is hallgatott (pl. Enya), annak ellenére hogy fiú vagyok + amiket apám berakott a discoba, mert ő volt a helyi lemezlovas. :D Nagyon szeretem a '80-as és '90-es évek nemzetközi és magyar slágereit, meg a disco zenéket.
2014. okt. 18. 13:53
 7/20 A kérdező kommentje:

Csak azért gondoltam az előző életre, mert:

1. hiszek a reinkarnációban,

2. olyan furcsa, visszaidéző érzés fog el, amikor régi zenéket hallgatok, mintha érezném az akkori év "kisugárzását". Tudom, ez nagyon hülyén hangzik. :D

2014. okt. 18. 13:56
 8/20 anonim ***** válasza:

1. Voltam. kb. én is ezt érzem, de én még mindig jobban tudom ahhoz párosítani, hogy már születésemkor is hallottam és tetszett, független attól ,hogy nem emlékszem. Szinte látom magam előtt apámat trapéz trapperban :-D

De mutatok neked egy jót:

[link]


próbáld ki :-)

Én meghallgattam, de rohadtul nem azok a zenék mentek, amiket én szeretek. Ilyenek tetszenek, mint pl. a Night in white Satin, ami 60-as évek, vagy Lady in Black 70-es évek eleje. Persze még simán nyomhatták, amikor megszülettem és a szüleim azt hiszem szerették. Mindenevő vagyok, de ezek a dalok és ez az életérzés, amit az a korszak képviselt, valahogy különösen hatással van rám. Talán nem véletlenül szeretem a Hair című filmet, vagy a Forest Gumpot, de hogy ennek lehet-e köze előző élethez, nehéz eldönteni. Talán ki kéne vallatni a szülőket, hogy milyen zenéket hallgattak. Ha azokat, amiket szeretsz, akkor egyenes a válasz, ha nem, akkor lehet tovább kutakodni.

2014. okt. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam. Hát amiket szeretek dalokat, azok nem csak 1995-ösek, hanem 80-as, 90-es, 2000-es évekbeliek...
2014. okt. 18. 14:38
 10/20 anonim ***** válasza:
Közben kíváncsivá tettél és felhívtam anyámat, Ő szerette azokat a dalokat, amiket leírtam.
2014. okt. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!